poniedziałek, 6 maja

Na portalu kickstarter, zagościł projekt Hoverbike, bezpośredni związany z pracami nad przygotowaniem pierwszego podniebnego motocykla. Autorzy twierdzą, iż posiadają niemalże gotowe rozwiązania, które przy dodatkowych nakładach pozwolą na ukończenie prac i wprowadzenie do produkcji tego niesamowitego pojazdu.

Na chwilę obecną celem zebrania niezbędnej sumy, podjęto decyzję o rozpoczęciu kampanii crowdfundingowej. Osoby wspierające projekt, mogą nabyć specjalny quadrocopter będący funkcjonalną miniaturą (1:3) planowanego motocykla.

Konstrukcja bazująca na nietypowej konstrukcji, nakładających się śmigieł, była przygotowana z myślą o zachowaniu maksymalnej stabilności lotu, oraz wygodzie manewrów. Zastosowanie jej w quadrocopterze, zaowocowało stworzeniem niezwykłego drona, będącego w stanie bezpiecznie dostarczyć chociażby kieliszki wypełnione winem.

Quadrocopter jest dostępny w zestawach do samodzielnego montażu, w wersji z aparaturą lub bez. Zestaw jest w pełni kompatybilny z systemem Arduino, natomiast zestaw uchwytów, pozwala na montaż dodatkowych akcesoriów, takich jak płozy do lądowania, kamera Go-Pro, czy ruchome uchwyty do przewożenie i zrzutu przedmiotów.

Osłony śmigieł zostały wyposażone w wielokolorowe diody LED, rozszerzające funkcjonalność drona.

Ponadto konstrukcja pozwala na szybkie złożenie miniaturowego Hoverbike, do rozmiarów umożliwiających jego transport w plecaku. Autorzy oferują również plany pozwalające na samodzielny wydruk, z wykorzystaniem drukarki 3D, modelu robota mogącego podróżować na quadrocopterze.

Prawo do otrzymania quadrocoptera w wersji z aparaturą sterującą po zakończonej sukcesem kampanii, będą miały osoby które wesprą autorów kwotą co najmniej 715 dolarów.

Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.