Woolet to elegancki portfel, którego nie da się zgubić. Niezwykłe właściwości zostały uzyskane dzięki, wbudowaniu modułu Bluetooth 4.0, wspartego przez dedykowaną aplikację na smartfony. Produktem będą mogli się cieszyć użytkownicy urządzeń wyposażonych w system Android bądź iOS.

Możliwości portfela przypominają bardzo prosty tracker. Dedykowana aplikacja poinformuje użytkownika, kiedy ten oddali się od Woolet na odległość 6 do 25 metrów. Jeśli natomiast zgubienie portfela stanie się faktem pomoże go odnaleźć, wyświetlając na mapie satelitarnej ostatnią znaną lokalizację. Wraz ze zbliżaniem się do zguby emitowany będzie nasilający się dźwięk, pozwalający na szybkie odszukanie nawet ukrytego Woolet.

Żyjemy bardzo szybko. Niemal każdy z nas w ciągłym pośpiechu o czymś zapomina lub gubi przedmioty. Kto raz zgubił swój portfel wie, jak przykre są konsekwencje: zastrzeganie kart, godziny spędzone przy okienkach w urzędach, widmo kradzieży tożsamości. Pomyśleliśmy, że w łatwy sposób można zminimalizować ryzyko tego koszmaru. Z pomocą przyszła najnowsza technologia, którą połączyliśmy z nietuzinkowym, eleganckim designem – powiedział Bart Zimny, jeden z pomysłodawców i projektant Wooleta.

Portfel wyróżnia się niezwykle smukłymi kształtami (125 x 87 mm i niecałe 10 mm grubości). Do dyspozycji użytkownika są 4 kieszonki na karty kredytowe, 1 większa kieszeń na inne dokumenty, przegródka na banknoty oraz specjalna, ukryta kieszonka, w której można trzymać zarówno bilon, jak i cenniejsze przedmioty.

Wedle zapewnień twórców, prototypy Wooleta powstały z wysokogatunkowych skór cielęcych pochodzących od polskich hodowców bydła. Ponadto w przyszłości każdy model będzie wytwarzany ręcznie przez doświadczonych, polskich kaletników

Nie wymagający ładowania portfel, dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i brązowej. Seria obejmuje również skórzane pokrowce na iPhone i breloki.

Aby otrzymać Woolet, należy wesprzeć projekt na portalu kickstarter.com kwotą co najmniej 99 dolarów. Autorzy, których znamy chociażby z projektu Sherlybox, planują uzbierać 15 tys dolarów. Pierwsze wysyłki planowane są na kwiecień 2015 roku.

Aktualizacja (27.02.2015): Na 33 przed zakończeniem akcji, twórcom Woolet udało się zebrać planowaną kwotę finansowania. Dzięki temu każdy wspierający może być pewien, że jego zamówienie zostanie zrealizowane.

Jako, że suma wsparcia przekroczyła 20 tysięcy dolarów, autorzy akcji wypełnią swoje zobowiązanie dotyczące przygotowania wsparcia dla urządzeń z Windows Phone. Jeśli projekt przekroczy kolejny próg (35 tysięcy), twórcy będą zobowiązani do umożliwienia współpracy Woolet z Apple Watch.

Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.