Rocketbook to innowacyjne rozwiązanie, pozwalające na natychmiastową digitalizację i przesyłanie odręcznych notatek. Zestaw składa się ze specjalnego notatnika oraz dołączonej, darmowej aplikacji na urządzenia mobilne.

Notatnik wygląda dość klasycznie, jego jedynym wyróżnikiem jest dość gruba ramka zaznaczająca marginesy. Nietypowe jest również szereg znaczków umieszczonych na dole każdej strony. Każdy z nich symbolizuje inną usługę internetową – przykładowo pocztę elektroniczną czy dysk Google.

Po zapisaniu notatek na kolejnych stronach, użytkownik może je łatwo zeskanować wykorzystując dedykowaną aplikację i obiektyw aparatu smartfona czy tabletu. Program automatycznie dopasuje wymiary strony i dostosuje parametry zdjęcia. Ponadto rozpozna, które ze znaczków zostały zaznaczone, dzięki czemu prześle materiały bezpośrednio do odpowiedniej usługi.

Strony notatnika zostały wykonane z materiału, który pozwala na jego wielokrotne wykorzystanie. Celem ich wyczyszczenia, wystarczy używać flamastra FriXion firmy Pilot, a następnie wstawić notatnik do mikrofali na kilkanaście sekund.

Aby otrzymać Rocketbook (50 stronicowy notatnik z czarnym flamastrem i aplikacją), należy wesprzeć jego kampanię na portalu indiegogo.com kwotą co najmniej 25 dolarów. Wysyłka do Polski będzie kosztować dodatkowe 15 dolarów. Pierwsze notatników dotrą do swoich właścicieli w lipcu 2015 roku.

Autorzy projektu byli odpowiedzialni za opisywany przez nas projekt Rocketboard, czyli systemu pozwalającego na digitalizację tablicy suchościeralnej.

Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.