Rynek zmienia się w ostatnich latach niemal w mgnieniu oka, a dostępność produktów i konkurencja – rośnie w siłę. Dziś, nie ma konieczności wybierania się do wielkopowierzchniowego, specjalistycznego sklepu myśląc o urządzaniu domu oraz zakupie sprzętów. Pojawiło się również wiele budżetowych rozwiązań, które pozwalają nie zrujnować naszego budżetu, a cieszyć się nowoczesnymi rozwiązaniami. Wśród nich, znajdują się urządzenia AGD z Lidla pochodzące od marki Silvercrest. Czy warto się na nie zdecydować?

AGD z Lidla sygnowane logo Silvercrest – co to za marka?

Większość urządzeń z logo Silvercrest jest dostarczanych przez firmy Hoyer Handel GmbH i Kompernass. To te same niemieckie przedsiębiorstwa, które są odpowiedzialne za sprzedawane w Lidlu elektronarzędzia Parkside. Zarówno Kompernass, jak i Hoyer Handel GmbH działają aktywnie na polskim rynku, posiadając sklepy internetowe, gdzie można nabyć urządzenia i części zamiennych różnych ich marek, w tym Silvercrest i Parkside. Ponadto na obu tych stronach internetowych znajduje się kontakt do polskiego serwisu obsługi klienta.

Sam producent informuje na stronie głównej sklepu Lidla, że urządzenia marki Silvercrest to głównie produkty związane z gospodarstwem domowym. Deklaruje również, że są one dostępne w bardzo przystępnych cenach, jednocześnie zachowując wysoką jakość. Nie oszukujmy się, wybierając się do sklepów znanych dotychczas jako dyskont, oczekujemy równie konkurencyjnych cen AGD. Tym samym, uważam że to najważniejszy aspekt, na którym można zbudować konkurencyjność oferty.

Wiele klientów ma pewne obawy, które są ściśle związane z procesem gwarancyjnym, naprawą oraz awaryjnością sprzętów. Oczywiście pewne obowiązki producenta i sprzedawcy wynikają wprost z kodeksu cywilnego, jednak jak wygląda to w rzeczywistości?

Większość produktów Silvercrest objęta jest trzyletnią gwarancją producenta. Warto jednak podkreślić, że to nie Lidl jest odpowiedzialny za gwarancję produktów – usługę serwisową zapewniają firmy dostarczające te produkty, czyli Kompernass oraz HOYER Handel GmbH. Jeśli mamy wątpliwości co do tego, kto jest gwarantem konkretnego produktu, możemy to sprawdzić na stronie internetowej Lidla. Znajdziemy tam również odpowiedni formularz zgłoszeniowy, który w razie potrzeby można przesłać bezpośrednio za pośrednictwem strony internetowej Lidla. Dodam jednak, że w wielu sytuacjach warto wybrać rękojmię, składaną bezpośrednio u sprzedawcy.

Art. 579 kodeksu cywilnego

§ 1. Kupujący może wykonywać uprawnienia z tytułu rękojmi za wady fizyczne rzeczy niezależnie od uprawnień wynikających z gwarancji.

§ 2. Wykonanie uprawnień z gwarancji nie wpływa na odpowiedzialność sprzedawcy z tytułu rękojmi.

§ 3. Jednakże w razie wykonywania przez kupującego uprawnień z gwarancji, bieg terminu do wykonania uprawnień z tytułu rękojmi ulega zawieszeniu z dniem zawiadomienia sprzedawcy o wadzie. Termin ten biegnie dalej od dnia odmowy przez gwaranta wykonania obowiązków wynikających z gwarancji, albo bezskutecznego upływu czasu na ich wykonanie.

Co znajdziemy w ofercie AGD z Lidla? Do wyboru, do koloru!

Jeśli jeszcze nie miałeś okazji przyjrzeć się bliżej zasobnej ofercie w sklepach Lidl, pora omówić rodzaje urządzeń marki Silvercrest możemy kupić. Przeglądając sklep internetowy można zauważyć, że produktów dostępnych od ręki jest naprawdę dużo. Przyjrzyjmy się zatem, jakie artykuły sygnowane są logo Silvercrest.

 • Małe AGD do kuchni: wyciskarki do soków, sokowirówki, planetarne roboty kuchenne, blendery, pakowarki próżniowe, ekspresy do kawy, toster,y opiekacze, czajniki, frytkownice, gofrownice, elektryczne młynki, suszarki do warzyw i grzybów, spieniacze,
 • Duże AGD do kuchni: kuchenki mikrofalowe, kuchenki elektryczne, zmywarki stołowe, lodówki, zamrażarki, kuchenki elektryczne,
 • AGD dla domu: żelazka, parownice, mopy parowe, odkurzacze, roboty sprzątające, myjki parowe, wagi, wentylatory, dyfuzory, oczyszczacze, grzejniki, trymery, wagi,
 • Drobna elektronika: listwy zasilające, bezprzewodowe ładowarki, powerbanki, urządzenia Smart Home, niszczarki.

Nadmienię, że oferta zmienia się niemal codziennie, tak więc cyklicznie możemy spodziewać się nowych sprzętów AGD z Lidla. Najszybciej trafiają one na stronę internetową, stacjonarne półki zasilają wyłącznie okresowo, a w przypadku części towarów – sezonowo. Najlepszym przykładem są grille gazowe, które będziemy mieli okazję kupić w sklepach od 20 kwietnia (online są dostępne już teraz).

Robot sprzątający Silvercrest SSWR B1 z funkcją mycia

Sprzęty AGD z Lidla Silvercrest – czy rzeczywiście są tanie?

Pewne produkty marki Silvercrest są dostępne okresowo, natomiast większość z nich możemy kupić w sklepie internetowym przez cały rok. Kuszące bywają również dodatkowe akcje promocyjne, dzięki którym możemy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych – wśród przykładów warto wspomnieć m.in. o wyprzedaży elektronarzędzi czy rabatach na Monsieur Cuisine. Co istotne, specyfikacje techniczne tych urządzeń są zwykle porównywalne do parametrów droższych urządzeń innych marek.

Dlaczego ceny są tak niskie? Czynników jest bez wątpienia kilka. Ogromne partie sprzedawane w ciągu jednego weekendu czy operowanie na minimalnych marżach to strategie sprzedażowe, które pozwalają dyskontom sprzedawać z zyskiem sprzęty RTV i AGD w tak konkurencyjnych cenach.

Jednocześnie nie da się również ukryć, że nie mamy do czynienia z produktami z najwyższej półki. W takiej cenie nierozsądnie byłoby oczekiwać najwyższej jakości podzespołów i parametrów technicznych zgodnych z najnowocześniejszymi rozwiązaniami. Te niedociągnięcia produktów Silvercrest są rekompensowane przez cenę, gwarancję i niezłą kontrolę jakości.

Nie sposób pominąć aspektów wynikających z logistyki i marketingu. Marka własna (private label) rządzi się swoimi prawami, a mowa tu m.in. o łańcuchu dostaw, w tym mniejszej liczbie pośredników i zlecaniu produkcji konkretnym podmiotom. Kolejno, pora wspomnieć o promocji. Nie płacimy za logo, a więc i reklamę – w przypadku produktów z górnej półki, jest to nieuniknione. Jeśli jedna z aktorek promuje najnowszy blender popularnego brandu, wiedz że to Ty za to zapłacisz. Odcinając znaczną część wspomnianych kosztów, Lidl może znacznie obniżyć cenę regularną.

Atrakcyjne ceny AGD z Lidla, a jakość produktów Silvercrest

Większość opinii internautów o AGD z Lidla pod marką Silvercrest jest raczej pozytywna. Przeważająca część komentatorów podkreśla, że są to urządzenia o bardzo dobrym stosunku ceny do jakości, dzięki czemu są w stanie wybaczyć drobne niedociągnięcia. Niezwykle istotną kwestią wydaje się być dostępność serwisu i stosunkowo długa gwarancja – przynajmniej jak na tą półkę cenową. Tutaj rachunek jest dosyć prosty – dysponując symboliczną kwotą 500 zł na odkurzacz możemy kupić urządzenie nieznanej marki, które będzie objęte 12-miesięczną rękojmią. Alternatywą w tej samej cenie będzie sprzęt marki Silvercrest, która nawet jeśli okaże się równie słaba, to przynajmniej będzie posiadać 3 letnią gwarancję z możliwością łatwej reklamacji.

Moje doświadczenia ze sprzętami AGD z Lidla. Opinia o Silvercrest

Osobiście jestem posiadaczką kilku produktów marki Silvercrest i do tej pory z wszystkich jestem zadowolona. Miałam okazję korzystać z tańszego konkurenta popularnego urządzenia marki Thermomix. W rzeczywistości jest to wielofunkcyjny robot kuchenny 1100 W z funkcją Wi-Fi o nazwie Monsieur Cuisine Connect. Obecnie nie jest dostępny w sklepie, a o szczegółach ewentualnego wycofania wspominałam w tej publikacji. Decydując się na Thermomix (TM6), przyszłoby mi zapłacić ponad 6000 zł. Oszczędność jest więc widoczna gołym okiem i nie ma się co oszukiwać – cena robota marki Silvercrest jest mocno konkurencyjna.

Promocja na Monsieur Cuisine Smart, Smart czy Connect

Planujesz kupić Lidlomixa? Zajrzyj do: Kolejna promocja na Monsieur Cuisine Smart? Tego jeszcze nie grali…

Kolejny sprzęt, który zagościł na stałe w mojej kuchni to wyciskarka wolnoobrotowa Silvercrest SSJBK 300 B2. Dodam, że wykorzystuję ją m.in. do soków z marchwi, a nawet selera naciowego – składnika, który wielu urządzeniom sprawia nie lada problem. Jeśli rozważasz zakup, koniecznie sprawdź moją recenzję: Wyciskarka wolnoobrotowa Silvercrest SSJBK 300 B2 z Lidla. Wycisnęłam z niej ile się da!

Wyciskarka wolnoobrotowa Silvercrest SSJBK 300 B2, AGD z Lidla

Po dłuższej chwili zorientowałam się, że w moim domu jest jeszcze kilka innych produktów Silvercrest, a mowa tu m.in. o listwie podszafkowej, a nawet młynku elektrycznym do przypraw. Żaden z nich nie wywołał dotychczas problemów podczas użytkowania.

Moje długoletnie doświadczenia z marką Silvercrest, a tym samym AGD z Lidla pokazują, że są to urządzenia o dobrym stosunku jakości do ceny. Jasnym jest, że w przypadku części z nich musimy iść na pewne ustępstwa względem dodatkowych funkcji, jednak różnica cenowa jest dość dobrą rekompensatą. Zwłaszcza, gdy w pełni spełniają swoje podstawowe zadanie.


Może zainteresować Cię również: Alternatywa dla Thermomix? Nie wydawaj 6 tysięcy złotych, te modele wcale nie są gorsze!

19 replies on “Silvercrest, co to za marka? Oceniam sprzęty AGD z Lidla”

 • […] trzeba w domu coś naprawić lub wykonać. Nasze opinie o obu markach możecie przeczytać tutaj: opinia o Silvercrest, opinia o […]

 • […] Silvercrest to marka bezpośrednio znana z sieci sklepów Lidl. Producent podaje, że pod jej szyldem wychodzą jedynie artykuły gospodarstwa domowego. Krótko mówiąc, są to głównie urządzenia do kuchni, ale także służące do sprzątania i utrzymania porządku. Fenomen marki Silvercrest polega głównie na dobrym stosunku jakości do ceny, przez co jest to mocny konkurent dla innych, droższych marek. Naszą opinie dotyczących tych produktów przeczytacie tutaj. […]

 • […] Lidl to jeden z popularniejszych źródeł pozyskiwania sprzętu kuchennego i nie ma się co dziwić. W swojej ofercie posiada urządzenia marki Silvercrest, która bezpośrednio należy do sieci Lidl. Jej popularność spowodowana jest dobrym stosunkiem jakości do ceny oraz egzekwowaną kilkuletnią gwarancją. Więcej naszej opinii dotyczącej marki Silvercrest przeczytasz tutaj. […]

 • […] Producentem urządzenia jest marka Silvercrest, która słynie z solidnej jakości przy utrzymaniu rozsądnej ceny. Jej bezpośrednim konkurentem jest marka Thermomix, która słynie z produkcji porządnych robotów wielofunkcyjnych. Nie da się jednak nie zauważyć, że cena Lidlomixa jest zdecydowanie niższa niż innych urządzeń o podobnych parametrach. Pełną opinię dotyczącą produktów marki Silvercrest przeczytasz tutaj. […]

 • […] Producentem urządzenia jest marka Silvercrest, która słynie z solidnej jakości przy utrzymaniu rozsądnej ceny. Jej bezpośrednim konkurentem jest marka Thermomix, która słynie z produkcji porządnych robotów wielofunkcyjnych. Nie da się jednak nie zauważyć, że cena Lidlomixa jest zdecydowanie niższa niż innych urządzeń o podobnych parametrach. Pełną opinię dotyczącą produktów marki Silvercrest przeczytasz tutaj. […]

 • […] Urządzenia marki Silvercrest znajdziemy tylko i wyłącznie w sieci sklepów Lidl. Wyróżnia się ona nie tylko niską ceną, ale także dobrym stosunkiem jakości do ceny oraz długim okresem gwarancji. Więcej naszej opinii dotyczącej tej marki możesz przeczytać tutaj. […]

 • […] Lidlomix to zaawansowany, wielofunkcyjny robot kuchenny, który pozwala znacząco rozszerzyć możliwości gotowania każdego posiadacza. Producentem urządzenia jest marka bezpośrednio związana z siecią sklepów Lidl o nazwie Silvercrest, która słynie z solidnej jakości przy utrzymaniu rozsądnej ceny. Jej głównym konkurentem jest marka Thermomix, która słynie z produkcji porządnych robotów wielofunkcyjnych. Nie da się jednak nie zauważyć, że cena Lidlomixa jest zdecydowanie niższa niż innych urządzeń o podobnych parametrach. Naszą opinię dotyczącą produktów marki Silvercrest przeczytasz tutaj. […]

 • […] Lidlomix to zaawansowany, wielofunkcyjny robot kuchenny, który pozwala znacząco ułatwić i rozwinąć codzienne gotowanie każdego posiadacza. Producentem urządzenia jest marka bezpośrednio związana z siecią sklepów Lidl o nazwie Silvercrest, która słynie z solidnej jakości przy utrzymaniu rozsądnej ceny. Dlaczego rozsądnej? Dlatego, że nie da się nie zauważyć, że cena Lidlomixa jest zdecydowanie niższa niż innych urządzeń o podobnych parametrach. Naszą opinię dotyczącą produktów marki Silvercrest przeczytasz tutaj. […]

 • […] zaawansowany technicznie model od Monsieur Cuisine Connect. Wyprodukowany został przez markę Silvercrest, która należy bezpośrednio do sieci sklepów Lidl. Posiadał on duży, ośmiocalowy, dotykowy […]

 • […] biblioteki przepisów. Urządzenie to można kupić w sklepie Lidl, gdyż producentem jest marka Silvercrest należąca bezpośrednio do tej sieci. Nie jest to jednak jedyna firma zajmująca się sprzedażą […]

 • […] przepisów. Urządzenie to można kupić w sklepie internetowym Lidl, gdyż producentem jest marka Silvercrest należąca bezpośrednio do tej sieci. Nie jest to oczywiście jedyna firma na rynku zajmująca się […]

 • […] Carrefour. Znaleźliśmy w nich bezprzewodowe odkurzacze różnych marek, także tych znanych jak: Silvercrest, Bosch, […]

 • […] produktów z oferty sieci sklepów stacjonarnych Lidl jest frytkownica beztłuszczowa marki Silvercrest. Wszystko za sprawą promocji, która wczoraj dobiegła końca. Nie stoi to jednak na przeszkodzie, […]

 • […] modeli tego typu sprzętów można znaleźć w sklepie internetowym Lidl. Chodzi o blender marki Silvercrest, który wyróżnia się niezłą specyfikacją, ale także stosunkowo niską ceną. Sprawdziłam, […]

 • […] kuchennych króluje firma Silvercrest – czy są one warte uwagi przeczytasz w naszym artykule Opinia o Silvercrest: czy urządzenia z Lidla są warte uwagi?. Poza tym przejrzałam także ofertę sprzętów do […]

 • […] jednak od przedstawienia produktu, o którym przecież mówimy. Frytkownica beztłuszczowa Silvercrest SHLF 1000 A1 wyróżnia się posiadaniem misy na ziemniaki o pojemności 1,8 litra. Co ciekawe, […]

 • […] Przedstawiciele sieci sklepów Lidl ogłosili nową akcję, w ramach której w placówkach stacjonarnych pojawią się urządzenia kuchenne. Jak wiemy, za tydzień, w poniedziałek 3 kwietnia do oferty trafią produkty, które bardzo przydadzą się podczas gotowania. Na szczególną uwagę zasługuje frytkownica beztłuszczowa marki Silvercrest – firmy bezpośrednio powiązanej z siecią Lidl. Wyróżnia się ona dobrym stosunkiem jakości do ceny w porównaniu do innych producentów oraz trzyletnią gwarancją. Więcej na temat urządzeń marki Silvercrest pisaliśmy tutaj: Opinia o Silvercrest: czy urządzenia z Lidla są warte uwagi? […]

 • […] Co się działo parę miesięcy temu z Monsieur Cuisine Smart marki Silvercrest […]

 • […] Wielofunkcyjny robot kuchenny to urządzenie, które stworzone jest do tego, by zostać Twoją prawą ręką. I nieważne, że masz do gotowania dwie lewe ręce. Dzięki temu robotowi kucharzenie stanie się prawdziwą przyjemnością, a Ty i Twoi bliscy będziecie się cieszyć zdrowymi przekąskami, obiadami, a nawet ciastami. Zainteresowany? Obecnie w sklepie internetowym Lidl można kupić wielofunkcyjny robot kuchenny z Wi-Fi Monsieur Cuisine Connect 1100 A1 taniej o 100 zł. […]

Comments are closed.