Fin – intuicyjny interfejs do zdalnej obsługi urządzeń w niewielkim pierścionku

Gesty towarzyszą na co dzień każdemu, niektóre powtarzane nawet kilkanaście razy na dzień zdają się być opanowane do perfekcji. Takie wyuczone zachowania dały podstawy do zaprojektowania Fin, niewielkiego pierścienia na palec, dzięki któremu można sterować urządzeniami bez sięgania po nie.

Fin

Użytkownik pod różnymi gestami wykonywanymi palcem, może zdefiniować dowolne komendy, dzięki temu możliwy jest zdalny wybór numeru na telefonie, wykonywanie połączeń, przewijanie slajdów w prezentacji czy zastępowanie kontrolerów do konsol zamieniając bezpośrednio dłoń np. w karabin. Dzięki temu Fin ma szanse znaleźć wiele zastosować w życiu prywatnym, jak również w pracy czy w czasie rozrywki.

Fin

Ciekawym rozwiązaniem zdaje się być możliwość kontrolowania konkretnych klawiszy telefonu, dzięki czemu możliwe będzie „wstukiwanie” numerów telefonu. Stosowanie tej funkcji podczas prowadzenia pojazdu, ułatwić ma obsługę telefonu bez potrzeby odrywania dłoni od kierownicy.

Fin

Autorzy informują iż nie chcą by Fin był kolejnym urządzeniem wskazującym, jego designerski kształt i możliwość obsług wielu produktów wyposażonych w system Bluetooth, ma pomóc znaleźć mu rzeszę zwolenników. Przyczynić się do tego może też dodatkowa opcja jaką ma finalnie posiadać urządzenie, a mianowicie możliwość dzielenia się danymi poprzez zbliżenie dwóch urządzeń Fin do siebie, w ten sposób szybko można wymienić się numerem telefonu na podczas spotkania czy na imprezie.

Specyfikacja:

  • wodoodporny
  • rozmiar: elastyczny
  • bateria litowo-żelowa, ładowana za pośrednictwem portu microUSB
  • czujnik śledzący ruchy kciuka
  • kompatybilność: iOS, Android, Windows Mobile
  • komunikacja: Bluetooth 2.1 + EDR i 4.0
  • kolorystyka: biały, czarny, pomarańczowy, niebieski oraz zielony.

[slideshow_deploy id=’13881′]

Kampania promująca Fin trwa na stronie indiegogo do 22.02. Kwoty za jakie można otrzymać fin i inne podarunki:

Fin Fin Fin Fin

Posted in Archiwalne and tagged , , , , .