Każdy z nas zna kogoś, komu marzy się Thermomix. Biorąc pod uwagę cenę sprzętu, wiele osób nie może pozwolić sobie na jego zakup. Niektórzy czekają na specjalną okazję, inni zbierają drobniaki w skarbonce, a jeszcze inni zastanawiają się nad wzięciem kredytu. Tymczasem, alternatywa dla Thermomix jest na wyciągnięcie ręki – modele w niczym nie ustępują produktowi od Vorwerk, a zawsze wygrywają ceną.

Historia przedsiębiorstwa, które swoimi produktami onieśmieliło świat sięga 1883 roku. Niemniej, przygoda mająca swój początek w Wuppertal nie była związana od początku z AGD, a produkcją dywanów. Pierwszy robot kuchenny powstał dopiero w 1971 roku, mowa tu o VKM5. Historia na polskim rynku jest znacznie krótsza, albowiem na wprowadzenie wielofunkcyjnego urządzenia przyszło nam zaczekać do 1995 roku, wraz z premierą TM3300. Owocem prac jest aż 10 modeli (większość z nich jest już niedostępna). Najnowszy, TM6 pojawił się na rynku w 2019 roku. Niestety, na tę przyjemność stać nielicznych –  6 455 zł to całkiem spora sumka. Czy oznacza to, że ograniczony budżet przekreśla skorzystanie z nowoczesnych technologii? Bynajmniej! Sprawdź, która alternatywa dla Thermomixa najbardziej odpowiada twoim oczekiwaniom.

Alternatywa dla Thermomix od Kenwood – KCL95.004SI Cooking Chef XL

Robot wielofunkcyjny KENWOOD KCL95-004SI-1500-W-z-wbudowana-waga-i-funkcja-gotowania-bok-1

Zestawienie otwiera najdroższy sprzęt, choć w dalszym ciągu o wiele tańszy od sprzętu sygnowanego logo Vorwerk. Mowa tu o reprezentancie od przedsiębiorstwa Kenwood, który może pochwalić się najbardziej pożądanymi funkcjami. Model posiada silnik o mocy 1500 Wat, a także wbudowaną wagę, dzięki czemu porcjowanie składników jest znacznie prostsze. Ponadto, możemy skorzystać z 13 wbudowanych programów, które automatycznie dopasowują temperaturę i ustawienia podczas gotowania. Jednogarnkowe danie, wyrobienie ciasta, a może gotowanie na parze? Ogranicza nas wyłącznie kreatywność.

Cena: 4009 zł

Alternatywa dla Thermomix od Monsieur Cuisine

Popularne urządzenie żartobliwie nazywane Lidlomixem, jest tańsze o blisko 4000 zł od produktu Vorwerk. Sprzęt posiada 11 różnych funkcji takich jak m.in. gotowanie na parze, siekanie, zagniatanie, rozdrabnianie, a nawet smażenie i sous vide. Robot posiada wagę, której brakuje w wielu konkurencyjnych konstrukcjach.

Na ten moment, Lidl oferuje dwa warianty – Monsieur Cuisine Connect oraz Monsieur Cuisine Smart. Pierwszy z nich jest prostszym robotem z mniejszą misą i bez modułu komunikacji bezprzewodowej. Wariant Smart ma natomiast większą misę i potrafi łączyć się ze smartfonem (aktualnie, śnieżnobiała kolorystyka zniknęła z oferty sklepu stacjonarnego, pozostaje czarna).

Monsieur Cuisine Smart

Alternatywa dla Thermomix Monsieur Cuisine Smart

Alternatywa dla Thermomix umożliwia dostosowanie intensywności pracy poprzez 10-stopniową regulację. Maks. moc wynosi 1200 W, 1050 W (dla funkcji gotowania), 1000 W (dla mieszania). Zakres temperatur wynosi od 37 do 130 stopni. Jak wspomniałam wcześniej, wyposażono go w wagę, a na korzyść przemawia również 99-minutowy timer i wbudowana baza tysięcy przepisów (w tym część w formie wideo). Sterowanie odbywa się za pomocą panelu z 8-calowym wyświetlaczem, ale również przy pomocy asystentów głosowych. Aktualizacja jest możliwa dzięki funkcji Wi-Fi.

Cena: 2 499 zł

Na ten moment, Monsieur Cuisine jest dostępny w specjalnej promocji – kosztuje zaledwie 1799 zł. Więcej przeczytasz pod tym linkiem.

Monsieur Cuisine Connect

SILVERCREST Wielofunkcyjny robot kuchenny z Wi-Fi Monsieur Cuisine Connect, 1100 W lidlomix

Tańsza wersja różni się zaledwie kilkoma parametrami, choć dla wielu pozostają one kluczowe. Mowa tu m.in. o mniejszej liczbie obrotów, niższej mocy (1100 W, 1050 dla funkcji gotowania, 800 W dla funkcji mieszania). Dostęp do przepisów jest nieco bardziej ograniczony, niż w przypadku Smart, a wraz z niższą ceną, otrzymujemy mniejszy wyświetlacz.

Cena: 1 899 zł

Alternatywa dla Thermomix od Eldom – MFC2506 Perfect MIX2

Eldom Perfect Mix2

Maksymalna moc robota wynosi 1300 W, a sprzęt sam w sobie wyręczy nas w aż 11 czynnościach. Mowa tu m.in. o gotowaniu, blanszowaniu, podsmażaniu, mieleniu i blendowaniu. W odniesieniu do Thermomix, minus może stanowić mniejsza baza przepisów (nieco ponad 300). Możliwa jest regulacja obrotów, temperatury, a także sparowanie z aplikacją mobilną poprzez Wi-Fi.

Cena: 1 649 zł

Alternatywa dla Thermomix od Tefal – FE937E i-Companion Touch

TEFAL FE937E i-Companion Touch

Oto alternatywa dla Thermomix, która może wygrać starcie nawet z Monsieur Cuisine. Mowa tu o FE937E i-Companion Touch, oferującym 14 automatycznych programów i tryb manualny. Moc silnika wynosi 1550 W, a pojemność misy roboczej 4,5 l. W zestawie otrzymujemy zewnętrzną wagę z łącznością Bluetooth i 5 dedykowanych przystawek.

Cena: 3 999 zł

Gdy mowa o Tefal, nie sposób zapomnieć o Cook4Me. Jest to godna polecenia alternatywa dla Thermomix, a o wyróżnikach tego urządzenia przeczytasz w naszej recenzji: Tefal Cook4me Touch CY912 – czy przygotuje danie w mniej niż 15 minut?

Alternatywa od Thermomix od Sam Cook – PSC-11

SAM COOK PSC-11

Sam Cook przedstawia urządzenie z 7-calowym wyświetlaczem, zdolne do wyręczenia nas w kilkunastu pracach. Kruszenie lodu, gotowanie, ścieranie, emulgowanie – dla tego robota nie ma rzeczy niemożliwych. Elektroniczna biblioteka przepisów jest stale aktualizowana o nowe pozycje, tak więc wystarczy posiadać dostęp do domowego Wi-Fi, aby rozszerzać jego możliwości. Co ciekawe, w zestawie znajdziemy m.in. uwielbianą szatkownicę.

Cena: 2499 zł

 Alternatywa dla Thermomix od Kohersen – CY021 

 KOHERSEN CY021

Tania alternatywa dla Thermomix? Zróbmy miejsce dla sprzętu od Kohersen! Jest najtańszą pozycją w naszym zestawieniu, a jednocześnie cechuje się dość atrakcyjnymi parametrami. To, co należy wyróżnić to 18 programów automatycznych, w tym funkcja automatycznego czyszczenia misy. Baza robota oferuje około 150 przepisów, jednak wystarczy bezprzewodowe połączenie, aby pobrać dodatkowe propozycje i zatrzymać je w chmurze.

O wyróżnikach tego urządzenia przeczytaj w naszej recenzji: Czy ten innowacyjny robot kuchenny bije na głowę Monsieur Cuisine? Testuję Kohersen CY021

Cena: 1 897 zł

Każdemu z nas może zależeć na innych funkcjach, natomiast wszystkie powyższe roboty zostały stworzone w jednym celu. Mają ułatwiać prace, wyręczać nas w mniej przyjemnych czynnościach i przyrządzać pyszne posiłki. Jeśli mimo przedstawienia alternatyw, nadal myślisz o TM6, może zainteresować Cię również: Thermomix – kult niedostępności, marketing i brak wyboru. Czym jeszcze zniechęca Vorwerk?

Materiał zawiera linki partnerskie.

6 replies on “Alternatywa dla Thermomix na wyciągnięcie ręki? 7 tańszych modeli, które warto rozważyć”

Comments are closed.