Woolet – inteligentny portfel z polskim rodowodem

Woolet to elegancki portfel, którego nie da się zgubić. Niezwykłe właściwości zostały uzyskane dzięki, wbudowaniu modułu Bluetooth 4.0, wspartego przez dedykowaną aplikację na smartfony. Produktem będą mogli się cieszyć użytkownicy urządzeń wyposażonych w system Android bądź iOS.

woolet

Możliwości portfela przypominają bardzo prosty tracker. Dedykowana aplikacja poinformuje użytkownika, kiedy ten oddali się od Woolet na odległość 6 do 25 metrów. Jeśli natomiast zgubienie portfela stanie się faktem pomoże go odnaleźć, wyświetlając na mapie satelitarnej ostatnią znaną lokalizację. Wraz ze zbliżaniem się do zguby emitowany będzie nasilający się dźwięk, pozwalający na szybkie odszukanie nawet ukrytego Woolet.

Żyjemy bardzo szybko. Niemal każdy z nas w ciągłym pośpiechu o czymś zapomina lub gubi przedmioty. Kto raz zgubił swój portfel wie, jak przykre są konsekwencje: zastrzeganie kart, godziny spędzone przy okienkach w urzędach, widmo kradzieży tożsamości. Pomyśleliśmy, że w łatwy sposób można zminimalizować ryzyko tego koszmaru. Z pomocą przyszła najnowsza technologia, którą połączyliśmy z nietuzinkowym, eleganckim designem – powiedział Bart Zimny, jeden z pomysłodawców i projektant Wooleta.

woolet

Portfel wyróżnia się niezwykle smukłymi kształtami (125 x 87 mm i niecałe 10 mm grubości). Do dyspozycji użytkownika są 4 kieszonki na karty kredytowe, 1 większa kieszeń na inne dokumenty, przegródka na banknoty oraz specjalna, ukryta kieszonka, w której można trzymać zarówno bilon, jak i cenniejsze przedmioty.

woolet

Wedle zapewnień twórców, prototypy Wooleta powstały z wysokogatunkowych skór cielęcych pochodzących od polskich hodowców bydła. Ponadto w przyszłości każdy model będzie wytwarzany ręcznie przez doświadczonych, polskich kaletników

woolet

Nie wymagający ładowania portfel, dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i brązowej. Seria obejmuje również skórzane pokrowce na iPhone i breloki.

Aby otrzymać Woolet, należy wesprzeć projekt na portalu kickstarter.com kwotą co najmniej 99 dolarów. Autorzy, których znamy chociażby z projektu Sherlybox, planują uzbierać 15 tys dolarów. Pierwsze wysyłki planowane są na kwiecień 2015 roku.

Aktualizacja (27.02.2015): Na 33 przed zakończeniem akcji, twórcom Woolet udało się zebrać planowaną kwotę finansowania. Dzięki temu każdy wspierający może być pewien, że jego zamówienie zostanie zrealizowane.

Jako, że suma wsparcia przekroczyła 20 tysięcy dolarów, autorzy akcji wypełnią swoje zobowiązanie dotyczące przygotowania wsparcia dla urządzeń z Windows Phone. Jeśli projekt przekroczy kolejny próg (35 tysięcy), twórcy będą zobowiązani do umożliwienia współpracy Woolet z Apple Watch.

Posted in Archiwalne and tagged , , , , , , .