KANGAROO LIGHT to zupełnie nowy typ produktu, opisywany jako przenośne, zabawne i elastyczne światło. Upraszczając można powiedzieć, że jest to rodzaj maty wyposażonej w diody LED, która pozwala na wiele praktycznych zastosowań.

Myślą przewodnią autorów była możliwość rozświetlenia wnętrza torebki czy plecaka, wypełnionych różnego rodzaju przedmiotami. Zastosowanie KANGAROO LIGHT miałoby pozwolić na szybkie odnalezienie kluczy czy dokumentów w każdej sytuacji. Elastyczna budowa pozwoliła jednak na opracowanie innych pomysłów zastosowania, wśród nich autorzy wymieniają chociażby rolę podkładki pod talerze na romantyczną kolację, awaryjnej latarki czy niezwykłego tła dla prezentacji dzieł sztuki.

Ponadto autorzy zapewniają, że światło maty doskonale nadaje się do oświetlenia książki nocą, nie powodując dyskomfortu u osób, które planują spać w tym samym pomieszczeniu.

Przyjazne w dotyku wykończenie urządzenia wedle zapewnień ma być odporne na zachlapania. Za rozświetlenie całości odpowiadają 24 diody LED kierunkujące światło na jedną stronę maty. Ładowana za pośrednictwem portu USB, litowo-jonowa bateria, ma pozwolić na 2,5 h nieprzerwanej pracy KANGAROO LIGHT.

Kontrola trybu oświetlenia (włączone, wyłączone, losowe, pulsacyjne, o zmiennej intensywności) odbywa się z wykorzystaniem zastosowanego w produkcie akcelerometru.

450 najszybszych osób może nabyć KANGAROO LIGHT w cenie 40 funtów, pozostałe osoby będą musiały wydać 45 funtów. Wpłat można dokonywać w ramach kampanii trwającej na portalu kickstarter. Aby produkt wszedł do produkcji autorzy muszą zebrać kwotę 50 tysięcy funtów.

Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.