poniedziałek, 6 maja

SPLIT to pomysłowe słuchawki z wbudowaną pamięcią na której można przechowywać piosenki. Dzięki temu całość jest samo wystarczalna i nie potrzeba dodatkowych urządzeń do puszczania audio, takich jak mp3 czy telefon.

Praca słuchawek zaczyna się już po ich rozłączeniu, na-magnetyzowane obudowy przyciągają się do siebie zamykając obwód gdy zostanie on przerwany 'popłynie’ muzyka, zastosowania takiego rozwiązania umożliwiło obycie się od przycisku On/Off. Kolejnym ominięciem stosowania przycisków było wyposażenie SPLIT w akcelerometr, którego zadaniem jest wychwytywanie 'ugryzień’ użytkownika, gdyż odpowiadają one za przełączanie piosenek czy zmianę poziomu głośności.

Przy jednym raptownym 'ugryzieniu’ SPLIT przełączy na kolejny utwór, natomiast przy dwóch zmieni on poziom głośności między: wyciszony > niski > średni >wysoki > wyciszony >itd.. Umożliwić ma obsługę słuchawek bez potrzeby odrywania rąk czy otwierania ust np. w celu wydania komendy. Natomiast gdy będzie się chciało zablokować opcję reagowania na 'gryzienie’ np przy okazji spożywania posiłku czy żucia gumy wystarczy lekko nacisnąć prawą słuchawkę, a całość zostanie zablokowana.

Ciekawym rozwiązaniem zastępującym połączenie przy pomocy Bluetooth jest wykorzystanie idealnie zsynchronizowanych zegarów, efektem tego jest to iż po rozłączeniu słuchawek obie, w tym samym momencie odtwarzają ten sam utwór.  SPLIT pomieścić może do 24 utworów w granicach wielkości wbudowanej pamięci (od 64 MB do 256 MB), a całość jest zapętlona, efektem tego aby znaleźć wybraną piosenkę trzeba przełączać utwory do skutku.

Specyfikacja:

  • Procesor: ARM Cortex M3 32bit.
  • Pamięć: NOR Flash o pojemności od 64 MB do 256 MB.
  • Maksymalna moc: 20mW.
  • Wzmacniacz audio SNR: 100dB.
  • Typ głośnika: 6mm dynamiczny neodymowy.
  • Pasmo przenoszenia: 20Hz-20 000Hz.
  • Czułość (1kHz): 105dB/mW.
  • Impedancja głośników 16 Ohm.
  • Wielkość : 2,54 cm.
  • Obsługiwane formaty: MP3, AAC i WAV.
  • Systemy kompatybilne: Windows XP lub nowszy i Mac OS X 10.4 „Tiger” lub nowszy.
  • Kolorystyka: czerwony, czarny, perłowy, fioletowy oraz cytrusowy.

Za zasilanie całość odpowiadają wbudowane baterie które ładuje się przy pomocy specjalnego kabla z wyjściem do standardowego portu USB. Oprócz ładowania SPLIT dzięki wspomnianemu kablowy można dogrywać i wykasować utwory z wbudowanej pamięci. Czas ładowania do pełnej baterii to około 4,5 godziny, jak informuje producent, jednakże do osiągnięcia stanu 85% naładowania wystarczą 2,5 godziny, kolejne 25% zwalnia wydłużając cały proces. Praca na jednym pełnym naładowaniu starcza na 4 godziny użytkowania.

Urządzenie można otrzymać po wsparciu projektu na portalu kickstarter sumą minimalnie 155 dolarów (w zestawie znajdują się 3 pary końcówek, para słuchawek z pamięcią 256 Mb oraz kabel).

Na początku istnienia serwisu, moim zadaniem było wyszukiwanie tematów i zbieraniem ich na wewnętrznym forum, skąd przechwytywali je redaktorzy. Aktualnie, bogatsza o wiele doświadczeń wyszukuje kierunki publikacji i analizuje wyniki naszych treści. Wszystkie te dane zbieram w tabelki, aby wszyscy mogli wysuwać swoje własne wnioski. Kierunki tematyczne, jakie przygarnęłam to: duże AGD kuchenne, saturatory i frytkownice. Dużą satysfakcję daje mi wyliczanie kosztów, jakie ponosimy przy ich eksploatacji. Czy wiesz, ile kosztuje jedno zmywanie w trybie Eco? Jeżeli masz zmywarkę w klasie minimum C, to zapewne wydajesz około 40 groszy plus za tabletkę. Czytasz każdą instrukcję obsługi? Ja czytam je skrzętnie, dzięki czemu mogę Ci doradzić zakup najlepszej płyty indukcyjnej. Przykładowo - moją ulubioną funkcją jest możliwość połączenia pól grzewczych, aby móc podgrzać dwupalnikową patelnię. Chociaż doceniam również funkcje smart, pozwalające z poziomu aplikacji dostosować temperaturę do poszczególnych etapów gotowania. Dodatkowo w ramach swoich zainteresowań opisuję innowacyjne nowinki od małych producentów. Mam nadzieję zainteresować was nimi na tyle, abyście kiedyś wsparli ich zapał. Think-About założyłam w czasie studiów z Piotrem Opulskim i szybko dołączyło do nas sporo znajomych ze studiów, którym podoba się nasz pomysł. Przygoda ta trwa do dziś, chociaż nasz pierwotny pomysł na tematykę dorósł wraz z nami. Początkowo portal skupiał się innowacyjnych urządzeniach oraz takich, które dostawały nagrody w międzynarodowych i polskich konkursach wzorniczych. Po studiach, gdy zaczęłam swoją karierą architekta, czas na ten projekt zredukował się do minimum. Zdobywanie i poszerzenie wiedzy w różnych dziedzinach otworzyło przede mną nowe horyzonty. Patrząc na sprzęt, wiem, gdzie optymalnie powinien zostać ustawiony. Znam też więcej aspektów czysto technicznych. Potrafię określić przełożenie poboru prądu na domową sieć energetyczną, klimatyzacji na sposób cyrkulacji i wymiany powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, czy ocenić względem wzrostu użytkownika. Poza pracą przy redakcji i prowadzeniu pracowni architektonicznej, większość czasu wypełnia mi marzenie i planowanie. Mam nadzieje, że wystarczy mi życia, aby zrealizować wszelkie plan. Posiadam tysiące zainteresowań - od hodowania meduz czy węży, przez gotowanie i kosmologię, aż do majsterkowania, nowych technologii, kryptowalut i odnawialnych źródeł energii. Często zainteresowania chwytam kątem oka, aby przeżywać je kolejne dni i tygodnie. Każde z dostrzeżonych zagadnień staram się zgłębić, choć troszeczkę, bo naprawdę praktycznie wszystko, co nas otacza, jest niesamowite.