Thermomix nie jest zwykłym robotem kuchennym, a funkcja gotowania to zaledwie jedna z wielu korzyści. Sprzęt uważany za prawdziwego bohatera w kuchni umożliwia szybkie przyrządzanie dań, deserów i ciast ale… to nie wszystko. Tanie akcesoria do Thermomixa przenoszą gotowanie na wyższy poziom i z powodzeniem, zastąpią kolejne urządzenia w twojej kuchni. Sprawdź, gdzie szukać tanich zamienników, a także które produkty naprawdę warto kupić.

Podstawowe akcesoria do Thermomixa

Popularny sprzęt dociera do przyszłych użytkowników wraz z konkretnym wyposażeniem. W podstawowej wersji Thermomix TM6 jest sprzedawany wraz z książką kucharską „Proste pomysły” i kilkoma akcesoriami takimi, jak koszyczek, miarka, motylek, osłona przed rozpryskiwaniem i przystawka Varoma. W rozszerzonym zestawie, użytkownik otrzymuje także stację gotującą Thermomix Friend z naczyniem miksującym. Mimo to, powyższy zestaw nie pozwala wykorzystać w pełni możliwości robota. Niestety, dodatki z oficjalnego sklepu Vorwerk są doprawdy dość drogie.

Thermomix

Dodatkowe akcesoria do Thermomixa

Kupiłeś sprzęt od Vorwerk, jednak nie chcesz tracić kolejnych kilkuset złotych na dodatkowe wyposażenie? Na szczęście baza oryginalnych akcesoriów to nie wszystko. Na rynku znajdziemy liczne zamienniki, które swoją funkcjonalnością wcale nie odstają od tych oferowanych przez producenta. Poniżej znajdziesz kilkanaście dodatków, które mogą znacząco ułatwić korzystanie ze sprzętu. Czy zmienią twoje życie? Kulinarne podboje na pewno! Produkty podzieliłam na dwie kategorie – akcesoria do Thermomixa ułatwiających m.in. przechowywania i zapewniających wygodę podczas pracy, a także zwiększających funkcjonalność. Sprawdź, co sprawdzi się w twojej kuchni.

Tanie akcesoria do Thermomixa – przechowywanie, konserwacja, bezpieczeństwo

Organizer SkingHong

Jeśli masz już pewne akcesoria, problemem może okazać się ich przechowywanie. Powstały, aby ułatwiać nam pracę, tak więc długie poszukiwanie w czeluściach szafek – nieco mija się z ideą. Rozwiązaniem jest prosty organizer, który pomieści aż 6 elementów. Co istotne, montaż uchwytu nie wymaga skomplikowanej instalacji i trwa zaledwie moment. Jest kompatybilny z modelem TM6 oraz TM5.

Organizer Thermomix

Cena: 115,99 złprzejdź do sklepu

Akcesorium do wykręcania ostrzy AIEVE

Przyrządzanie ciasta w robocie jest stosunkowo proste, jednak jego ostrożne wyciąganie z misy bywa uciążliwe. Odpowiedzią na ten problem jest akcesorium, które pozwala w łatwy i bezpieczny sposób odkręcić nóż z podstawy urządzenia. Dzięki temu, po odwróceniu misy ciasto samo wylewa się na blat wraz z ostrzami, a my bez obawy o swoje palce wyciągniemy element tnący. Gadżet jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych.

AIEVE Urządzenie do usuwania ciasta z noża do usuwania ciasta kompatybilne z robotami kuchennymi Thermomix TM5, TM6, pomoc w obracaniu, część zamienna do łatwego wyjmowania ciasta z garnka miksującego

Cena: 37,99 złprzejdź do sklepu

Szukasz tańszej alternatywy? Marka INWEE zaprezentowała swoje akcesorium do blendera, którego cena wynosi zaledwie 20 zł. Kosztuje niewiele, a jednocześnie jest bezpieczne i wolne od BPA. Więcej informacji znajdziesz pod tym linkiem.

Akcesorium do odprowadzania pary OTOmitra

Para jest jednym z nieuniknionych skutków podczas gotowania. Niestety jej wydobywanie się na zewnątrz może mieć wpływ zarówno na potrawy, jak i negatywny wpływ na nasze meble. Akcesorium od OTOmitra pozwala nadać kierunek wydostającej się z misy parze. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą ustawić robota bezpośrednio pod szafkami kuchennymi. Regulowany komin sprawi, że gorąca wilgoć będzie odprowadzana poza obrys mebli. Tanie akcesoria do Thermomixa mogą zadbać więc również o naszą kuchnię.

Akcesorium parowe, Thermomix

Cena: 99,99 złprzejdź do sklepu

Nasadka na ostrza Teig PRO

Nakładka na nóż TeigPRO Thermomix

Irytuje Cię mozolne oczyszczania elementów robota z ciasta? Leckerhelfer ma na to rozwiązanie, a mowa o akcesorium sprawiającym, że ciasto i inne zbite masy nie przywierają do elementów nożyków. Jest to nie tylko wygoda, ale również oszczędność składników – jak na pewno zdajesz sobie sprawę, na powierzchni często zostaje sporo ciasta. Producent zadbał o to, aby tworzywo było wolne od szkodliwego związku BPA (bisfenolu).

Cena: 117,55 złprzejdź do sklepu

Filtr pary i zapachów SteamCover

Powstawanie oparów podczas gotowania to problem, który zna każdy posiadacz robota wielofunkcyjnego Thermomix. SteamCover to coś w rodzaju okapu dla Thermomixa. Specjalny filtr niweluje uwalnianie zapachów podczas gotowania oraz zbiera w swoim wnętrzu parę wodną chroniąc nasze powonienie oraz szafki kuchenne. Jego cena to niewielka kwota, biorąc pod uwagę ceny nowych mebli kuchennych od stolarza, prawda?

Filtr pary i zapachów SteamCover thermomix tm6

Cena: 152,95 zł przejdź do sklepu

Pojemnik na akcesoria do Thermomixa WunderKeeper

Pojemnik na akcesoria do Thermomixa

Częstym problemem w kuchni jest przechowywanie – od sprzętów, aż po akcesoria do Thermomixa. Niestety nierzadko znikają w niewyjaśnionych okolicznościach, a my znajdujemy je zupełnym przypadkiem w najgłębszej, kuchennej szufladzie. Wundermix przedstawia dedykowany pojemnik, który pozwoli na dogodne umieszczenie aż 8 najpopularniejszych nakładek lub dodatków. Mowa tu m.in. o zamienniku noża, szpatułce oraz nasadce do mieszania.

Cena: 248,95 zł przejdź do sklepu

Tanie akcesoria do Thermomixa poszerzające funkcjonalność

Szatkownica Wundermix WunderSlicer

szatkownica thermomix wunderslicer wundermix

Najbardziej pożądane akcesorium, które w oryginalnej wersji od Vorwerk kosztuje aż 575 zł. Zamiennik jest tańszy o ponad 20% i zebrał aż 500 opinii użytkowników. Co istotne, dodatki od Wundermix są na rynku dość długi czas, tak więc nie ma obaw o złą jakość i badziewne wykonanie. Umożliwia przygotowanie plasterków oraz tarcie składników – w każdym przypadku, o dwóch grubościach.

Cena: 446,95 zł – przejdź do sklepu

Akcesorium do parzenia kawy

Tanie akcesoria do Thermomix, do parzenia kawy

Zasobność dodatków do Thermomix może zaskoczyć samych posiadaczy, a nawet i fanów kawy. Gotowanie, smażenie i… parzenie ulubionego, kofeinowego napoju. Na to pozwala akcesorium od MixBrew, które gwarantuje stałą temperaturę wody (98 stopni). Wewnątrz znajduje się filtr wykonany ze stali nierdzewnej.

Cena: 179,95 złprzejdź do sklepu

Nasadka obrotowa do obierania

Nasadka, thermomix

Przyrządzenie dania to nie wszystko, należy jeszcze odpowiednio przygotować składniki. W tym pomoże gadżet od Sorandy, a mianowicie nasadka do obierania ziemniaków, ale i nie tylko. Wystarczy włożyć warzywo, a obrotowy element wykona żmudną pracę za nas. Tak, jak większość produktów – jest kompatybilny z TM5, TM6 oraz TM31.

Cena: 36,64 złprzejdź do sklepu

FlexiSteam naczynie do zapiekanek na parze

Thermomix, silikonowe naczynie

Gotowane, dietetyczne posiłki wcale nie muszą być pozbawione smaku. Silikonowe naczynie do zapiekanek, ryb i nie tylko umożliwia zachowanie odpowiedniej, zwartej konsystencji. Znacząco ułatwia ich przyrządzenie, pozwala ominąć problem kapiących płynów i zachowanie soków wewnątrz potraw. Tanie akcesoria do Thermomixa mogą być zarówno bezpieczne, jak i kompatybilne – forma nie zawiera BPA i jest zgodna z TM7, TM6, TM31 oraz TM Friend.

Cena: 70,95 złprzejdź do sklepu

Nakładka do klusek mixle V2

Nakładka do klusek mixle

Abonament umożliwiający korzystanie z różnorodnych przepisów to nie wszystko, co oferuje twój robot. Tanie akcesoria do Thermomixa takie jak nakładka do szpecli, umożliwia szybkie przyrządzenie kładzionych klusek. Wystarczy wlać ciasto do lejka z sitem, a następnie obracać elementem, aby uzyskać mączne kluski o charakterystycznym wyglądzie. Element wykonano ze stali nierdzewnej i silikonu.

Cena: 183,95 zł przejdź do sklepu

Tańszą alternatywę możesz znaleźć pod tym linkiem.

Kominek parowy Siegvoll

Thermomix to sposób na szybkie przyrządzanie dań, ale również krok w stronę zdrowszego odżywiania. Wśród funkcji sprzętu wyróżniamy m.in. gotowanie z wykorzystaniem pary. Robot posiada jedną konstrukcyjną niedoskonałość. Kiedy dolną część parowaru wypełnimy składnikami, cyrkulacja pary jest na tyle ograniczona, że górna komora przygotowuje posiłki znacznie wolniej. Z pomocą przychodzą rzecz jasna dodatkowe akcesoria do Thermomixa. Kominek od Siegvoll został wykonany ze stali nierdzewnej 304 (co do zasady, zawiera co najmniej 18% chromu i 8% niklu, w połączeniu z maksymalnie 0,08% węgla). Umożliwia równomierne rozprowadzanie pary na dwóch poziomach (pomocne w przypadku przyrządzania wielu składników).

Kominek parowy Siegvoll Thermomix

Cena: 39 złprzejdź do sklepu

Zamiennik noża WunderCap WunderMix

Pora na jedno z najpopularniejszych akcesoriów udostępnianych przez Wundermix, a mowa o zamienniku noża. Służy on do zatkania dolnej dziury w misie robota, by zwiększyć pojemność oraz ułatwić korzystanie z funkcji gotowania metodą sous vide. Najprościej rzecz ujmując, dzięki temu produktowi możemy misę w prosty sposób pozbawić ostrzy, które czasem bardziej przeszkadzają, niż pomagają.

Zamiennik noża WunderCap thermomix tm6 tm5

Cena: 113,95 złprzejdź do sklepu

Szpatułka obrotowa Calotti

W zestawie z Thermomix otrzymujemy m.in. szpatułkę, jednak w wielu sytuacjach jest ona dość niefunkcjonalna. Mowa tu m.in. o przyrządzaniu lejącego się ciasta, którego przelewanie może stanowić nie lada wyzwanie. Problem rozwiązują akcesoria od marki Calotti, a mowa tu m.in. o obrotowej szpatułce, dzięki której porcjowanie i wyjmowanie ciasta z misy jest o wiele prostsze.

Szpatułka obrotowa do Thermomix

Cena: 69,95 zł przejdź do sklepu

Szpatułka skrobak BAOFUYA

Przyrządzanie dań to jedno, jednak opróżnianie misy z pewnych składników może przysporzyć niemały problem. Zarówno, gdy mowa o gęstych konsystencjach, jak i lejących. Nie udało Ci się znaleźć idealnego narzędzia? Może okazać się nim akcesorium od BAOFUYA. Dzięki dość niecodziennemu wyprofilowaniu i długości, możliwe jest pozbycie się składników nawet z samego dna.

Łopatka, Thermomix

Cena: 24,98 zł przejdź do sklepu

Wkład do jajek i muffinek KochFix

Szerokie zastosowania Thermomix jest znane większości posiadaczy, jednak przyrządzanie jajek w koszulce i muffinek brzmi dość intrygująco. KochFix prezentuje specjalne wkłady, a konkretniej zestaw 4 wyprofilowanych pojemniczków, które wykonano z materiału wolnego od BPA. Dzięki poręcznemu uchwytowi, możliwe jest szybkie i bezpieczne wyciągnięcie akcesorium bez obaw o oparzenia.

Wkład do jajek i muffinek KochFix Thermomix

Cena: 71,44 złprzejdź do sklepu

Sitko ze stali nierdzewnej MixCover

Sitko ze stali nierdzewnej to akcesorium, które moim zdaniem jest obowiązkowe w kuchni każdego posiadacza Thermomixa. Głównie dlatego, że bez niego odcedzanie warzyw, makaronu czy ryżu z misy to naprawdę niemałe wyzwanie. Warto dodać, że sitko może pełnić rolę talerza do ważenia produktów oraz zapewniać ochronę przed pryskaniem podczas smażenia lub duszenia.

Sitko ze stali nierdzewnej thermomix akcesorium

Cena: 82,95 zł przejdź do sklepu

Uchwyt do jajek AIEVE

Kolejna nakładka dla smakoszy jajek! Zamiast wracać do rondelków lub rozmyślać nad zakupem specjalnego jajowaru, możesz sięgnąć po dedykowany uchwyt. Służy on do wygodnego i bezpiecznego przyrządzania aż 6 jaj jednocześnie (lub 4 w koszulkach, po włożeniu dodatkowego pojemnika). Co ważne, uchwyt po użyciu można myć w zmywarce.

Jajowar, akcesoria do Thermomix

Cena: 73,30 złprzejdź do sklepu

Pokrywka z funkcją ważenia WunderCover

Przyrządziłeś posiłek, ale chcesz wstrzymać się z jego podaniem? Aby nie utraciło temperatury, a zapach nie przedostawał się do każdego zakątka mieszkania, warto zastanowić się nad dedykowaną pokrywką. Zapomnij o folii spożywczej, dodatkowych talerzach i postaw na ekologiczne wielorazowe rozwiązanie – WunderCover. Umożliwia szczelne zamknięcie misy robota kuchennego, ale również może pełnić funkcję talerza dla zintegrowanej w robocie wagi

Pokrywka z funkcją ważenia WunderCover thermomix tm6

Cena: 103,95 zł przejdź do sklepu

Nakładka zmniejszająca pojemność misy Inwee

Thermomix ma swoją maksymalną, ale również minimalną pojemność. Jeśli zapragniesz poszatkować pół cebuli, szybko przekonasz się, że sprzęt nie podołał prostemu wyzwaniu. Źródłem problemu jest wspomniana pojemność – warzywo zostanie rozrzucone po ściankach misy, z dala od ostrza. Inwee to idealny przykład, jak tanie akcesoria do Thermomixa mogą ułatwić życie. Element pełni funkcję swego rodzaju adaptera, zmniejszającego powierzchnię pracy. Możliwe jest przygotowywanie nawet najmniejszych ilości składników.

INWEE nakladka Thermomix

Cena: 45 złprzejdź do sklepu

Tarka do warzyw, owoców i sera MixCover

Thermomix sprawdza się nie tylko podczas obróbki termicznej dań, ale również w procesie uprzedniego przygotowywania składników. Tarka do warzyw, owoców i sera MixCover to akcesorium, które musisz mieć, jeżeli drażni cię szatkowanie za pomocą oddzielnego urządzenia lub tradycyjnej tarki. Została ona zaprojektowana w taki sposób, by idealnie pasować do misy robota, a konkretnie – do modeli TM6 oraz TM5. Z pomocą tej tarki szybko i wygodnie poszatkujesz składniki bezpośrednio do urządzenia, tak więc nie zmarnuje się żadna ilość składników pozostająca nierzadko na ściankach lub w misach. Warzywa można ciąć poprzez małe oczka, duże oczka oraz na plasterki.

Tarka do warzyw, owoców i sera MixCover

Cena: 117,27 zł przejdź do sklepu

Wirówka do sałaty MixFino

Wirówka do sałaty MixFino

Przygotowanie liściastych warzyw rozpoczyna się od procesu mycia, jednak konieczne osuszanie bywa kłopotliwe. Jak przystało na tanie akcesoria do Thermomixa, problem możemy rozwiązać zaledwie w moment, a to dzięki wkładzie od MixFino. Wirówka do sałaty jest odporna na temperaturę wynoszącą do 130 stopni i nadaje się do mycia w zmywarce. W zestawie otrzymamy bezpłatnego e-booka poświęconego wielu rodzajom sałat wraz z sugerowanymi ilościami do dań (najpewniej jednak nie jest dostępny w języku polskim).

Cena: 127 zł przejdź do sklepu

Sokowirówka WunderJuicer WunderMix

Świeżo wyciskane soki to skarbnica witamin, ale któż ma miejsce na dodatkowe sprzęty w kuchni? Na szczęście istnieje akcesorium, które uczyni Thermomix sokowirówką! Wszystko to dzięki nakładce WunderJuicer, dzięki której wyciskanie soków jest dziecinnie proste. Co istotne, jest dość kompaktowa, a jeden cykl pozwala na przyrządzenie nawet 2,2 l soku.

Sokowirówka WunderJuicer thermomix tm6

Cena: 154,95 złprzejdź do sklepu

Nakładka do naleśników MixCaker

Jeśli kochasz naleśniki, tanie akcesoria do Thermomixa takie jak MixCaker będą strzałem w dziesiątkę. Pozwala przygotować wyśnione placki zaledwie w moment, a w dodatku z użyciem ograniczonej ilości tłuszczu. Komplet obejmuje 6 elementów, tak więc jeden cykl pozwoli na przyrządzenie śniadania nawet dla dwóch osób. Nakładka jest kompatybilna z TM6, TM5, a nawet Monsieur Cuisine Smart i Connect.

Mix Caker, akcesoria do Thermomix

Cena: 99,95 zł przejdź do sklepu

Podstawka ważąca Mixle

Przygotowujesz danie z dużą ilością składników? Część z nich, które wymagają krótszej obróbki termicznej możesz umieścić na specjalnej podstawce Mixle. Gdy tylko nadejdzie czas na ich użycie, wygodnie wsypiesz je do misy poprzez otwór – bez brudzenia dodatkowych miseczek, talerzy. Co więcej, akcesorium pełni funkcję wagi, tak więc możliwe jest natychmiastowe zważenie i dopasowanie ilości.

Podstawka wazaca Mixle Thermomix

Cena: 91,95 złprzejdź do sklepu

Nakładka parowa Wundermix

Akcesorium zastępujące sokowirówkę może być przydatne, ale nie zawsze wyczaruje to, czego oczekujemy. Nakładka Simsafix umożliwia roztopienie czekolady, fermentację jogurtu, a nawet przyrządzenie dżemu – proces opiera się na wykorzystywaniu pary. Jest odporna na temperaturę do 120 stopni, a jej pojemność wynosi 1 litr.

Akcesoria do Thermomix Wundermix

Cena: 114,95 złprzejdź do sklepu

Destylator Destillex

Na deser, przedstawiam jedno z najdroższych akcesoriów do robota kuchennego, jakie można sobie wymarzyć. Przygotowanie domowych olejków eterycznych, nieskazitelnie czysta woda? Jest na to sposób – Destillex od marki Driver13. Akcesorium wykonano ze stali nierdzewnej, a zestaw obejmuje wszelkie niezbędne akcesoria takie jak m.in. wężyki, pompę, złącze, a nawet termometr. Więcej możesz przeczytać w naszym wpisie: Thermomix Destylator – akcesorium, które przekona Twoją drugą połówkę.

tanie akcesoria do thermomix destylator

Cena: 1380 złprzejdź do sklepu

Tanie akcesoria do Thermomixa w formie zamienników

Wielofunkcyjny robot kuchenny nie należy do tanich przyjemności, tak jak i dodatkowe wyposażenie. Na stronie producenta znajdziemy mnóstwo akcesoriów, jednak ich cena może skutecznie zniechęcać do zakupu. Czy to powód, aby rezygnować z rozbudowywania Thermomixa? Bynajmniej. Oferta zamienników jest odpowiedzią na nasze potrzeby, a skoro możliwe jest nabycie kompatybilnych części kilkakrotnie taniej, warto się nad tym zastanowić. Zwłaszcza, że wiele zamienników wykonano ze stosunkowo dobrych materiałów, i raczej nie ma obaw o ich ewentualną wadliwość.

Warto również wspomnieć, że wielu powyższych gadżetów nie znajdziemy w ofercie Vorwerk. Pytanie, które z nich warto rzeczywiście kupić? Wszystko zależy od sposobu wykorzystywania przez nas robota, a także posiłków, jakie zamierzamy często przygotowywać.

thermomix nakładka krojąca promocja dla posiadaczy thermomix

Tanie akcesoria do Thermomixa – podsumowanie

Jako że rzesza entuzjastów robota kuchennego stale rośnie, tanie akcesoria do Thermomixa stają się coraz bardziej popularne. Myślę że warto zaglądać zarówno na stronę producenta, jak i szukać ofert tańszych zamienników. Inwestując w sprzęt tak duże kwoty, kolejna możliwość jego wykorzystania brzmi dość intrygująco. Jeśli rozważasz zakup nowego, wyczekiwanego modelu Thermomix, może zainteresować Cię również: Thermomix TM7: wszystko co już wiem o nowym robocie Vorwerk’a. Czy wyszczególnione dodatki będą do niego pasować? Trudno powiedzieć, ponieważ nowy model może nieznacznie różnić się konstrukcyjnie od swojego poprzednika, jednak możliwe, że zmiany te nie będą tak duże, by część z tych akcesoriów okazała się nieprzydatna. Mimo to, warto uprzednio zapoznać się z kompatybilnością, a starszy model Thermomix sprzedać z całym dedykowanym wyposażeniem.

Jeśli dopiero rozważasz zakup robota, może zainteresować Cię również: Thermomix – kult niedostępności, marketing i brak wyboru. Czym jeszcze zniechęca Vorwerk?

Fot. Główne ilustracje w treści to materiały prasowe Vorwerk Group.

Materiał zawiera linki partnerskie.

One reply on “Zamienne, tańsze akcesoria do Thermomixa znienawidzone przez Vorwerk? Nawet nie wiesz, ile potrafi twój robot kuchenny!”

  • […] W podstawowej wersji Thermomix TM6 sprzedawany jest razem z podstawową książką kucharską „Proste pomysły” oraz kilkoma akcesoriami takimi jak: koszyczek, miarka, motylek, osłona przed rozpryskiwaniem i przystawka Varoma. W rozszerzonym zestawie użytkownik otrzymuje także stację gotującą Thermomix Friend z naczyniem miksującym. Oczywiście poza oryginalnymi akcesoriami, możecie znaleźć wiele ciekawych dodatków od innych producentów. […]

Comments are closed.