STINKY to urządzenie mające rozszerzyć możliwości kontrolowania gry poprzez obsługę czterech wybranych klawiszy stopą. Urządzenie przedstawione zostało niedawno przez firmę SteLuLu Technologies. Posiada ono cztery możliwe do zakodowania klawisze. Umożliwić to ma szybszą reakcję oraz większą kontrolę podczas rozgrywki.

Kształt STINKY oparty jest planie krzyża, uwzględniając jednakże aby użytkownik mógł stabilnie oprzeć nogę na platformie nie męcząc się. Cztery przyciski umieszczone są na końcach ramion, w ten sposób aby użytkownik przez przypadek nie wybrał niewłaściwego. Stopa może pracować do przodu, do tyły oraz na boki.

Od strony technlologicznej:

TBox – Cztery czujniki/przyciski –  z możliwością dopasowania siły jaką należy przyłożyć aby wcisnąć klawisz wedle upodobań użytkownika, pozwolić to ma na optymalną kompatybilność. Rozmiar stopy sprawia że różni odbiorcy potrzebować będą innego wysiłku do uruchomienia komendy. Dopasowanie możliwe jest dzięki „Box Tension”- czyli zastosowaniu różnych sprężyn, o różnym napięciu.

R2N – Naturalna pozycja pozwala graczowi na odpoczynek stopy, oczywiście pozwalając na szybki dostęp do każdego z wybranych przycisków, dzięki czemu nie występuje przemęczenie, a komendy mogą być łatwo wywoływane.

C-POINT – (Centre Point) pozwala na aktywację wielu przycisków, bez konieczności przesuwania bądź unoszenia nogi nad przyciskami. Do obsługi całości wystarczy wychylić nogę do przodu / do tyłu bądź przechylić na boki. C-POINT zapewnia według zapewnień producenta neutralną pozycję do odpoczynku nogi.

Dane techniczne i specyfikacje:

  • Opis: 4 przyciski Gaming’owe (do 16 koment). 
  • Przyciski: 4 przełączniki Cherry MX. 
  • Interfejs: USB A męski na USB B Mini (w zestawie).
  • Urządzenie: USB (HID – Human Interface Device), PC.
  • Wbudowana pamięć pozwalająca na przechowywania aktywnego profilu 
  • Konstrukcja: Plastik, stal U-Chanel i aluminium T6 – wydajność i trwałość
  • TBox: 4 Micro-ajustable Boxes 
  • Springs: 6 wymiennych  sprężyn – miękkie, średnie i twarde, umożliwiające łatwe dostosowanie w celu uzyskania wydajność i styl.
  • Kompatybilny z oprogramowaniem: Windows 8, Windows 7, Vista i XP (wszystkie wersje). 
  • Do pobrania oprogramowania potrzebny jest dostęp do internetu.

 

STINKY można będzie zamówić w czerwcu za kwotę 119 dolarów.

Na początku istnienia serwisu, moim zadaniem było wyszukiwanie tematów i zbieraniem ich na wewnętrznym forum, skąd przechwytywali je redaktorzy. Aktualnie, bogatsza o wiele doświadczeń wyszukuje kierunki publikacji i analizuje wyniki naszych treści. Wszystkie te dane zbieram w tabelki, aby wszyscy mogli wysuwać swoje własne wnioski. Kierunki tematyczne, jakie przygarnęłam to: duże AGD kuchenne, saturatory i frytkownice. Dużą satysfakcję daje mi wyliczanie kosztów, jakie ponosimy przy ich eksploatacji. Czy wiesz, ile kosztuje jedno zmywanie w trybie Eco? Jeżeli masz zmywarkę w klasie minimum C, to zapewne wydajesz około 40 groszy plus za tabletkę. Czytasz każdą instrukcję obsługi? Ja czytam je skrzętnie, dzięki czemu mogę Ci doradzić zakup najlepszej płyty indukcyjnej. Przykładowo - moją ulubioną funkcją jest możliwość połączenia pól grzewczych, aby móc podgrzać dwupalnikową patelnię. Chociaż doceniam również funkcje smart, pozwalające z poziomu aplikacji dostosować temperaturę do poszczególnych etapów gotowania. Dodatkowo w ramach swoich zainteresowań opisuję innowacyjne nowinki od małych producentów. Mam nadzieję zainteresować was nimi na tyle, abyście kiedyś wsparli ich zapał. Think-About założyłam w czasie studiów z Piotrem Opulskim i szybko dołączyło do nas sporo znajomych ze studiów, którym podoba się nasz pomysł. Przygoda ta trwa do dziś, chociaż nasz pierwotny pomysł na tematykę dorósł wraz z nami. Początkowo portal skupiał się innowacyjnych urządzeniach oraz takich, które dostawały nagrody w międzynarodowych i polskich konkursach wzorniczych. Po studiach, gdy zaczęłam swoją karierą architekta, czas na ten projekt zredukował się do minimum. Zdobywanie i poszerzenie wiedzy w różnych dziedzinach otworzyło przede mną nowe horyzonty. Patrząc na sprzęt, wiem, gdzie optymalnie powinien zostać ustawiony. Znam też więcej aspektów czysto technicznych. Potrafię określić przełożenie poboru prądu na domową sieć energetyczną, klimatyzacji na sposób cyrkulacji i wymiany powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, czy ocenić względem wzrostu użytkownika. Poza pracą przy redakcji i prowadzeniu pracowni architektonicznej, większość czasu wypełnia mi marzenie i planowanie. Mam nadzieje, że wystarczy mi życia, aby zrealizować wszelkie plan. Posiadam tysiące zainteresowań - od hodowania meduz czy węży, przez gotowanie i kosmologię, aż do majsterkowania, nowych technologii, kryptowalut i odnawialnych źródeł energii. Często zainteresowania chwytam kątem oka, aby przeżywać je kolejne dni i tygodnie. Każde z dostrzeżonych zagadnień staram się zgłębić, choć troszeczkę, bo naprawdę praktycznie wszystko, co nas otacza, jest niesamowite.