niedziela, 14 lipca

Skarbnica wiedzy dla miłośników gotowania. Tak można określi udostępnianie w bazie urządzenia Thermomix przepisy za darmo. Jednak czy użytkownik flagowca Vorwerk rzeczywiście za korzystanie z zapisanej w pamięci robota książki kucharskiej nie ponosi żadnych kosztów? Jak może już wiesz, aplikacja Cookidoo nie jest narzędziem bezpłatnym, a wgląd w jej tajemnice mają jedynie ci, którzy zgadzają się za dostęp do nich zapłacić. Istnieją jednak sposoby, by skrupulatnie spisywane receptury pozyskać nawet bez ponoszenia dodatkowej opłaty. Jaki? Sposób zdradzę ci w tym artykule.

Niby ma Thermomix przepisy za darmo, a jednak płacić trzeba

Gotowanie z Thermomixem ma być łatwe, przyjemne i, pomijając oczywistą kwestię samego zakupu urządzenia, w wielu aspektach naszego codziennego życia oszczędne. Wygodę korzystania z termorobota mają zapewniać nie tylko jego wysoce rozwinięte talenty kulinarne, ale też dostęp do zamkniętych w jego pamięci rozmaitych receptur. Jednak aby mieć do tej skarbnicy wiedzy dostęp nieograniczony, nie wystarczy sam zakup wprost od przedstawiciela.

By w pełni korzystać z kulinarnej oferty, należy wykupić dostęp do platformy Cookidoo, na której to Thermomix przepisy swoje prezentuje. A cena, choć może nie jest bardzo wygórowana, to jednak koszty użytkowania kuchennego robota sukcesywnie zwiększa. Opłata w wysokości 199 złotych rocznie to mimo wszystko nie mało, zwłaszcza gdy chcemy z pełni możliwości urządzenia korzystać latami.

Dodajmy do tego, ile już za produkt marki Vorwerk przyszło nam zapłacić, a zasadność ponoszenia kolejnych opłat wyda się co najmniej wątpliwa. Nic zatem dziwnego, że alternatywy dla abonamentu Cookidoo stanowią popularny wśród użytkowników Thermomixa temat rozmów. Na szczęście jednak dla wielu, gotująca z multicookerem społeczność dawno już wypracowała rozwiązanie tego problemu, tworząc kilka stron, z których zamieszczane z myślą o miłośnikach urządzenia Thermomix przepisy można pobierać całkowicie za darmo.

Co prawda, korzystając z tego rozwiązania, nie mamy możliwości zapisania interesującej nas receptury w pamięci robota. Patrząc jednak na ogrom dostępnych na stronach internetowych przepisów, których liczba często przerasta zbiory samego producenta, jest to mała niedogodność, na którą wielu z pewnością będzie w stanie przymknąć oko.

Internauci potrafią się dzielić, czyli gdzie znaleźć dla Thermomix przepisy za darmo

Poniżej przedstawiam listę moich ulubionych stron, na których thermomixowe przepisy mogę przeglądać bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek opłat. Zapoznaj się z nimi, a być może odkryjesz nowe źródła kulinarnej inspiracji także dla siebie.

Przepisownia

Przepisownia to serwis oficjalnej społeczności Thermomixa, za prowadzenie którego odpowiada sam producent urządzenia, a więc firmę Vorwerk. Storna jest całkowicie darmowa i może stanowić ciekawe uzupełnienie opłacanego przez nas abonamentu Cookidoo. O czym warto tu wspomnieć to fakt, że prezentowane w serwisie receptury bez problemu zaimportujemy do aplikacji.

Thermomix Przepisy

Całkiem przyjemna wizualnie, ułożona w logiczną całość, a przede wszystkim wypełniona po brzegi przepisami strona. W obszernej bazie, jaką Thermomix Przepisy z pewnością jest, znajdziemy receptury zarówno pochodzące z platformy Cookidoo, jak i te, za którymi stoją sami użytkownicy multicookera. Której propozycji jednak byśmy nie wybrali, możemy być pewni, że każda z nich doskonale sprawdzi się jako zadanie specjalne dla naszego Thermomixa.

Thermodieta

Storna Thermodieta to doskonały wybór dla osób, które z różnych względów poszukują indywidualnych i nietypowych rozwiązań dietetycznych. Znajdziemy tu nie tylko standardowe dla urządzenia Thermomix przepisy, lecz także propozycje dla osób o bardziej zaawansowanych wymogach żywieniowych. Jeśli poza oszczędnością szukasz zdrowego jadłospisu uwzględniającego potrzeby diety bezglutenowej, ketogenicznej, pozbawionej nabiału czy o niskim indeksie glikemicznym, to serwis Thermodieta jest jak najbardziej dla ciebie.

Moje wypieki

Strona Moje Wypieki to zdecydowanie obowiązkowa pozycja dla tych, którzy w Thermomixie widzą więcej, niż tylko pomoc w siekaniu i rozdrabnianiu. Apetycznie kolorowa baza z przepisami to istna skarbnica pomysłów dla miłośników słodkości. Choć serwis nie został stworzony stricte z myślą o użytkownikach Thermomixa, autorka w swoich recepturach zawiera dokładne instrukcje dla posiadaczy popularnych robotów – w tym również tego najsłynniejszego. Co ciekawe, dostępna jest nawet specjalna aplikacja mobilna Moje Wypieki, którą zainstalujemy na urządzeniach z systemem iOS oraz Android.

Skinnymixers

Ta propozycja, choć anglojęzyczna, jest zdecydowanie warta uwagi. Witrynę prowadzi autorka książek kulinarnych, Nikalene Riddle, której pasja do gotowania i poszukiwania receptur inspirowanych dzieciństwem spędzonym w przesiąkniętym duchem Australii i Grecji gospodarstwie doprowadziła najpierw do powstania grupy na Facebooku, a następnie do pojawienia się strony Skinnymixer. Wśród publikowanych przez Nikalane receptur znajdziemy nie tylko autorskie, ale przede wszystkim zdrowe i niskokaloryczne przepisy na dania główne, przekąski, a także desery.

Social media, hasztag, thermomix przepisy za darmo

Nie jest żadną tajemnicą, że najbogatsze źródło ważnych (ale i tych zdecydowanie mniej poważnych) informacji stanowią dziś social media. Na platformach społecznościowych znajdziemy dziś może jeszcze nie dosłownie wszystko, ale z pewnością wszystko to, co jest modne i dobrze się sprzedaje. Jeśli zatem poszukujesz nowych kulinarnych inspiracji dla swojego Thermomixa, to śmiało możesz z tej skarbnicy wiedzy wszelakiej korzystać. Gdzie dla urządzenia Thermomix przepisy pojawiają się najczęściej?

Facebook

Na tej popularnej platformie znajdziesz wiele stron poświęconych tematyce urządzenia, a jedną z nich jest oficjalna strona Thermomix Polska. Jeżeli zastanawiasz się jaką nową potrawą zaskoczyć domowników lub w jaki sposób oczarować zaproszonych na niedzielny obiad gości, z odpowiedzią mogą przyjść takie strony jak Thermomix Super Przepisy lub Thermomix TM6 i TM5 – przepisy i inspiracje.

Tik Tok

Ten wciąż zdobywający nowych sympatyków serwis społecznościowy umożliwia użytkownikom dodawanie i oglądanie krótkich materiałów filmowych. Obserwując powiązane z interesującym cię tematem profile użytkowników, możesz krok po kroku odkrywać, jakie dla termorobota Thermomix przepisy przygotowali jego pozostali miłośnicy. Poszukiwania na Tik Toku ułatwią ci hasła #termomixoweprzepisy, #termomix, #tm6 lub #tm5. Co więcej, na platformie znajdziesz różnego rodzaju porady i ciekawostki, które często mogą nie tylko uprzyjemnić gotowanie, ale też nieźle cię rozbawić.

Instagram

Tu również nie brak thermomixowych inspiracji. Pełne porad i nowych przepisów konta użytkowników mogą dostarczyć naprawdę wiele nietuzinkowych pomysłów, takich jak ten na domowe bajgle. Jeśli sam posiadasz konto na Instagramie, możesz dodać interesujący cię profil do ulubionych, dzięki czemu będziesz na bieżąco z każdą świeżo opublikowaną recepturą.

YouTube

YouTube to platforma, której nie mogło na tej liście zabraknąć. W końcu gdzie od lat szukasz odpowiedzi na pytania poruszające kwestie nie tylko życia i śmierci, ale też wykonywania najróżniejszych, tych bardziej i tych mniej codziennych czynności? Na kanałach użytkowników portalu znajdziesz nie tylko nowe przepisy, ale też wiele porad na temat tego, w jaki sposób najlepiej wykorzystać możliwości Thermomixa, przygotowując na przykład dwudaniowy obiad w zaledwie 20 minut.

Jeśli jako posiadacza Thermomixa interesują cię inne związane z nim treści, może zaciekawi cię artykuł, w którym Angelika odkrywa tajemnice wartości rynkowej starszych modeli multicookera od Vorwerk.

Fot. Główna ilustracja w treści to materiały prasowe Vorwerk Group

Z redakcją Think-About związałam się pod koniec 2023 roku i od tego momentu nieustannie zgłębiam tajemnice drugiej strony konsumenckiego świata. Każdego dnia tworzę różnego rodzaju treści, które, mam nadzieję, pomagają Czytelnikom w podejmowaniu bardziej świadomych zakupowych decyzji. W ostatnich latach zdobywałam doświadczenie jako copywriter, współpracując z klientami indywidualnymi, agencjami czy firmami IT. Często tworzenie konkretnych artykułów wiązało się z eksploracją tematów dotychczas mi obcych, co jednak nigdy nie było dla mnie przeszkodą. Wręcz przeciwnie. Możliwość nieustannego poszerzania swojej wiedzy to coś, co niezmiennie pociąga mnie w moim zawodzie. Z wykształcenia jestem muzykiem, jednak to zabawa słowem od dziecka dawała mi prawdziwą radość. Chociaż w swoim życiu pracowałam już w różnych branżach, wiem, że pisanie jest tym, co chcę i co mam szczęście robić na co dzień. W trakcie studiów, oprócz tworzenia dla własnej przyjemności, publikowałam teksty na portalu muzycznym Cameral Music oraz w kwartalniku muzycznym Kamerton. Obecnie prowadzę bloga, na którym pozwalam sobie na dzielenie się z innymi własnym zdaniem na różne tematy oraz tworzoną przeze mną miniaturową prozą. Gdy nie piszę - rysuję, czytam książki o hobbitach i pierścieniach, różach bez imion i stuleciach samotności. Słuchając audiobooków, śledzę losy małego belgijskiego detektywa, a czas przed  teleodbiornikiem spędzam obserwując pojedynki na miecze świetlne i podróże w nadprzestrzeni.