środa, 19 czerwca

Czas na wiosenne porządki nadal nie mija, a urządzenia ogrodowe lekko nie mają! Szukasz ciekawych ofert na sprzęty, które poradzą sobie z kilkumiesięcznym zarostem? Kultywator, kosa i kosiarka z Lidla to nie jedyne propozycje, które popularna sieć przygotowała dla swoich klientów!

Choć wiosna kalendarzowa przywitała nas już miesiąc temu, aura wiosenna zdaje się nie do końca przekonana o konieczności zawitania w naszych ogródkach. Jednak to, że pogoda nie jest dla nas łaskawa, nie oznacza, że i my mamy w ten sam sposób traktować nasze otoczenie. W końcu, jak mówią, kobieta zmienną jest i kto wie, może za kolejną chmurą skrywa się słońce i w niedługim czasie jego promienie rozświetlą nasze trawniki?

Z całą pewnością warto być dobrej myśli i odpowiednio się na ten moment przygotować. W jaki sposób? Sprawdzając na przykład czy kosiarka z Lidla i pozostałe dostępne w popularnej sieci ogrodowe urządzenia, mogą nas w tych przygotowaniach wesprzeć.

Kosiarka z Lidla, czyli kto za to odpowiada

W ofercie sieci Lidl od dawna można znaleźć o wiele więcej, niż tylko artykuły spożywcze i te przeznaczone do użytkowania we wnętrzach domu, a silnie rozbudowane sekcje warsztatowa i ogrodowa cieszą się niemałym powodzeniem. Oferowane w sprzedaży sprzęty wzbudzają zainteresowanie przede wszystkim swoją ceną, które, w porównaniu z podobnymi im urządzeniami dostępnymi w typowych elektromarketach, potrafią pozytywnie zaskoczyć. I choć nie są to może narzędzia, które znalazłyby uznanie w oczach profesjonalistów, poszukując sprzętu do prac przydomowych, propozycję sieci Lidl warto z pewnością rozważyć.

Odpowiedzialną za dostarczanie urządzeń na sklepowe półki jest marka Parkside, o której więcej mogłeś dowiedzieć się z artykułu Piotra. Pod jej szyldem skrywa się niemieckie przedsiębiorstwo Kompernass, w którego portfolio znajdziemy również inne znane z marketu logo. O czym więc pozostaje nam powiedzieć w tym miejscu to to, że oferowane przez Parkside sprzęty zbierają w większości pozytywne opinie, zwłaszcza gdy pod uwagę weźmiemy stosunek jakości do ich ceny.

Kosiarka z Lidla to nie wszystko, czyli co znajdziesz na wirtualnej półce

Nadszedł czas, aby przedstawić najciekawsze propozycje z aktualnej oferty sieci. Jak pewnie już do tej pory wywnioskowałeś, kosiarka z Lidla to nie jedyna niespodzianka, którą sklep przygotował dla rozmiłowanych w ogrodnictwie klientów. Co zatem znajdziemy na stronie marketu?

PARKSIDE Elektryczna podkaszarka do trawników PRT 550 B6, 550

Elektryczna podkaszarka do trawników PRT 550 B6 to najtańsza propozycja z serii ogrodowej Lidl. Zaopatrzona w mocny silnik 550 W i system podwójnej żyłki, kosa może pochwalić się w pełni automatyczną korektą ustawienia i wygodną, niewymagającą użycia narzędzi wymianą szpuli żyłki. Trzonek urządzenia o maksymalnej długości ok. 29 cm pozwala na swobodne dopasowywanie rozmiaru przyrządu do użytkownika, a głowica tnąca w sześciu pozycjach ma zapewniać wysoki komfort koszenia.

Szerokość cięcia, jaką zapewnia elektryczna podkaszarka Parkside, wynosi 30 cm. Prędkość obrotową silnika na biegu jałowym wskazano jako 10 000 na minutę. Waga urządzenia – ok. 2,62 kg.

Elektryczną podkaszarkę do trawników PRT 550 B6 marki Parkside znajdziesz teraz na stronie sklepu w cenie 89,00 złotych.

PARKSIDE Akumulatorowa multipodkaszarka 20 V 3w1, PAMT 20-Li A1

Następne w ofercie sieci pojawia się urządzenie typu kombi, które kryje sobie możliwości aż trzech różnych sprzętów ogrodniczych. Nabywając tę pozycję, wejdziemy w posiadanie kosiarki miejskiej, podkaszarki oraz przycinarki krawędzi. Komfort i precyzję pracy zapewniać ma między innymi regulowane, wyposażone w płynnie obracające się koła podwozie oraz głowica podkaszarki, umożliwiająca pracę w pięciu różnych pozycjach.

Szerokość koszenia deklarowana przez producenta to 28 cm, podana wysokość to natomiast przedział od 3,5 do 5,5 cm. Prędkość obrotowa silnika na biegu jałowym wynosić ma w tym wypadku 8000 obrotów na minutę. Waga urządzenia w wersji podkaszarki to ok. 2,06 kg, waga nakładki wynosi ok. 3,3 kg.

Akumulatorową multipodkaszarkę 20 V 3w1 marki Parkside znajdziesz teraz na stronie sklepu w cenie 229,00 złotych.

PARKSIDE Kosiarka elektryczna PRM 1200 A1, 1200 W, 30 L

Wreszcie zapowiedziana w tytule kosiarka z Lidla pojawia się na liście i ma co nieco do zaoferowania. Zwrotność, funkcja hamowania noża, trzystopniowa regulacja wysokości cięcia i duży zbiornik na ścinki to jedynie kilka z zalet propozycji Parkside. Lekka konstrukcja, a jednocześnie mocna obudowa, to zdecydowane plusy tego elektrycznego pomocnika ogrodowego.

Szerokość cięcia przy użyciu szlifowanego noża z metalu wynosi tu 30 cm, a wysokość zawiera się w zakresie od 2,5 do 6,5 cm. Prędkość biegu jałowego silnika to 3450 obrotów na minutę. Waga urządzenia – ok. 8,25 kg.

Kosiarkę elektryczną PRM 1200 A1 od Parkside znajdziesz teraz na stronie sklepu w cenie 329,00 złotych.

PARKSIDE Kosiarka akumulatorowa 20 V, PRMA 20-Li B2

Kosiarka akumulatorowa to propozycja dla tych, których trawniki mogą cieszyć się powierzchnią do ok. 200 m² i lubią prezentować się należycie z każdej możliwej strony. Precyzyjne cięcie w kosiarce akumulatorowej od Parkside zapewnia bowiem obustronny ogranicznik boczny oraz centralna, pięciostopniowa regulacja koszenia, a funkcja mulczowania oferuje dodatkową pielęgnację koszonego terenu. O wygodę naszej pracy zadba między innymi regulowany pałąk prowadzący oraz łatwo zdejmowany kosz o pojemności 32 litrów z uchwytem do przenoszenia.

Wskazana przez producenta szerokość koszenia wynosi 33 cm, natomiast wysokość cięcia zamyka się w zakresie od 2,5 do 6,5 cm. Prędkość obrotowa silnika na biegu jałowym to 3650 obrotów na minutę. Waga urządzenia -bez akumulatora – 8,9 kg.

Kosiarkę akumulatorową Parkside 20 V, PRMA 20-Li B2 znajdziesz teraz na stronie sklepu w cenie 499,00 złotych.

PARKSIDE Elektryczny wertykulator i aerator 2w1 PLV 1500 C2, 1500 W

Kolejna ciekawa pozycja na liście Parkside to elektryczny wertykulator i aerator, czyli dwa urządzenia w jednym, które skutecznie zatroszczy się o trawnik o powierzchni do 600 m². Pielęgnacyjnego pomocnika posiada wyposażony w dziesięć podwójnych noży ze stali szlachetnej walec do pielęgnacji trawy oraz wzbogacony o 44 giętkie szpony stalówkowe walec do zwalczania mchu i sfilcowanej trawy. Na uwagę zasługuje centralna regulacja głębokości roboczej w czterech zakresach oraz dodatkowa opcja do transportowania.

W specyfikacji produktu znajdziemy informację na temat prędkości pracy noży, równej 3600 obrotów na minutę. Szerokość robocza to maksymalnie 36 centymetrów. Pojemność zbiornika obliczono na ok. 50 litrów. Waga urządzenia – ok. 9,08 kg.

Elektryczny wertykulator i aerator 2w1 PLV 1500 C2 marki Parkside znajdziesz teraz na stornie sklepu w cenie 619,00 złotych.

PARKSIDE PERFORMANCE Kosiarka elektryczna PPRM 2000 B2, 2000 W

Kolejna elektryczna kosiarka z Lidla to model Parkside Performace PPRM 200 B2. O czym warto w jej przypadku wspomnieć, to wydajny silnik Turbo Power 2000 W o dużej sile ciągu, który zapewnić ma pewną i sprawną pracę na obszarze do ok. 1000 m². Lekka, wysokiej jakości konstrukcja i dołączany napęd na tylne koła to obietnica sprawnych manewrów i komfortowej pracy. Precyzyjne koszenie umożliwia nie tylko zamontowany w urządzeniu ogranicznik boczny, ale też ośmiostopniowa regulacja koszenia, zawierająca się w przedziale od ok. 2,5 do ok. 7,5 cm. Jak na urządzenie z tej półki cenowej przystało, nie zabrakło tu również praktycznego wkładu mulczującego.

Szerokość koszenia w przypadku tego modelu to 46 cm. Prędkość obrotowa silnika na biegu jałowym wynosi 3150 obrotów na minutę, prędkość robocza natomiast osiąga wartość 3,5 km/h. Waga urządzenia – 21 kg.

Kosiarka elektryczna PPRM 2000 B2 Parkside Performance jest dostępna na stronie sklepu w cenie 799,00 złotych.

PARKSIDE Robot koszący PMRA 20-Li B2, 20 V, do 500 m²

Jak na nowoczesną ofertę przystało, także w sieci sklepów Lidl nie mogło zabraknąć ogrodniczego przeboju – robota koszącego. Model, który prezentujemy, pochodzi z serii Parkside X 20 Team, co oznacza, że jest on kompatybilny ze wszystkimi akumulatorami tej samej serii. Co więcej robot ma nam do zaoferowania?

PMRA 20-LI B2 ma pielęgnować przestrzeń o powierzchni do 500 m² bez żadnych przeszkód, w czym mają mu pomagać trzy regulowane tryby obszaru (cały obwód, maksymalnie pięć zdefiniowanych stref drugorzędnych, koszenie punktowe) oraz charakteryzujący się wysoką żywotnością bezszczotkowy silnik. Mocny napęd na tylne koła zapewnia mobilność robota również w terenie o kącie nachylenia do 25°.

Choć może na pierwszy rzut oka automatyczna kosiarka nie wydaje się aż tak nowoczesna, to po zapoznaniu się z jej specyfikacją można się mile zaskoczyć. Producent wyposażył urządzenie między innymi w funkcję automatycznego powrotu do stacji ładowania, możliwość planowania pracy na każdy dzień tygodnia, zintegrowany czujnik deszczu, wyświetlacz LCS, a także czujniki przeszkód, podnoszenia i przechyłu. Wszystko po to, by zapewnić nie tylko precyzyjne, ale też w pełni bezpieczne koszenie.

Szerokość koszenia w urządzeniu Parkside wskazano na 18 cm. Wysokość przeprowadzanych zabiegów pielęgnacyjnych zawiera się w przedziale od 2,5 do 6,0 cm. Prędkość obrotowa silnika na biegu jałowym wynosi 2900 obrotów na minutę, a prędkość robocza to 1,2 km/h. Waga urządzenia – 8,6 kg. Stacja ładująca – 3 kg.

Robota koszącego Parkside PMRA 20-Li B2 znajdziesz teraz na stronie sklepu w cenie 1399,00 złotych.

Kosiarka z Lidla czy może coś więcej?

Jak widać, w ofercie sieci można znaleźć wiele interesujących pozycji i, co ciekawe, większość z nich naprawdę może nam posłużyć przez kilka sezonów. Nawet jeśli nie interesuje cię sama kosiarka z Lidla, to musisz przyznać, że oferta ogrodnicza sklepu jest bardzo bogata. Szczególnie gdy weźmiesz pod uwagę to, że w naszym artykule uwzględniliśmy tylko część dostępnych dziś w sklepie on-line produktów.

Na stornie Lidla znajdziesz również PARKSIDE Wertykulator spalinowy PBV 4200 A1 czy reprezentującą serię PARKSIDE PERFORMANCE kosę spalinowa z rozruchem elektrycznym PPBS 3 A1

Jeśli interesują cię urządzenia, które wspomogą twoją pracę w ogrodzie, jednak chcesz sprawdzić ofertę spoza sieci Lidl, zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem kos spalinowych.

Z redakcją Think-About związałam się pod koniec 2023 roku i od tego momentu nieustannie zgłębiam tajemnice drugiej strony konsumenckiego świata. Każdego dnia tworzę różnego rodzaju treści, które, mam nadzieję, pomagają Czytelnikom w podejmowaniu bardziej świadomych zakupowych decyzji. W ostatnich latach zdobywałam doświadczenie jako copywriter, współpracując z klientami indywidualnymi, agencjami czy firmami IT. Często tworzenie konkretnych artykułów wiązało się z eksploracją tematów dotychczas mi obcych, co jednak nigdy nie było dla mnie przeszkodą. Wręcz przeciwnie. Możliwość nieustannego poszerzania swojej wiedzy to coś, co niezmiennie pociąga mnie w moim zawodzie. Z wykształcenia jestem muzykiem, jednak to zabawa słowem od dziecka dawała mi prawdziwą radość. Chociaż w swoim życiu pracowałam już w różnych branżach, wiem, że pisanie jest tym, co chcę i co mam szczęście robić na co dzień. W trakcie studiów, oprócz tworzenia dla własnej przyjemności, publikowałam teksty na portalu muzycznym Cameral Music oraz w kwartalniku muzycznym Kamerton. Obecnie prowadzę bloga, na którym pozwalam sobie na dzielenie się z innymi własnym zdaniem na różne tematy oraz tworzoną przeze mną miniaturową prozą. Gdy nie piszę - rysuję, czytam książki o hobbitach i pierścieniach, różach bez imion i stuleciach samotności. Słuchając audiobooków, śledzę losy małego belgijskiego detektywa, a czas przed  teleodbiornikiem spędzam obserwując pojedynki na miecze świetlne i podróże w nadprzestrzeni.