Mimo tego, że Monsieur Cuisine potocznie zwany Lidlomixem gotuje dla nas praktycznie bezobsługowo, to mógłby robić zdecydowanie więcej. Właśnie dlatego wiele firm produkuje i wymyśla swoje akcesoria udoskonalające funkcje multicookera z Lidla.

Najpopularniejszym akcesorium, na którego zakup decydują się posiadacze konkurenta Thermomixa, jest właśnie krajalnicza do warzyw. Dane, które udostępnia nam Amazon, pokazują, że jest to świetny dodatek, po który sięgają setki klientów.

Po co zamiennik, skoro Lidl sprzedaje dedykowaną krajalnicę do Monsieur Cuisine?

Patrząc na ilość sprzedanych przez Amazon szatkownic Wundermix można przypuszczać, że za niską ceną idzie niedostateczna jakość oryginału. Spodziewam się, że w pierwszej kolejności najwięcej osób sięga po produkt od Silvercrest i gdy ten przestanie spełniać swoje funkcje, sięgają po coś, co będzie działało dłużej.

Nasadka do krojenia i tarcia do robota od Silvercrest [„oryginał”]

Obudowa akcesorium wykonana jest w całości z przezroczystego plastiku — zarówno element mocowany na urządzenie jak i „popychaczka”. Natomiast tarcza tnąca wyprodukowana jest ze stali szlachetnej. Dzięki temu wszystkie elementy można myć w zmywarce.

Ostrze jest dwustronne. Z jednej strony tarcza tnie produkty na plasterki, a z drugiej trze i tnie na słupki.

Cena produktu to 169 złotych + koszty wysyłki (8,99-10,99 złotych). Akcesorium pasuje zarówno do modelu Smart jak i Connect.

Zobacz ofertę w sklepie

Po które przystawki do krojenia warzyw sięga najwięcej osób?

Producentem, który został najbardziej doceniony przez właścicieli zarówno Thermomixa jak i Monsieur Cuisine jest z pewnością Wundermix. Jest to niemieckie przedsiębiorstwo wyspecjalizowane w tworzeniu kuchennych akcesoriów.

Szczególnie docenione przez konsumentów zostały akcesoria do popularnych multicookerów. Oprócz szatkownic znajdziemy tam między innymi wyciskarki do owoców, jajowary czy formy do pieczenia. Produkty Wundermix cieszą się manem niezawodnych i wykonanych z dobrej jakości tworzyw.

Krajalnica WunderSlicer od Wundermix

Cena: 424,95 złotych przejdź do sklepu

Już na pierwszy rzut oka widać, że nawet plastikowe elementy, z których wykonana została obudowa krajalnicy, są lepszej jakości. Osoby, które kupiły produkt, ubolewają nad wygórowaną ceną w porównaniu do oryginału, jednak wybaczają ją dzięki jakości i wygodzie, jakie otrzymały.

Całość można również myć w zmywarce. Jednak tym razem dostajemy dwie dwustronne tarcze tnąco- trące. Oznacza to, że do dyspozycji użytkowników oddane są aż 4 sposoby cięcia – 2 grubości plasterków oraz 2 grubości tarcia.

Produkt jest dostępny w niemieckim sklepie producenta lub na polskim Amazon w cenie 424,95 złotych. Akcesorium pasuje zarówno do modelu Smart jak i Connect.

Krajalnica spiralna WunderZoodler od Wundermix

Cena: 249,95 złotych przejdź do sklepu

Ciekawą wariacją, której już na pewno nie znajdziemy w ofercie Lidla, jest krajalnica umożliwiające cięcie warzyw w finezyjne spirale. Jest to rozszerzenie do wcześniej wspomnianego WunderSlicer. Oznacza to, że do skorzystania ze sprzętu potrzebne są obydwa akcesoria. Oryginalnie takie urządzenia są nazywane spiralizerami i z mojego doświadczenia, ręczna zabawa takim akcesorium wymaga dużo wprawy i cierpliwości. Natomiast tutaj wystarczy z równomierną siłą dociskać warzywa i gotowe. Akcesorium pasuje zarówno do modelu Smart jak i Connect.

Na początku istnienia serwisu, moim zadaniem było wyszukiwanie tematów i zbieraniem ich na wewnętrznym forum, skąd przechwytywali je redaktorzy. Aktualnie, bogatsza o wiele doświadczeń wyszukuje kierunki publikacji i analizuje wyniki naszych treści. Wszystkie te dane zbieram w tabelki, aby wszyscy mogli wysuwać swoje własne wnioski. Kierunki tematyczne, jakie przygarnęłam to: duże AGD kuchenne, saturatory i frytkownice. Dużą satysfakcję daje mi wyliczanie kosztów, jakie ponosimy przy ich eksploatacji. Czy wiesz, ile kosztuje jedno zmywanie w trybie Eco? Jeżeli masz zmywarkę w klasie minimum C, to zapewne wydajesz około 40 groszy plus za tabletkę. Czytasz każdą instrukcję obsługi? Ja czytam je skrzętnie, dzięki czemu mogę Ci doradzić zakup najlepszej płyty indukcyjnej. Przykładowo - moją ulubioną funkcją jest możliwość połączenia pól grzewczych, aby móc podgrzać dwupalnikową patelnię. Chociaż doceniam również funkcje smart, pozwalające z poziomu aplikacji dostosować temperaturę do poszczególnych etapów gotowania. Dodatkowo w ramach swoich zainteresowań opisuję innowacyjne nowinki od małych producentów. Mam nadzieję zainteresować was nimi na tyle, abyście kiedyś wsparli ich zapał. Think-About założyłam w czasie studiów z Piotrem Opulskim i szybko dołączyło do nas sporo znajomych ze studiów, którym podoba się nasz pomysł. Przygoda ta trwa do dziś, chociaż nasz pierwotny pomysł na tematykę dorósł wraz z nami. Początkowo portal skupiał się innowacyjnych urządzeniach oraz takich, które dostawały nagrody w międzynarodowych i polskich konkursach wzorniczych. Po studiach, gdy zaczęłam swoją karierą architekta, czas na ten projekt zredukował się do minimum. Zdobywanie i poszerzenie wiedzy w różnych dziedzinach otworzyło przede mną nowe horyzonty. Patrząc na sprzęt, wiem, gdzie optymalnie powinien zostać ustawiony. Znam też więcej aspektów czysto technicznych. Potrafię określić przełożenie poboru prądu na domową sieć energetyczną, klimatyzacji na sposób cyrkulacji i wymiany powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, czy ocenić względem wzrostu użytkownika. Poza pracą przy redakcji i prowadzeniu pracowni architektonicznej, większość czasu wypełnia mi marzenie i planowanie. Mam nadzieje, że wystarczy mi życia, aby zrealizować wszelkie plan. Posiadam tysiące zainteresowań - od hodowania meduz czy węży, przez gotowanie i kosmologię, aż do majsterkowania, nowych technologii, kryptowalut i odnawialnych źródeł energii. Często zainteresowania chwytam kątem oka, aby przeżywać je kolejne dni i tygodnie. Każde z dostrzeżonych zagadnień staram się zgłębić, choć troszeczkę, bo naprawdę praktycznie wszystko, co nas otacza, jest niesamowite.