środa, 19 czerwca

Najlepsza antena DVB-T2 wewnętrzna, która zapewni ci doskonały odbiór kanałów telewizyjnych? Atrakcyjne i niedrogie sprzęty znajdziesz w popularnych elektromarketach. Przejrzyj wybrane przez nas propozycje i znajdź urządzenie dla swojego domu.

Antena DVB-T2 wewnętrzna, czyli jak przedstawiają się najlepsze opcje poniżej 200 złotych

W naszym zestawieniu uwzględniliśmy modele, które znajdziesz w popularnych sklepach pod nazwą antena DVB-T2 wewnętrzna, antena wewnętrzna lub też pokojowa. Każda z pozycji na liście to niewielka inwestycja, która pozwoli ci na pozyskanie przyzwoitego sprzętu za naprawdę niewielkie pieniądze. Dla większej przejrzystości produkty prezentujemy według rosnącego porządku cenowego.

HAMA DVB-T/DVB-T2 55 dB

Antena wewnętrzna marki Hama to stylowe rozwiązanie zapewniające doskonały odbiór cyfrowej telewizji DVB-T oraz sygnałów radiowych DAB/DAB+. Jej aktywny wzmacniacz automatycznie reguluje jakość obrazu i dźwięku, oszczędzając energię w trybie wyłączenia. Antena ma ekstremalnie płaski profil, co pozwala na nowoczesną aranżację wnętrza, zajmując niewiele miejsca.

Dzięki filtrowi LTE jest idealna do odbioru sygnałów 4K i oferuje kompaktową moc odbiorczą w zakresie częstotliwości B III (174–230 MHz) i B IV (470–790 MHz). Można korzystać z niej nawet w pojazdach, korzystając z zasilacza USB (niedołączanego do zestawu) oraz odbierać spolaryzowane stacje zarówno horyzontalnie, jak i wertykalnie bez konieczności obracania anteny.

Cena: 79,99 zł zobacz ofertę

TechniSat Slimtenne CE UHD 0000/7818

SLIMTENNE CE UHD 0000/7818 to innowacyjna antena przeznaczona do użytku wewnątrz pomieszczeń. Jest gotowa do odbioru telewizji cyfrowej DVB-T/T2 oraz radia DAB+, co zapewnia satysfakcjonującą jakość zarówno obrazu, jak i dźwięku, w tym programów w rozdzielczości 4K i Full HD. Dzięki wydajnemu wzmacniaczowi sygnału i filtrowi LTE/4G antena gwarantuje stabilny odbiór, nawet gdy znajdujemy się w dużej odległości od nadajnika.

Antena wyróżnia się ultracienkim designem o grubości zaledwie 0,5 cm, a stylowe wykończenie na wysoki połysk sprawia, że doskonale wpisuje się w każde wnętrze. Antena marki TechniSat jest niezwykle kompaktowa, o wymiarach 22 x 25 x 0,5 cm, co pozwala na jej postawienie na szafce lub zawieszenie na ścianie. W zestawie znajdują się wszystkie niezbędne akcesoria montażowe.

Cena: 109,99 złzobacz ofertę

THOMSON DVB-T ANT1538BK

Podobny model w atrakcyjnej cenie oferuje też firma THOMSON. ANT1538BK zapewnia standard DVB-T2 i DAB+, gwarantując najlepszą jakość sygnału. Jeśli zaś dojdzie do pogorszenia jakości obrazu, można to zrekompensować za pomocą regulowanego wzmacniacza. Dzięki atrakcyjnemu wyglądowi, prostemu montażowi i dobremu zasięgowi model ten zbiera bardzo pozytywne opinie użytkowników.

Co warto zaznaczyć, antena wewnętrzna marki Thomson umożliwia też odbieranie sygnału radiowego.

Cena: 129,99 złzobacz ofertę

THOMSON ANT1539

Jeszcze jeden model marki THOMSON, który z pewnością przekona estetów i wszystkich, którym zależy na atrakcyjnym designie urządzeń w naszej domowej przestrzeni. Uwagę zwraca bowiem przede wszystkim płaski kształt i tekstylne wykończenie w odcieniu szarości – nie bez przesady można określić ANR1539 mianem „designerskiego” sprzętu.

Atrakcyjny wygląd idzie na szczęście w parze z wysoką jakością sprzętu: antena zapewnia najwyższą jakość obrazu, gwarantując odbiór sygnału w HD-Ready, HDTV, aż do 4K/UHD. Jest również kompatybilna z najnowszą technologią transmisji obrazu w 8K oraz OLED TV. Została wyposażona w najnowszą technologię filtrów 3G/LTE/4G i GSM, co ma zapewniać wysoką wydajność odbioru

Co ciekawe, antenę można podłączyć bezpośrednio do telewizora za pomocą złącza USB . Jest to bardzo energooszczędne rozwiązanie – antena pobiera prąd tylko wówczas, gdy włączony jest telewizor.

Cena: 149,99 zł zobacz ofertę

ONE FOR ALL SV 9386/5G

Antena SV 9386 firmy One For All to elegancka, biała antena wewnętrzna, która umożliwia odbiór sygnału UHF/VHF w jakości HD/3D oraz standardach DVBT/DVBT2 i DAB/DAB+. Posiada wzmocnienie wynoszące 47dB z automatyczną regulacją mocy, co pozwala na odbiór sygnału w odległości do 30 km od nadajnika. Dodatkowo, antena wyposażona jest w filtry chroniące przed zakłóceniami pochodzącymi od 3G/4G/5G/LTE oraz zapewniające bezproblemowy odbiór sygnału. W zestawie znajduje się 1,5-metrowy przewód oraz zewnętrzny zasilacz.

Cena: 179,99 złzobacz ofertę

Antena DVB-T2 do telewizora? Kto to jeszcze kupuje?

Mimo niewątpliwego sukcesu platform streamingowych, wiele osób nie chce zupełnie rezygnować z dostępu do tych tradycyjnych kanałów telewizyjnych. Za takim podejściem widzów stają wieloletnie przyzwyczajenia i przywiązanie do tradycyjnych przekazów telewizyjnych. Niemniejsze znaczenie ma też chęć dostępu do programów informacyjnych albo niedostępnych w Internecie telewizyjnych audycji.

W takim kontekście atrakcyjną alternatywą do telewizji kablowej staje się telewizja naziemna, którą można mieć w znacznie niższych cenach. Jedynym wydatkiem jest zakup odpowiedniej anteny oraz kabla przewodzącego sygnał do telewizora, a także niewielki abonament RTV płatny co miesiąc. Warto jednak zaznaczyć, że sam tuner w telewizorze nie wystarczy do odbioru sygnału. Konieczne jest także zamontowanie właściwej anteny, a wybór odpowiedniego modelu może stanowić wyzwanie.

Antena DVB-T2 wewnętrzna czy zewnętrzna?

Anteny DVB-T2 można podzielić na dwie główne kategorie: zewnętrzne i wewnętrzne, zwane również pokojowymi. Jeśli nie masz możliwości lub ochoty na montaż anteny na zewnątrz budynku, można postawić na model przeznaczony do użytku wewnątrz domu. Jedną z głównych zalet tego rozwiązania jest eliminacja problemów związanych z wpływem warunków atmosferycznych, takich jak wiatr, deszcz czy śnieg. Wady? Przy grubych murach antena pokojowa może napotkać trudności w zapewnieniu wysokiej jakości odbioru sygnału.

Przed zakupem najlepszej anteny do odbioru telewizji naziemnej cyfrowej, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, takich jak moc wzmacniacza sygnałowego, opcje montażu, współczynnik szumów oraz kompatybilność z telewizorem. Odpowiedni wybór anteny pozwoli cieszyć się klarownym i niezakłóconym obrazem oraz dźwiękiem, zapewniając tym samym pełne zadowolenie z oglądania ulubionych programów.

Poczytałeś o antenach telewizyjnych i zebrało ci się na sentymenty? W takim razie zapraszamy cię do odbycia małej podróży w przeszłość, do świata, w którym radia i telewizory dopiero zdobywały swoją społeczną pozycję.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne do sklepów naszych partnerów, co może pomóc nam w dalszym rozwijaniu serwisu, jednak ich obecność nie ma żadnego wpływu na wartość merytoryczną niniejszego tekstu.