ScreenStick – solidny joystick do smartfonów

Przyklejany joystick, to zazwyczaj tania alternatywa dla kupna gamepada do tabletów i smartfonów. Niestety niska cena często łączy się ze słabą jakością wykonania. Mimo iż rozwiązanie ma swoje zalety, niejednokrotnie może okazać się równie irytujące co tradycyjna obsługa gier.

screen stick

ScreenStick ma być solidnym i najbardziej precyzyjnym, przyklejanym kontrolerem w historii. Jego praca ma przypominać prawdziwy analogowy joystick, a nie jak w przypadku większości dostępnych na rynku rozwiązań 8-kierunkowy przycisk.

simulation stick

Kontroler jest mocowany za pomocą dwóch przyssawek z wysięgnikiem. Dzięki temu system nie zakrywa ekranu, oferując wysoką stabilność z montażem na ramce urządzenia. Wykonane z aluminium, wkręcane gałki dostępne są w 2 wersjach. Wysoka i cienka Simulator Stick, przeznaczona jest do gier w których istotna jest precyzja, natomiast niższa i wyprofilowana pod palec Gaming Stick przyda się przy zabawie z tytułami zręcznościowymi.

Oczywiście zależnie od tytułu, w który gramy możliwe jest skorzystanie z dwóch, identycznych bądź różnych ScreenStic’ków.

screen stick

Wśród kompatybilnych tytułów, twórcy wymieniają kilkanaście niezwykle popularnych gier  w tym: Fifa 15, GTA San Andreas, Zombie HQ czy Minigore 2. Ponadto zestaw może doskonale sprawdzić się w sterowaniu zabawkami i modelami, w których smartfon pełni rolę kontrolera (np. opisywany przez nas helikopter i737).

screen stick

Projekt z sukcesami walczy o wsparcie na portalu crowdfundingowym kickstarter.com. Podstawowa wersja ScreenStick zawierająca jeden zestaw montażowy, dwie gałki (Gaming Stick i Simulator Stick) oraz elegancką torebkę kosztuje 11 funtów. Elementy montażowe dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych. Pierwsze wysyłki zaplanowano na kwiecień tego roku.