CycleAT to czujnik Bluetooth, dostarczający dane dotyczące opon we wszelkiego rodzaju jednośladach. Urządzenie jest łatwe w montażu, a zbierane pomiary mogą być wyświetlane w czasie rzeczywistym, na ekranie smartfona.

Pomiar wykonywany przez CycleAT obejmuje takie informacje jak:

  • Ciśnienie w oponach
  • Temperatura opon
  • Dane dotyczące ruchu
  • Prędkość
  • Szczegółowe odwzorowanie toru jazdy

Jednym z głównych celów autorów projektu, jest poprawa bezpieczeństwa motocyklistów. Drugim aspektem jest optymalizacja pracy opon, dzięki czemu możliwa ma być wydajniejsza jazda oraz oszczędność paliwa i mniejsze zużycie bieżnika.

Kiedy zakres parametrów zdefiniowany jako „bezpieczny” zostanie przekroczony, CycleAT poinformuje o tym fakcie użytkownika, za pomocą sygnałów dźwiękowych oraz wizualnych. Dedykowana do zestawu aplikacja, oferuje czytelne i aktualizowane na bieżąco wykresy, które mogą być wywoływane w dowolnym momencie. Ponadto możliwe jest zdefiniowanie grupy danych, które mają być pomijane podczas pomiarów. Kiedy parametry są w normie, a aplikacja wyłączona, CycleAT przechodzi w stan uśpienia, tym samym oszczędzając energię. Ładowanie akumulatora odbywa się za pomocą specjalnego kabla dostarczanego wraz z urządzeniem.

Czujnik jest montowany na wentylu dętki. Prototypowe modele były z powodzeniem testowane w ekstremalnych warunkach oraz przy dużych prędkościach.

Konstrukcja CycleAT sprawia iż możliwe jest napompowanie lub opróżnienie opon, bez potrzeby zdejmowania go z wentyla. System składa się z 2 czujników – po jednym na przednie i tylne koło.

Oferta obejmuje 2 warianty urządzenia dostosowane do odmiennych rozmiarów obręczy i zacisków hamulcowych.

Dostarczane w zestawie oprogramowanie współpracuje z systemami iOS. Autorzy planują również wersje dla systemów Android oraz Pebble Watch. Przy zastosowaniu odpowiedniego uchwytu rowerowego, lub motocyklowego mogłaby to być interesująca alternatywa dla drogich systemów z dedykowanymi wyświetlaczami.

Aby otrzymać CycleAT w przypadku powodzenia kampanii na portalu kicstarter.com, należy wesprzeć autorów kwotą co najmniej 139 dolarów. Na 49 dni przed zakończeniem akcji crowdfundingowej, projekt zebrał nieco ponad 23 tysiące z planowanych 80 tysięcy dolarów.

 

Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.