Wczoraj, oficjalnej prezentacji doczekał się długo wyczekiwany LG G3, który po premierze HTC M8 i Samsunga Galaxy S5, stał się głównym tematem plotek oraz domysłów branżowych.

Nowy flagowiec od LG został wyposażony w ekran IPS o przekątnej 5,5-cala, wyświetlający obraz w rozdzielczości 2560 x 1440. Ponadto producent zdecydował się na zastosowanie 4-rdzeniowego procesora Snapdragon 801 pracującego z częstotliwością 2,46 GHz, wspartego przez 2 GB pamięci RAM. Wyświetlanie obrazu ma obsługiwać procesor graficzny Adreno 330. Specyfikacja sprzętowa plasuje LG G3 za głównymi konkurentami w tej klasie urządzeń, jednakże pewnym wyróżnikiem na jego korzyść może być 1 W głośnik ze wzmacniaczem AMP.

Zastosowane w urządzeniu aparaty, posiadają matryce o rozdzielczości 13 oraz 2,1 MP, przy czym główny posiada również laserowy autofocus, oraz optyczną stabilizację obrazu. Zdjęcia będzie można zapisywać na 10 GB pamięci wewnętrznej, lub na karcie pamięci o maksymalnej pojemności 128 GB.

Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość wykonywania selfie za pomocą przedniej kamery, poprzez gest zaciśniętej pięści, aktywujący migawkę w ciągu kolejnych 3 sekund.

Smartfon działa pod kontrolą systemu Android 4.4.2 Kit Kat z dedykowaną przez producenta nakładką. Wśród nowości warto wymienić funkcję Knock Code, pozwalającą na wybudzenie telefonu odpowiednią kombinacją dotknięć ekranu, bez potrzeby używania przycisków fizycznych. Drugim ciekawym elementem jest funkcja Smart Notice, która będzie oferować sugestie zgodne z przyzwyczajeniami użytkownika. Efektem tego urządzenie zasugeruje usunięcie rzadko użytkowanych aplikacji, bądź też wyłączenie modułu Wi-Fi gdy telefon znajdzie się poza zasięgiem sieci. Smart Keyboard to natomiast nazwa funkcji, która odpowiada za przygotowywanie sugestii słów podczas pisania wiadomości, na bazie wcześniejszych aktywności użytkownika.

Ostatnie dwie funkcje odpowiadają za bezpieczeństwo prywatnych danych – Content Lock pozwala zablokować dostęp do części folderów czy aplikacji, natomiast Kill Switch czyści wszystkie dane w wypadku kradzieży.

Głównym wyróżnikiem urządzenia ma być system QuickCircle, współpracujący ze specjalnym etui zapowiedzianym jeszcze przed prezentacją G3. Jest to interesujący, okrągły panel  w formie aplikacji pulpitu, wyświetlający najistotniejsze dane i komunikaty, oraz pozwalający na wywoływanie podstawowych funkcji. Jego możliwości oraz kształty zdają się natomiast, nawiązywać do pierwszych telefonów LG z klapką, wyposażonych właśnie w zewnętrzny, okrągły wyświetlacz.

Istotnym elementem tylnej części obudowy są ulokowane tam przyciski, będące wzorniczą kontynuacją nowej wizji LG. Prócz włącznika i przycisku głośności, ponownie zastosowany został funkcyjny przycisk Rear Key pozwalający na szybkie wywoływanie zdefiniowanych funkcji. Wymiary LG G3 to 146,3 x 74,6 x 8,9 mm przy wadze 149 gram. Za zasilanie całości ma odpowiadać akumulator o pojemności 3000 mAh.

Nowy LG ma być dostępny w kolorach Metallic Black, Silk White, Shine Gold, Moon Violet and Burgundy Red. G3 trafi do sklepów w USA pod koniec lata. Ceny wciąż nie zostały upublicznione.

Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.