Strony internetowe pełne są reklam, niektóre są nieinwazyjne i nie 'atakują’ oglądających.  Problem zaczyna się gdy mamy do czynienia bardziej uciążliwymi odmianami – przykładowo przerywającymi klip czy zmuszającymi do czekania na odtworzenie piosenki.

Czym jest AdTrap? Jest to niewielkie urządzenie pracujące bez potrzeby konfiguracji, które po podłączeniu do sieci usuwa reklamy internetowe, nim te dotrą do urządzeń z niej korzystających. Producent zapewnia iż wszystkie reklamy z wideo, muzyki, aplikacji mobilnych i stron internetowych, zostaną usunięte.

Ciekawą informacją zdaje się być również to iż AdTrap, w przypadku zastosowania routera może działać niezależnie z urządzeniami podłączonymi przez WiFi. Możliwości zastosowania są imponujące, AdTrap pracuje z systemami Android, Apple TV, Boxee, Google TV, tabletami i telefonami . Konfiguracja urządzenia przebiega tak samo jak jego aktualizacja, czyli automatycznie.

Co jeszcze wiadomo o AdTrap?

  • Automatycznie aktualizuje się gdy reklamodawcy zmieniają schematy.
  • Blokuje reklamy w treściach audio i wideo, aplikacjach mobilnych,  stronach internetowych.
  • Domyślnie, nie uznaje kompromisów dla „nieinwazyjnych reklam” (blokuje).
  • Współpracuje z wszystkimi przeglądarkami.
  • Współpracuje z dowolnym typem dostępu do sieci i urządzenimi go obsługującymi.
  • Przepuszcza czystsze i szybciej ładujące się strony internetowe.
  • Sprawia żę przeglądnie internetu pochłania mniejsze zużycie pamięci.
  • Zapobiega śledzeniu i tworzeniu profilów technicznych wykorzystywanych przez reklamodawców.
  • AdTrap umożliwia transmisje danych z komórek.
  • Nie wymaga instalacji oprogramowania, zero konfiguracji.

Jak podłączyć AdTrap do sieci? Wystarczy podpiąć go między modemem a ruterem. Urządzenie zacznie od razu działać.

Dodatkową wartą uwagi możliwością jaką udostępnia AdTrap jest podkręcanie CPU. Urządzenie pracuje z procesorem o częstotliwości 720 MHz,  producent chce odblokować możliwość podkręcenia CPU. W przypadku zastosowanego procesora można uzyskać nawet 25% wzrost taktowania. Do urządzenia dołączony jest specjalny interfejs ułatwiający overclocking.

AdTrap Dane Techniczne

  • Procesor:   ARM Cortex-A8 720MHz 
  • Pamięć RAM: 256 MB DDR3 
  • Miejsce na dane: Co najmniej 1 GB + usb flash / HDD 
  • Open-Source Linux Firmware 
  • 2 x 1000Mbps Ethernet 
  • Port szeregowy 
  • USB Host / Device, SD

Urządzenie można zakupić w cenie 129 dolarów, na dostarczenie trzeba będzie poczekać do marca, gdyż wtedy dopiero rusza detaliczna sprzedaż. Cena w marcu będzie jednakże wyższa – 149 dolarów. Kupić go można bezpośrednio na stronie producenta – getadtrap.com.

źródło: getadtrap.com

 

Na początku istnienia serwisu, moim zadaniem było wyszukiwanie tematów i zbieraniem ich na wewnętrznym forum, skąd przechwytywali je redaktorzy. Aktualnie, bogatsza o wiele doświadczeń wyszukuje kierunki publikacji i analizuje wyniki naszych treści. Wszystkie te dane zbieram w tabelki, aby wszyscy mogli wysuwać swoje własne wnioski. Kierunki tematyczne, jakie przygarnęłam to: duże AGD kuchenne, saturatory i frytkownice. Dużą satysfakcję daje mi wyliczanie kosztów, jakie ponosimy przy ich eksploatacji. Czy wiesz, ile kosztuje jedno zmywanie w trybie Eco? Jeżeli masz zmywarkę w klasie minimum C, to zapewne wydajesz około 40 groszy plus za tabletkę. Czytasz każdą instrukcję obsługi? Ja czytam je skrzętnie, dzięki czemu mogę Ci doradzić zakup najlepszej płyty indukcyjnej. Przykładowo - moją ulubioną funkcją jest możliwość połączenia pól grzewczych, aby móc podgrzać dwupalnikową patelnię. Chociaż doceniam również funkcje smart, pozwalające z poziomu aplikacji dostosować temperaturę do poszczególnych etapów gotowania. Dodatkowo w ramach swoich zainteresowań opisuję innowacyjne nowinki od małych producentów. Mam nadzieję zainteresować was nimi na tyle, abyście kiedyś wsparli ich zapał. Think-About założyłam w czasie studiów z Piotrem Opulskim i szybko dołączyło do nas sporo znajomych ze studiów, którym podoba się nasz pomysł. Przygoda ta trwa do dziś, chociaż nasz pierwotny pomysł na tematykę dorósł wraz z nami. Początkowo portal skupiał się innowacyjnych urządzeniach oraz takich, które dostawały nagrody w międzynarodowych i polskich konkursach wzorniczych. Po studiach, gdy zaczęłam swoją karierą architekta, czas na ten projekt zredukował się do minimum. Zdobywanie i poszerzenie wiedzy w różnych dziedzinach otworzyło przede mną nowe horyzonty. Patrząc na sprzęt, wiem, gdzie optymalnie powinien zostać ustawiony. Znam też więcej aspektów czysto technicznych. Potrafię określić przełożenie poboru prądu na domową sieć energetyczną, klimatyzacji na sposób cyrkulacji i wymiany powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, czy ocenić względem wzrostu użytkownika. Poza pracą przy redakcji i prowadzeniu pracowni architektonicznej, większość czasu wypełnia mi marzenie i planowanie. Mam nadzieje, że wystarczy mi życia, aby zrealizować wszelkie plan. Posiadam tysiące zainteresowań - od hodowania meduz czy węży, przez gotowanie i kosmologię, aż do majsterkowania, nowych technologii, kryptowalut i odnawialnych źródeł energii. Często zainteresowania chwytam kątem oka, aby przeżywać je kolejne dni i tygodnie. Każde z dostrzeżonych zagadnień staram się zgłębić, choć troszeczkę, bo naprawdę praktycznie wszystko, co nas otacza, jest niesamowite.