Dzięki technologiom bezprzewodowym, niemal każdy dostępny na rynku sprzęt, może być w jakiś sposób sterowany bezprzewodowo. Oczywiście w takim wypadku oldschoolowe piloty uniwersalne, już od dawna nie sprawdzają się w użytku. Głównym kontrolerem dla każdego elektronicznego gadżetu staje się więc smartfon. Pojawia się jednak pytanie – czy on również może być obsługiwany zdalnie?

O6 to prosty gadżet, który zwolni smartfona z funkcji kontrolera i dołączy go do gamy urządzeń zdalnie sterowanych. Okrągły pilot dotykowy poradzi sobie z wywoływaniem większości funkcji w komunikacji z komputerami, telewizorami czy smartfonami. Jego twórcy opracowali system genialnych uchwytów, dzięki którym możliwe jest zamocowanie O6 na kierownicy samochodu bądź na nadgarstku.

Umocowany na kierownicy gadżet pozwali na łatwą obsługę smartfona bez odrywania rąk – dzięki temu będzie możliwe bezpieczne dostosowywanie ustawień nawigacji, czy odczytywanie powiadomień. Podobne możliwości miał oferować opisywany przez nas kontroler RayGo.

Opaska zakładana na nadgarstek, uczyni z O6 coś na kształt zegarka. Ponadto, jeśli otrzymamy jakieś powiadomienie, gadżet powiadomi nas o tym fakcie za pomocą dyskretnych wibracji.

Kampania crowdfundingowa O6,potrwa jeszcze 7 dni. Autorzy przekroczyli już minimalną kwotę finansowania, mającą zapewnić rozpoczęcie produkcji. Aby otrzymać własny O6 należy wesprzeć zbiórkę kwotą co najmniej 89 dolarów. Pierwsze urządzenia powinny zostać wysłane w lutym 2017 Warto jednak zdawać sobie sprawę z zagrożeń – nie wszystkie udane kampanie są w rzeczywistości zakończone dostawami do odbiorców.

Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.