Cudze chwalicie, swego nie znacie – tymi słowami mogłabym podsumować stosunek do kilku polskich przedsiębiorstw, z których możemy być naprawdę dumni. Jedna z marek królowała nawet w kuchniach naszych rodziców, a i dziadków. Lada moment, wkroczy na salony Lidla.

Niemiecka sieć sklepów stale poszerza zakres oferty, choć do sąsiadów zza granicy nieco nam brakuje (o różnicach pisałam m.in. w tym wpisie). Nie należę jednak do grona malkontentów, a tym samym z zaciekawieniem przyglądam się nowinkom na półkach Lidla, w tym od marek własnych, ale i znanych producentów. Moją uwagę zdobyła ostatnio frytkownica beztłuszczowa, której logo pozna większość nas.

Frytkownica beztłuszczowa Zelmer AFDL1700

Chrupiące przekąski, głęboki tłuszcz i długie smażenie, czyli wszystko to, za czym szaleją zarówno dzieci, jak i dorośli. Specjaliści alarmują o konsekwencjach, choć te nie wydają się być na tyle przekonywujące, aby zdecydować się na ograniczenie ich spożycia. Producenci sprzętów AGD wypracowali swoisty kompromis, czego efektem jest frytkownica beztłuszczowa. Nadmienię, że pierwszy z modeli został wyprodukowany przez firmę Philips, jednak obecnie, swoje sprzęty przedstawia doprawdy mnóstwo marek. Wśród nich, nie zabrakło propozycji od… Zelmer.

Bohater dzisiejszego wpisu ma ”pod maską” aż 1700 Wat, co automatycznie powinno wpływać zarówno na szybkość przyrządzanych dań, jak i chrupkość. Nie zawiedzie również osób, które planują przyrządzać porcje dla całej rodziny, albowiem jego pojemność wynosi 6,5 litra. Możliwe jest samodzielne sterowanie temperaturą i czasem, jak i skorzystanie z 8 automatycznych programów. Są one dedykowane wielu rodzajom dań, a nawet pieczonych deserów. Frytki to więc zaledwie jedna z wielu przekąsek, których możemy posmakować. Kluczem do wielofunkcyjności są tu odpowiednie parametry, z których ustawieniami nie musimy eksperymentować w ciemno.

Wewnątrz znajduje się wyciągana taca, jak i patelka. Nieprzywierające dno naczyń ma zapobiegać ewentualnemu przyklejaniu się do ścian, a więc i pracochłonnemu czyszczeniu. Sterowanie odbywa się za pomocą dotykowego panelu, na łatwość obsługi wpływają tu graficzne oznaczenia. Wspomniana pojemność wpływa jednak na finalne rozmiary, tak więc warto przed zakupem pomyśleć o wygospodarowaniu miejsca na przechowywanie sprzętu.

Frytkownica beztłuszczowa pojawiła się w ofercie całkiem niedawno, jednak dostępność była ograniczona do sklepu internetowego. Już od soboty 25 maja zawita również do sklepów stacjonarnych, choć to nie jedyna dobra informacja. Jej cena zostanie obniżona aż o 25%, zamiast 399 zł, sprzęt kupimy za 299 zł. Rabat będzie obowiązywać również online, a na dodatek przysługuje nam darmowa dostawa (czas realizacji wynosi około 3 dni roboczych). Na ten moment, frytkownica beztłuszczowa nie jest dostępna w żadnym innym sklepie.

Nie miałam okazji testować urządzenia, tak więc trudno wydawać jakiekolwiek rekomendacje. Myślę jednak, że w odniesieniu do funkcjonalności i parametrów, promocyjna cena stanowi ofertę atrakcyjną. Porównania możemy dokonać nawet zaglądając do oferty Lidla. Temat ten poruszyłam nieco szerszej w publikacji: Frytkownica beztłuszczowa Silvercrest, czyli dobry sprzęt za grosze? Oto co myślą użytkownicy. Jeśli chcesz poznać opinie użytkowników, musisz wstrzymać się z zakupem (wówczas jednak przepadnie okazja na skorzystanie z rabatu).

Kilka słów o Zelmer

Jeśli z jakichś przyczyn umknęła wam z pamięci marka Zelmer, warto wspomnieć o jej długoletniej historii sięgającej lat 50-tych. Przeszła kilka zmian w kwestii nazewnictwa, jednak znak towarowy Zelmer zarejestrowano już w 1967 roku. W związku ze zmianami polityczno-ustrojowymi, przez dekady jej struktury ulegały znaczącym zmianom, tak jak i sama produkcja. Koniec drogi jako Zelmer S.A. datujemy na 2017 rok, kiedy to akcje całkowicie przejęto przez BSH (Bosch und Siemens Hausgeräte). Sprzęty nadal są produkowane pod sławnym logo, jednak nie jest to już ten Zelmer, jakiego znaliśmy.

Pytanie, czy sprzęty straciły na atrakcyjności? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, albowiem rynek znacząco różni się od standardów z ubiegłego wieku. Konkurencja odrobiła lekcje, a w Polsce nie mamy jakichkolwiek problemów z dostępnością popularnych, zagranicznych sprzętów AGD.

Frytkownica beztłuszczowa od Zelmer nie spełniła twoich oczekiwań? Może zainteresować Cię także: Ta ogromna frytkownica króluje w swojej klasie cenowej. Co potrafi Ariete AIRY Fryer XXL?

Moja obecność w redakcji Think-About oraz 3D-Info wiąże się z wieloma aktywnościami w zakresie działań komercyjnych. Na co dzień uczestniczę w procesach sprzedażowych, bliscy są mi również nasi partnerzy. Marketing jest moją pasją od wielu lat, co bezpośrednio wiąże się również z pozyskaniem wyższego wykształcenia w tymże kierunku. Realizacja tak obszernych działań pozwala niemal codziennie szukać nowych wyzwań. Z przyjemnością pobudzam do pracy szare komórki, gdy pora na dozę kreatywności oraz wykazanie się znajomością realnych oczekiwań marek, które zamierzają współtworzyć specjalne projekty u boku redakcji. Znalezienie wspólnego celu oraz wypracowanie dedykowanych rozwiązań bywa niezwykle satysfakcjonujące. Rola Sales Managera nie jest więc skupiona tylko na zagadnieniach z zakresu e-commerce ale również kontaktach z ludźmi. Otwarcie na potrzeby drugiej strony jest kluczowe, aby realizacja była zarówno atrakcyjna, jak i wartościowa. Wspólnie z redaktorami redakcji mogę poszerzać swoją wiedzę również w zakresie technologii, nowoczesnych rozwiązań, a nawet AGD.   Moja przygoda w T-A oraz 3D-Info trwa stosunkowo krótko, jednak sama podróż w to miejsce rozpoczęła się blisko 8 lat temu. Wówczas pasją stała się komunikacja, social media, reklama oraz e-commerce. Dotychczas zajmowałam się komercjalizacją treści, prowadzeniem kampanii z wykorzystaniem mediów społecznościowych, fotografią, a także m.in. drobnymi działaniami z zakresu Google Ads i cross-marketingu. Dzięki zdobywaniu doświadczenia w wielu sektorach, jest mi łatwiej zrozumieć potrzeby partnerów.   Na co dzień w dalszym ciągu rozwijam swoje kompetencje w wyżej wymienionych kategoriach, choć największą frajdę przynosi mi fotografia oraz grafika. Niezwykle bliska jest mi również muzyka, co niejako wiąże się z moim artystycznym usposobieniem. Nie jest mi obca troska o dobrostan zwierząt, walka o ich prawa i należyte traktowanie. Dążę do wyznaczonych sobie celów i nie cofam się, gdy na horyzoncie pojawiają się niedogodności losu.