środa, 19 czerwca

Najnowsze badania ujawniają, na czym Polacy skupią się w najbliższych tygodniach. Aby zrealizować wiosenne plany remontowe, należy zajrzeć do domowego budżetu i zapomnieć o wakacjach pod palmą. Sprawdź, jak zaoszczędzić i gdzie wybrać się po tanie elektronarzędzia.

Sezon letni to przede wszystkim odpoczynek i urlop, jednak nie dla wszystkich. Jak wynika z badania Santander Consumer Banku przeprowadzonego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych (IBRiS), niemal połowa ankietowanych planuje wiosenny remont. Niestety każdy kto tego doświadczył, wie jak duże koszta generuje. Pytanie, czy da się zaoszczędzić, a planowane prace nie pożrą żywcem całych oszczędności? Tak, ale wymagać będzie to od nas dużego zaangażowania. Jak wiadomo z pustego nie naleje nawet Salomon, a więc do mniejszych lub większych porządków potrzebujemy odpowiednich sprzętów. Decydując się na tanie elektronarzędzia omijamy zarówno duże marże popularnych firm, ale i koszta specjalistów świadczących usługi. Sprawdziłam, gdzie najlepiej wybrać się po tanie elektronarzędzia i niezbędne przyrządy.

Sięgnij po markę własną do marketów budowlanych

Niewiele osób wie, że duże sieci sklepów budowlanych i meblowych mają w swoim asortymencie marki własne. Dobrym przykładem jest m.in. Leroy Merlin, z którego wymową nazwy ma problem większość z nas. W swojej ofercie ma m.in. produkty sygnowane logo Sterwins i Dexter. Ich ceny są niższe, niż w przypadku tożsamych sprzętów od marki Bosch, Makita czy Gardena. Jeśli zastanawiasz się skąd wynika różnica cenowa, tematowi poświęciłam chwilę w tej publikacji.

Wiele do zaprezentowania ma również market budowlany OBI, albowiem oferta obejmuje m.in. LUX TOOLS oraz CMI. Są dla siebie swoistym uzupełnieniem, znajdziemy tu zarówno drobne akcesoria, jak i sprzęty do ogrodu oraz warsztatu.

Konkurencja nie pozostaje w tyle, w marketach Castorama niemal roi się od marek własnych, a co więcej, są one dość popularne. Niemniej, przeważająca grupa klientów nie ma świadomości, że to private label – może i dobrze. Nierzadko hasło to odstrasza, a zupełnie niepotrzebnie. W asortymencie znajdziemy tanie elektronarzędzia Performance Power, Erbauer, MAC Allister oraz m.in. produkty ogrodowo-budowlane od KLIKSTROM. Oczywiście między nimi jest pewna rozpiętość cenowa, aby nie dochodziło do kanibalizacji marek. Dla nas to plus, ponieważ nie możemy narzekać na ograniczony wybór.

Fot. Adobe Stock/ standret

Tanie elektronarzędzia czekają na Ciebie w marketach i dyskontach

Sama nie jestem pewna, kiedy dla konsumentów zaciera się granica dla dyskontu. Znaczące poszerzanie asortymentu sprawia, że trudno kojarzyć wiele z takich miejsc z blaszakiem, prowizorycznymi regałami i wyłącznie budżetowymi produktami. Niemniej, AGD oraz tanie elektronarzędzia nadal wypadają nierzadko taniej, niż w przypadku sklepów wielkopowierzchniowych. Gdy mowa o markach własnych – bez wątpienia.

Swoją linię produktów wprowadził kilka lat temu Lidl. Co istotne, dzielą się one na urządzenia dla hobbystów i (Parkside), jak i profesjonalistów (Parkside Performance). Dzięki temu, mamy dość szeroki zakres produktów, a zostanie bohaterem własnego domu jest nie tylko prostsze, ale i tańsze, niż zatrudnienie specjalistów. Wszystkie produkty znajdziesz pod tym linkiem. Nadmienię, że w ostatnich miesiącach większość sklepów wygospodarowała stałą strefę warsztatową, tak więc tanie elektronarzędzia są dostępne zarówno stacjonarnie, jak i online.

Śladami konkurencji poszła również Biedronka, zwłaszcza w okresie tuż po uruchomieniu strony internetowej. Mowa tu m.in. o produktach NITEO (dostępna od 2015 roku, jest to marka własna). W ofercie nie brakuje jednak również znanych producentów, w tym Einhell, Energizer, Graphite czy NAC. Zważając na wiele akcji promocyjnych, z powodzeniem znajdziemy tu tanie elektronarzędzia oraz akcesoria niezbędne podczas remontu.

Nieco mniejszą ofertą może pochwalić się Netto, ale i Aldi – w tym przypadku, asortyment ten zdaje się być coraz istotniejszy. Podsumował to jeden z kierowników sieci, Piotr Szewczyk.

Oferta elektronarzędzi dostępna w sklepach naszej sieci […] stanowi odpowiedź na rosnącą popularność majsterkowania i wykonywania własnoręcznie prac domowych i ogrodowych. Artykuły marki FERREX, dostępne tylko w ALDI, to sprzęty, których jakość zawsze idzie w parze z ceną i niezawodnością, oferując przy tym niezbędną moc oraz parametry, umożliwiającą sprostanie każdemu wyzwaniu z zachowaniem bezpieczeństwa i satysfakcji z jakości wykonanej pracy i efektu końcowego.

Aldi

Myślę, że powyższe słowa mogą znaleźć zastosowanie dla wszystkich sieci, które zdecydowały się wprowadzić do sprzedaży produkty dostępne na wyłączność. Jedno jest pewne – oszczędności są na wyciągnięcie ręki. Większość z nas decyduje się na naprawy i remonty dość sporadycznie, więc wydawanie dużych kwot na sprzęt wydaje się nie mieć sensu. Zwłaszcza, gdy tanie elektronarzędzia będziemy użytkować raczej sporadycznie.

Jeśli rozważasz zakup urządzeń w jednej z popularniejszej sieci, może zainteresować Cię także: Czy podążająca za narzędziami Parkside opinia jest zgodna z moimi doświadczeniami? Ja zdania od dnia premiery nie zmieniłem

Materiał zawiera linki partnerskie.

Moja obecność w redakcji Think-About oraz 3D-Info wiąże się z wieloma aktywnościami w zakresie działań komercyjnych. Na co dzień uczestniczę w procesach sprzedażowych, bliscy są mi również nasi partnerzy. Marketing jest moją pasją od wielu lat, co bezpośrednio wiąże się również z pozyskaniem wyższego wykształcenia w tymże kierunku. Realizacja tak obszernych działań pozwala niemal codziennie szukać nowych wyzwań. Z przyjemnością pobudzam do pracy szare komórki, gdy pora na dozę kreatywności oraz wykazanie się znajomością realnych oczekiwań marek, które zamierzają współtworzyć specjalne projekty u boku redakcji. Znalezienie wspólnego celu oraz wypracowanie dedykowanych rozwiązań bywa niezwykle satysfakcjonujące. Rola Sales Managera nie jest więc skupiona tylko na zagadnieniach z zakresu e-commerce ale również kontaktach z ludźmi. Otwarcie na potrzeby drugiej strony jest kluczowe, aby realizacja była zarówno atrakcyjna, jak i wartościowa. Wspólnie z redaktorami redakcji mogę poszerzać swoją wiedzę również w zakresie technologii, nowoczesnych rozwiązań, a nawet AGD.   Moja przygoda w T-A oraz 3D-Info trwa stosunkowo krótko, jednak sama podróż w to miejsce rozpoczęła się blisko 8 lat temu. Wówczas pasją stała się komunikacja, social media, reklama oraz e-commerce. Dotychczas zajmowałam się komercjalizacją treści, prowadzeniem kampanii z wykorzystaniem mediów społecznościowych, fotografią, a także m.in. drobnymi działaniami z zakresu Google Ads i cross-marketingu. Dzięki zdobywaniu doświadczenia w wielu sektorach, jest mi łatwiej zrozumieć potrzeby partnerów.   Na co dzień w dalszym ciągu rozwijam swoje kompetencje w wyżej wymienionych kategoriach, choć największą frajdę przynosi mi fotografia oraz grafika. Niezwykle bliska jest mi również muzyka, co niejako wiąże się z moim artystycznym usposobieniem. Nie jest mi obca troska o dobrostan zwierząt, walka o ich prawa i należyte traktowanie. Dążę do wyznaczonych sobie celów i nie cofam się, gdy na horyzoncie pojawiają się niedogodności losu.