środa, 19 czerwca

Chcesz aby Twoja paczka dotarła przed Bożym Ciałem? Planując większe zakupy na urlop lub grilla lepiej nie przespać ostatniej szansy na dostawę. Aby uniknąć rozczarowań, sprawdź jak pracują kurierzy.

Boże Ciało przypada w tym roku na czwartek, 30 maja. O ile mamy szansę wziąć urlop w piątek, a sobota jest dla nas dniem wolnym od pracy, będzie to kolejny długi weekend. Święto znane jest również jako Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa i jest to dzień wolny od pracy – mówi o tym art. 1 ustawy z dnia 18 stycznia 1951 r. Tym samym, żadna z firm kurierskich nie będzie świadczyć swoich usług. Pytanie tylko, jak przedsiębiorstwa usługowe będą funkcjonować w środę i piątek? Podpowiadam, co zrobić, aby paczka dotarła na czas.

Boże Ciało – jak pracują kurierzy?

Kochamy dokonywać zakupów przez internet – jak wynika z aktualnych analiz i raportów, wartość rynku e-commerce w Polsce to aż 92 mld złotych. Tym samym, jest on najszybciej rozwijającym się w całej Europie. Raport Gemius (przy współpracy z IAB Polska) ukazuje, że dla aż 31% użytkowników, głównym problemem są długie dostawy. Niestety wraz z okolicznymi świętami, mogą one ulegać wydłużeniu. Dni wolne wiążą się z wzmożoną ilością zakupów, większym natłokiem pracy dla firm kurierskich, a także pewnymi ograniczeniami. Z tego względu, wiele z nich wprowadza zmiany już w dniach poprzedzających Kilka z nich, wydało już oficjalne komunikaty. Jeśli chcesz być pewien, że twoja przesyłka dotrze na czas i nie utknie w sortowni 29 maja, zapoznaj się z najważniejszymi informacjami.

Fot. Unsplash/Claudio Schwarz

Jak pracują kurierzy DHL w Boże Ciało?

W dniu 30 maja DHL nie będzie świadczyć swoich usług. Na ten moment nie opublikowano informacji dotyczących funkcjonowania 29 maja oraz 31 maja.

Jak pracują kurierzy UPS w Boże Ciało?

W dniu 30 maja UPS nie będzie świadczyć swoich usług. Na ten moment nie opublikowano informacji dotyczących funkcjonowania 29 maja oraz 31 maja.

Jak pracują kurierzy DPD w Boże Ciało?

W dniu 30 maja DPD nie będzie świadczyć swoich usług. Na ten moment nie opublikowano informacji dotyczących funkcjonowania 29 maja oraz 31 maja.

W dniu 30 maja InPost nie będzie świadczyć swoich usług, jednak możliwe będzie nadawanie przesyłek w paczkomatach. Na ten moment nie opublikowano informacji dotyczących funkcjonowania 29 maja oraz 31 maja. Warto jednak przy okazji zapoznać się z nowym podziałem strefowym, który obowiązuje od 22 kwietnia.

Jak pracują kurierzy Pocztex w Boże Ciało?

W dniu 30 maja Pocztex nie będzie świadczyć swoich usług. Na ten moment nie opublikowano informacji dotyczących funkcjonowania 29 maja oraz 31 maja.

Jak pracują kurierzy FedEx w Boże Ciało?

W dniu 30 maja FedEx nie będzie świadczyć swoich usług. Na ten moment nie opublikowano informacji dotyczących funkcjonowania 29 maja oraz 31 maja.

Pamiętaj, że święta rządzą się swoimi prawami. Nawet jeśli korzystasz z weekendowych dostaw, kurierzy mogą pracować krócej, niż dotychczas. Przesyłki mogą zostać niezrealizowane (lub znacząco ograniczone). Jeśli bardzo zależy Ci na dostarczeniu, upewnij się, że będzie to możliwe. Po drugie, niezależnie od firmy, wszystkie paczki nadane 29 maja, zostaną dostarczone najwcześniej 31 maja lub 3 czerwca.

Co zrobić, aby paczka dotarła na czas?

Jeśli planujesz dokonać zamówienia na ostatnią chwilę, jest nikłe prawdopodobieństwo, że dotrze ona na czas. Przy odrobinie szczęścia, ostatnim dniem na internetowe zakupy jest wtorek (28.04), jednak wyłącznie z gwarancją realizacji wysyłki oraz dostawy. Część sklepów informuje o konkretnym czasie dostaw, co w tej sytuacji jest dużym plusem. Najbezpieczniej wybierać produkty, których dostępność jest natychmiastowa lub do 24 godzin. Przy większości ofert pojawia się również adnotacja o dacie planowanego dostarczenia (może ona różnić się w zależności od firmy kurierskiej). W większych sklepach realizowane są również wysyłki ekspresowe.

W zgodzie z harmonogramem pracy, 29 maja kurierzy nie będą odbierać przesyłek z dostarczeniem na 30 maja. Jest jednak szansa, że wysyłając paczkę we wtorek lub środę, załapie się ona na dostawę 31 maja. Jeśli szczęście nie dopisze, kurier zapuka do naszych drzwi dopiero 3 czerwca.

Rekomenduję, aby na bieżąco śledzić tracking, a gdy tylko paczka dotrze do magazynu w naszym mieście (lub do centrum sortowania, skąd odbierają ją kurierzy), warto skontaktować się z firmą i odebrać ją samodzielnie. Nadmienię jednak, że nierzadko takowe obiekty znajdują się na peryferiach miast. Niemniej, mamy pewność, że nie utknie na długie dni na palecie. Wystarczy skontaktować się z wybraną firmą kurierską (jest to konieczne). W innym przypadku, nie będzie ona przygotowana do wydania.

Boże Ciało 2024 – najważniejsze informacje

Jeśli planujesz większe zakupy, warto pamiętać również o funkcjonowaniu sklepów. Większość z nich pozostanie zamknięta lub będą obowiązywać inne godziny otwarcia. W przypadku zakupów online, warto spoglądać na dodatkowe informacje, które ukazują przewidywalny czas dostawy. Sama niejednokrotnie przekonałam się o tym, że paczka z Włoch może dotrzeć do mnie szybciej, niż ta z popularnych, polskich sklepów z magazynem pod Warszawą. W dużej mierze, jest to związane z szybkością realizacji zamówień oraz przestrzeganiem godzin nadań, dla których uda się przetransportować paczkę tego samego dnia (to jednak pozostaje w rękach wysyłających).

Zależy Ci na czasie? Skorzystaj z odbioru osobistego, który oferuje wiele sieci sklepów takich jak m.in. Media Expert, RTV Euro AGD, Media Markt i nie tylko.

Może zainteresować Cię również: Popularne elektromarkety zamieszane w zmowę cenową. Jura wywołana do tablicy przez UOKiK

Materiał zawiera linki partnerskie.

Moja obecność w redakcji Think-About oraz 3D-Info wiąże się z wieloma aktywnościami w zakresie działań komercyjnych. Na co dzień uczestniczę w procesach sprzedażowych, bliscy są mi również nasi partnerzy. Marketing jest moją pasją od wielu lat, co bezpośrednio wiąże się również z pozyskaniem wyższego wykształcenia w tymże kierunku. Realizacja tak obszernych działań pozwala niemal codziennie szukać nowych wyzwań. Z przyjemnością pobudzam do pracy szare komórki, gdy pora na dozę kreatywności oraz wykazanie się znajomością realnych oczekiwań marek, które zamierzają współtworzyć specjalne projekty u boku redakcji. Znalezienie wspólnego celu oraz wypracowanie dedykowanych rozwiązań bywa niezwykle satysfakcjonujące. Rola Sales Managera nie jest więc skupiona tylko na zagadnieniach z zakresu e-commerce ale również kontaktach z ludźmi. Otwarcie na potrzeby drugiej strony jest kluczowe, aby realizacja była zarówno atrakcyjna, jak i wartościowa. Wspólnie z redaktorami redakcji mogę poszerzać swoją wiedzę również w zakresie technologii, nowoczesnych rozwiązań, a nawet AGD.   Moja przygoda w T-A oraz 3D-Info trwa stosunkowo krótko, jednak sama podróż w to miejsce rozpoczęła się blisko 8 lat temu. Wówczas pasją stała się komunikacja, social media, reklama oraz e-commerce. Dotychczas zajmowałam się komercjalizacją treści, prowadzeniem kampanii z wykorzystaniem mediów społecznościowych, fotografią, a także m.in. drobnymi działaniami z zakresu Google Ads i cross-marketingu. Dzięki zdobywaniu doświadczenia w wielu sektorach, jest mi łatwiej zrozumieć potrzeby partnerów.   Na co dzień w dalszym ciągu rozwijam swoje kompetencje w wyżej wymienionych kategoriach, choć największą frajdę przynosi mi fotografia oraz grafika. Niezwykle bliska jest mi również muzyka, co niejako wiąże się z moim artystycznym usposobieniem. Nie jest mi obca troska o dobrostan zwierząt, walka o ich prawa i należyte traktowanie. Dążę do wyznaczonych sobie celów i nie cofam się, gdy na horyzoncie pojawiają się niedogodności losu.