Najlepszy Powerbank 2016 – Test i recenzja 9 modeli

ASUS ZenPower ABTU010 ZEN

Tajwański Asus zajmuje się produkcją szeroko pojętej elektroniki. Jego ofertę wypełniają monitory, laptopy, płyty główne, smartfony czy karty graficzne. Co ciekawe ABTU010 ZEN o pojemności 10 050 mAh to jedyny powerbank Asusa. Urządzenie jest sprzedawane w malutkim i bardzo estetycznym opakowaniu bez jakichkolwiek okienek. Zestaw obejmuje instrukcję oraz płaski kabelek o długości 17,6 cm. Mimo pozorów, najkrótszy kabelek w zestawieniu okazał się bardzo praktyczny. Właściwie przez cały czas trwania testów był przez nas wykorzystywany do wszelakich zadań.

ASUS ZenPower ABTU010 ZEN (4)

Producent oferuje kilka wariantów kolorystycznych ABTU010 z indywidualnie zaprojektowanymi pudełkami. Nasze testy obejmowały wyjątkowo estetyczny powerbank w kolorze czarnym. Niewielka (90,5 x 59 x 22 mm) ale stosunkowo ciężka (226 g) obudowa została wykonana niemal w całości z matowego aluminium. Wyjątkiem jest jeden z krótkich boków, wykończony aluminium żłobionym w okręgi. Jest to tradycyjny element w stosowanej przez Asusa stylistyce ZEN.

ASUS ZenPower ABTU010 ZEN (1)

Właśnie na wyróżnionym boku, umieszczono wszystkie interesujące nas elementy. Zgodnie z instrukcją, dwa gniazda USB oferują maksymalne natężenie 2,4 A. Jedno z nich dysponuje napięciem maksymalnym na poziomie 12,1 V (standard to 5V) przy natężeniu 1,5 A dla tych parametrów. Mocniejsze gniazdo oznaczono srebrną ramką wokół styku.

ASUS ZenPower ABTU010 ZEN (2)

Włącznik o niskim skoku ładnie komponuje się z resztą obudowy. Informacje o stanie naładowania akumulatora prezentuje szereg czterech, białych diodek. Ładowanie powerbanku odbywa się za pośrednictwem gniazda microUSB. Całość uzupełnia mocna dioda pełniąca w tym wypadku rolę latarki. Poste lecz praktyczne rozwiązanie jest stosowane przez kilku producentów.

ASUS ZenPower ABTU010 ZEN (3)

Wygodę użytkowania ABTU010 oceniliśmy stosunkowo nisko. Wszystko za sprawą małej i pękatej obudowy, która utrudnia stabilne użytkowanie w zestawie ze smartfonem.

Cena: 119 złotych

NASTĘPNA STRONA

SPIS TREŚCI

 

Posted in Archiwalne, Recenzje, Technologie and tagged , , , , , , , .