X-mini RAVE

Kapsułowe głośniki zostały poraz pierwszy zaprezentowane na tagrach CEBIT 2012. Już w listopadzie tego roku produkt doczekał się nowych udoskonalonych wersji – jest to dobra okazja do bliższego zapoznania się z X-mini.

Jako pierwsza uwagę przyciąga bogata oferta produktów  – głośniki oferowane są w trzech podstawowych wersjach – mono(UNO), stereo(MAX) oraz mutlitunkcyjne(HAPPY i RAVE). Do każdej z wersji, przygotowanych zostało kilka wariantów kolorystycznych. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na model bezprzewodowy czy edycje specjalne (aktualnie wersja inspirowana Hello Kitty).

X-mini mono w stanie spoczynku przypominają kulę spłaszczoną z dwóch przeciwległych stron. Po przekręceniu górnej części obudowy względem podstawy, głośnik rozkłada się (na podobieństwo akordeonu) do formy ustawionego pionowo i zaokrąglonego na rogach walca.

Nieco inaczej przedstawia się budowa wersji MAX w której mamy dwa urządzenia, proces uruchomienia  przebiega podobnie jak w przypadku modelu stereofonicznego, jednak że w stanie spoczynku mamy do czynienia z dwoma kulistymi urządzeniami ze spłaszczoną podstawą – które możemy złączyć ze sobą tworząc jeden ergonomiczny produkt (w nieco jajowatej formie).

Wyjątkiem jest podstawowa wersja UNO, która jest monofonicznym urządzeniem przypominającym budową pojedynczy produkt MAX.

Warto zwrócić uwagę na poszczególne cechy niektórych modeli, ponieważ nie występuje tu hierarchia definiująca produkt najsłabiej, lub najlepiej wyposażony – każdy posiada własne atuty niespotykane w pozostałych. Tak więc X-mini II możemy łączyć ze sobą tworząc łańcuch współgrających głośników, X-mini v1.1 jest od niego nieco mniejszy (55x42mm przy wadze 57,4g) i posiada ruchomą pokrywę zabezpieczającą, ale na jednym naładowaniu działa o połowę krócej (6h). Obydwie wersje mono różnią się od siebie również mocą – w przypadku X-mini II są to 2W podczas gdy w X-mini v1.1 1,5W.

Podobnie sprawa wygląda w przypadku produktów z serii MAX gdzie X-mini Max II, większe rozmiary względem v1.1 nadrabia większą mocą (2.5W zamiast 2W) oraz średnicą głośnika (40mm zamiast 36mm).

Jeszcze ciekawiej prezentują się edycje multi-funkcyjne oparte na X-mini II, czyli RAVE wyposażony w tuner FM i wyświetlacz monochromatyczny, oraz HAPPY wzbogacony o slot kart SD. W ofercie znajduje się również model bezprzewodowy KAI komunikujący się ze źródłem za pomocą fal bluetooth (aktualnie niedostępny w sklepie producenta).

Wszystkie modele posiadają kabel ze złączem jack 3,5mm (zwijany w podstawie), oraz gniazdo mini-USB do ładowania baterii. Głośność wszystkich modeli zamyka się w granicach 80dB.

Cena: od 29 SGD (około 75zł) dla wersji mono 1.1 do 110 SGD (około 280zł) dla wersji HAPPY. Produkt można zakupić bezpośrednio na stronie producenta.

Źródło: x-mini.com

Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.