Rocketboard to aplikacja pozwalająca przekształcenie dowolnej, białej tablicy suchościeralnej wirtualny szkicownik.

System dedykowany jest dla urządzeń mobilnych z systemami iOS lub Android. Interpretuje on, zapisuje, a nawet przesyła w czasie rzeczywistym, wszystkie dane zapisywane na tablicy. Zasada działania aplikacji jest stosunkowo prosta, wykorzystuje ona kamery wysokiej jakości w nowoczesnych smartfonach, do odczytu nanoszonych na tablicę danych. Prócz samych kształtów, Rocketboard odczytuje również podstawowe kolory stosowane w notatkach.

Kolejne sekwencje zapisywanych na tablicy zmian, mogą być w czasie rzeczywistym przesyłane do wielu osób. Istnieje przykładowo możliwość utworzenia grupy użytkowników, pracujących w sieci, które otrzymają dostęp do wirtualnego podglądu postępu prac. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwa będzie również praca na 2 tablicach, osób współpracujących ze sobą, a nie będących w stanie umówić się na realne spotkanie. Sama kalibracja systemu przebiega w bardzo prosty sposób – poprzez oznaczenie trójkątnymi znacznikami, wszystkich krawędzi tablicy.

Zdaniem autorów system znacznie ułatwi zdalną pracę osób wykorzystujących tablice suchościeralne. Ponadto pozwoli na zapisanie danych, które normalnie zostałby starte, celem przygotowania nowych notatek.

Pierwsze 50 osób, które wsparły projekt na portalu kickstarter kwotą 25 dolarów, w przypadku sukcesu projektu otrzyma roczną subskrypcję aplikacji w wersji silver. Aktualnie minimalna kwota dla takiego pakietu to 35 dolarów. Kwota niezbędna do uruchomienia dalszych prac nad projektem to 75 tysięcy dolarów.

Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.