Pierwszą odsłonę Think-About założyłem w 2012 roku wspólnie z Małgosią Tomaszewską. Portal internetowy tworzyło kilkanaście osób piszących o innowacjach, wzornictwie i inicjatywach crowdfundingowych. Pierwotna formuła serwisu wyczerpała się w połowie 2016 roku.

Technologie ujęte w szerokiej perspektywie biznesowej i profesjonalnej oraz insiderski szlif to najważniejsze cechy bloga Think-About. Prezentuję zagadnienia branżowe, na które nie znajduję miejsca w powszechnych wydawnictwach. Poruszam tematy innowacji, sprzętu klasy biznes i urządzeń wykraczających poza powszechne postrzeganie IT.  Jednocześnie staram się nie forsować spójnej wizji bloga. Zdarza mi się porozmawiać z ciekawymi ludźmi, przeczytać dobrą książkę czy spędzić weekend z fajną grą. Jeśli znajdę czas, napiszę również o tym.

Najważniejsze wydarzenia z historii Think-About:

  • Współpracowaliśmy z ponad 50 markami technologicznymi
  • Uczestniczyliśmy w serii nagrań eksperckich dla Radiowej Czwórki
  • Współtworzyliśmy magazyn Tap&Swipe z redakcjami technologicznymi wydawnictwa RASP

O mnie

Nazywam się Piotrek Opulski. Jestem zawodowym redaktorem wyspecjalizowanym w tematyce technologicznej. Piszę od 11 lat, regularnie współpracując z największymi wydawnictwami w kraju. Moje teksty można było przeczytać w PC Format, Komputer Świat, Magazynie Android User i dziesiątkach serwisów online. Aktualnie pracuję na stanowisku redaktora naczelnego PCWorld. Nieefektywnie wyrażam się poprzez technologie. Nie umiem scharakteryzować siebie jako geeka, użytkownika konkretnego systemu operacyjnego czy fana marki. Pomimo tego będę pisał głównie o technologiach.

O publikacjach

Poruszając się po blogu masz dużą szansę trafić na któryś z moich ulubionych tematów:

  • Elektronarzędzia – jeszcze jako nastolatek pracowałem przy remontach i pracach wykończeniowych. Kilka lat później otworzyłem własną pracownię wzorniczo-stolarską. Jednak prawdziwym specjalistą od narzędzi pozostaje mój tata i to jego osąd pozostaje dla mnie kluczowy.
  • Motoryzacja użytkowa –  to dla mnie coś nowego. Auta testuję od 2017 roku. Lubię wysoko siedzieć i czuć za plecami przestrzeń. Raczej nie wchodzę w kompetencje specjalistów i staram się pracować po swojemu.
  • Technologie biznesowe – należę do wymierającego gatunku. Technologiczne testy laboratoryjne to moja specjalność zawodowa. Pracowałem w ostatnich dużych tytułach drukowanych na stanowiskach testera i kierownika laboratorium.

Kontakt

Jeśli chcesz omówić ze mną jakiś artykuł – odezwij się w komentarzu pod publikacją. Przez wzgląd na dużą ilość otrzymywanych wiadomości mailowych, w ten sposób masz większe szanse na otrzymanie szybkiej odpowiedzi.
Kwestie techniczne oraz zagadnienia związane ze współpracą można kierować pod piotr[małpa]think-about.pl
Informacje prasowe można wysyłać na adres kontakt[małpa]think-about.pl (przy czym nie publikuję prasówek).