poniedziałek, 6 maja

Za pośrednictwem zwykłej kamerki internetowej FaceRig pozwoli użytkownikowi na zamianę swojej tożsamości w zwierzaka, demona, postać anime czy komandosa.

Program bazuje na Szweckiej technologi śledzenia ruchów – Visage Technologies, po połączeniu jej w czasie rzeczywistym z animowanymi modelami 3D, oprawami wizualnymi i indywidualnymi głosami przypisanymi do postaci można stać się niemalże każdym. 

FaceRig używać można w video-rozmowach za pośrednictwem programów pokroju Skype czy  Google Hangouts, do nakręcania filmików czy gry w trybie karaoke (zaimplementowany w programie). Dodatkowo twórcy rozbudowali program o możliwość modyfikacji awatarów poprzez zmianę otoczenia czy ich ubioru.

[slideshow_deploy id=’13438′]

Cały program dostępny jest w kilku wersjach:

  • Klasyczny FaceRig – dedykowany na komputery do użytku domowego, śledzący ruchy i mimikę twarzy za pośrednictwem kamerki.
  • FaceRig Pro –  edycja klasycznego FaceRing z licencją do zastosowań komercyjnych.
  • FaceRig Studio – wersja przeznaczona do zastosowań profesjonalnych,  w stosunku do edycji klasycznej została rozbudowana o numeryczny odczyt mo-cap oraz współpracę z programami graficznymi takimi jak Maya lub 3DSMax.
  • FaceRig AudioLite – tańsza wersja wyposażona jedynie w mikser głosów, pozbawiona funkcji śledzenia mimiki. Przeznaczona wyłącznie do zastosowań domowych.
  • Aplikacja FaceRig  – edycja mobilna przeznaczona na system iOS (w planach również android).

W przyszłości twórcy FaceRig chcą rozszerzyć możliwości programu o sterowanie innymi partiami awatara, jest to możliwe do zrealizowania przy wykorzystaniu popularnych urządzeń śledzących ruchy rąk czy nóg takich jak np. Microsoft Kineckt czy Asus Xtion.

[slideshow_deploy id=’13441′]

Na chwilę obecną trwa akcja mająca na celu pozyskanie środków na wsparcie projektu, za jej pośrednictwem już za 5 USD można dostać wersię beta FaceRig. Będzie to jednorazowa opłata, program nie będzie zawierał subskrypcji. Jednakże płatne będą aktualizacje programu.

Na początku istnienia serwisu, moim zadaniem było wyszukiwanie tematów i zbieraniem ich na wewnętrznym forum, skąd przechwytywali je redaktorzy. Aktualnie, bogatsza o wiele doświadczeń wyszukuje kierunki publikacji i analizuje wyniki naszych treści. Wszystkie te dane zbieram w tabelki, aby wszyscy mogli wysuwać swoje własne wnioski. Kierunki tematyczne, jakie przygarnęłam to: duże AGD kuchenne, saturatory i frytkownice. Dużą satysfakcję daje mi wyliczanie kosztów, jakie ponosimy przy ich eksploatacji. Czy wiesz, ile kosztuje jedno zmywanie w trybie Eco? Jeżeli masz zmywarkę w klasie minimum C, to zapewne wydajesz około 40 groszy plus za tabletkę. Czytasz każdą instrukcję obsługi? Ja czytam je skrzętnie, dzięki czemu mogę Ci doradzić zakup najlepszej płyty indukcyjnej. Przykładowo - moją ulubioną funkcją jest możliwość połączenia pól grzewczych, aby móc podgrzać dwupalnikową patelnię. Chociaż doceniam również funkcje smart, pozwalające z poziomu aplikacji dostosować temperaturę do poszczególnych etapów gotowania. Dodatkowo w ramach swoich zainteresowań opisuję innowacyjne nowinki od małych producentów. Mam nadzieję zainteresować was nimi na tyle, abyście kiedyś wsparli ich zapał. Think-About założyłam w czasie studiów z Piotrem Opulskim i szybko dołączyło do nas sporo znajomych ze studiów, którym podoba się nasz pomysł. Przygoda ta trwa do dziś, chociaż nasz pierwotny pomysł na tematykę dorósł wraz z nami. Początkowo portal skupiał się innowacyjnych urządzeniach oraz takich, które dostawały nagrody w międzynarodowych i polskich konkursach wzorniczych. Po studiach, gdy zaczęłam swoją karierą architekta, czas na ten projekt zredukował się do minimum. Zdobywanie i poszerzenie wiedzy w różnych dziedzinach otworzyło przede mną nowe horyzonty. Patrząc na sprzęt, wiem, gdzie optymalnie powinien zostać ustawiony. Znam też więcej aspektów czysto technicznych. Potrafię określić przełożenie poboru prądu na domową sieć energetyczną, klimatyzacji na sposób cyrkulacji i wymiany powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, czy ocenić względem wzrostu użytkownika. Poza pracą przy redakcji i prowadzeniu pracowni architektonicznej, większość czasu wypełnia mi marzenie i planowanie. Mam nadzieje, że wystarczy mi życia, aby zrealizować wszelkie plan. Posiadam tysiące zainteresowań - od hodowania meduz czy węży, przez gotowanie i kosmologię, aż do majsterkowania, nowych technologii, kryptowalut i odnawialnych źródeł energii. Często zainteresowania chwytam kątem oka, aby przeżywać je kolejne dni i tygodnie. Każde z dostrzeżonych zagadnień staram się zgłębić, choć troszeczkę, bo naprawdę praktycznie wszystko, co nas otacza, jest niesamowite.