poniedziałek, 6 maja

TopBewer

TopBrewer to innowacyjny system do tworzenia napojów, który według jurorów iF Design Awards stworzył zupełnie nową kategorię w dziedzinie urządzeń do kawy. Projekt jest elegancki gdyż to co widzi użytkownik to jedynie smukła, estetyczna „łabędzia szyjka” oraz szklany pojemnik na ziarna kawy. Obsługa TopBrewer odbywa się dzięki specjalnej aplikacji dedykowanej dla produktów Apple – iPad, iPhone, która umożliwia dostosowanie składników oraz zapisywanie przepisów na ulubione drinki.

Szyjka urządzenia posiada możliwość regulacji wysokości dzięki czemu nie będzie problemu spowodowanego zbyt wysokim strumieniem napoju bądź kierowaniem go do wysokich naczyń. Poza tym dzięki umieszczonym od środka elementom podtrzymującym temperaturę płyny nie tracą swojej temperatury. Oprócz sterowania dzięki urządzeniom mobilnym TopBrewer posiada dotykowy interfejs umieszczony na blacie, gdzie wyświetlają się nazwy napojów oraz ich wielkość, przykładowo espresso oraz large.

 

Producent informuje iż TopBrewer przechodzi z trybu czuwania do parzenia w 45s, natomiast same zaprażenie espresso trwa 25s. Dzięki czemu może szybko zaoferować pokaźną gamę gorących oraz zimnych napojów.

Aplikacja umożliwia użytkownikowi dostosowania co do grama składników z jakich parzona ma być kawa, wystarczy dopasować na suwaku najwłaściwsza ilość wedle swoich preferencji i zapisać. Podczas przegotowywania napoju użytkownik ma podgląd na temperaturę mielenia ziaren bądź podgrzewania np. mleka, a po zakończeniu pracy otrzymuje informację iż napój jest już gotowy.

Czyszczenie TopBrewer odbywa się automatycznie poprzez przepuszczanie pod ciśnieniem płynów przez wszystkie elementy składające się na maszynę.

źródło: scanomat.com

Na początku istnienia serwisu, moim zadaniem było wyszukiwanie tematów i zbieraniem ich na wewnętrznym forum, skąd przechwytywali je redaktorzy. Aktualnie, bogatsza o wiele doświadczeń wyszukuje kierunki publikacji i analizuje wyniki naszych treści. Wszystkie te dane zbieram w tabelki, aby wszyscy mogli wysuwać swoje własne wnioski. Kierunki tematyczne, jakie przygarnęłam to: duże AGD kuchenne, saturatory i frytkownice. Dużą satysfakcję daje mi wyliczanie kosztów, jakie ponosimy przy ich eksploatacji. Czy wiesz, ile kosztuje jedno zmywanie w trybie Eco? Jeżeli masz zmywarkę w klasie minimum C, to zapewne wydajesz około 40 groszy plus za tabletkę. Czytasz każdą instrukcję obsługi? Ja czytam je skrzętnie, dzięki czemu mogę Ci doradzić zakup najlepszej płyty indukcyjnej. Przykładowo - moją ulubioną funkcją jest możliwość połączenia pól grzewczych, aby móc podgrzać dwupalnikową patelnię. Chociaż doceniam również funkcje smart, pozwalające z poziomu aplikacji dostosować temperaturę do poszczególnych etapów gotowania. Dodatkowo w ramach swoich zainteresowań opisuję innowacyjne nowinki od małych producentów. Mam nadzieję zainteresować was nimi na tyle, abyście kiedyś wsparli ich zapał. Think-About założyłam w czasie studiów z Piotrem Opulskim i szybko dołączyło do nas sporo znajomych ze studiów, którym podoba się nasz pomysł. Przygoda ta trwa do dziś, chociaż nasz pierwotny pomysł na tematykę dorósł wraz z nami. Początkowo portal skupiał się innowacyjnych urządzeniach oraz takich, które dostawały nagrody w międzynarodowych i polskich konkursach wzorniczych. Po studiach, gdy zaczęłam swoją karierą architekta, czas na ten projekt zredukował się do minimum. Zdobywanie i poszerzenie wiedzy w różnych dziedzinach otworzyło przede mną nowe horyzonty. Patrząc na sprzęt, wiem, gdzie optymalnie powinien zostać ustawiony. Znam też więcej aspektów czysto technicznych. Potrafię określić przełożenie poboru prądu na domową sieć energetyczną, klimatyzacji na sposób cyrkulacji i wymiany powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, czy ocenić względem wzrostu użytkownika. Poza pracą przy redakcji i prowadzeniu pracowni architektonicznej, większość czasu wypełnia mi marzenie i planowanie. Mam nadzieje, że wystarczy mi życia, aby zrealizować wszelkie plan. Posiadam tysiące zainteresowań - od hodowania meduz czy węży, przez gotowanie i kosmologię, aż do majsterkowania, nowych technologii, kryptowalut i odnawialnych źródeł energii. Często zainteresowania chwytam kątem oka, aby przeżywać je kolejne dni i tygodnie. Każde z dostrzeżonych zagadnień staram się zgłębić, choć troszeczkę, bo naprawdę praktycznie wszystko, co nas otacza, jest niesamowite.