Początki nauki gry na gitarze nie są łatwe. Poniszczone palce, godziny treningów i gesty wyćwiczone tak bardzo, że trudno się od nich uwolnić. Czasami na mieście, można wypatrzeć adeptów, przypominających sobie chwyty na „niewidzialnej gitarze”. Oczywiście każda chwila na trening jest dobra, a gitarę nie wszędzie można zabrać. Jednak taka nauka jest mało skuteczna i często prowadzi do powielania błędów.

Kurv Guitar to system, który pomoże w treningu gry na gitarze, bez potrzeby zabierania instrumentu. Zasada jest podobna do odtwarzania ruchów w powietrzu, z tą różnicą że w tym wypadku na prawdę słyszymy wyniki naszych poczynań.

Zestaw składa się z dwóch elementów. Pierwszy z nich stanowi, zakładany na rękę panel z zestawem przycisków, zastępujący gryf. Drugim elementem jest wielka kostka do gry, będąca w stanie precyzyjnie odczytać położenie i ruch.

Urządzenie łączy się ze smartfonem, odczytując i analizując naszą grę. Podłączając słuchawki lub głośnik, można usłyszeć co tak naprawdę gramy. Dodatkowo dedykowana aplikacja, pomoże w nauce 60 popularnych utworów, konfrontując poprawne chwyty, z tymi wykonywanymi przez nas. Użytkownik może również skomponować lub wgrać dodatkowe utwory.

Aby otrzymać własny Kurv Guitar, należy wesprzeć kampanię crowdfundingową projektu, kwotą co najmniej 120 funtów. Autorzy zebrali już niezbędną sumę do wprowadzenia zestawu na rynek. Wysyłki zaplanowano na wrzesień 2016.

Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.