Na kulinarny szlak Warszawy powróciło wyjątkowe miejsce. Od czwartku 25 kwietnia 2024 roku Cook Story by Samsung ponownie zaprasza wszystkich tych, którym radość życia w kuchni smakuje najlepiej. Po gruntownym remoncie Samsung prezentuje nie tylko nową przestrzeń dla warsztatów, ale odkrywa przed zainteresowanymi świat innowacyjnych urządzeń.

Cook Story by Samsung, czyli tam, gdzie każdy odkrywa nowe możliwości

Cook Story by Samsung, którego celem od początku było inspirowanie i towarzyszenie wszystkim adeptom sztuki kulinarnej w ich wyjątkowej przygodzie, na mapie Warszawy pojawiło się w 2017 roku. Od chwili rozpoczęcia swojej działalności w jego ścianach miało okazję doskonalić swoje umiejętności ponad 20 tysięcy osób. Uczestnicy ponad 1000 warsztatów odkrywali jednak nie tylko tajniki receptur z dalekich wysp i lądów.

W miejscu, które oferowało rozwój tak wielu osobom, zorganizowano specjalną, wyposażoną w najnowocześniejsze urządzenia domowego użytku przestrzeń. To właśnie tam pasjonaci gotowania mieli szansę zapoznać się z najbardziej innowacyjnymi rozwiązaniami, w jakie marka Samsung wyposażyła stworzone przez siebie sprzęty AGD. Teraz, w odświeżonym Cooking Story, odwiedzający mogą podziwiać pełną ofertę producenta, w tym również najnowsze w jego portfolio linie wzornicze.

Cook Story by Samsung, czyli tam, gdzie każdy doświadcza gotowania w wydaniu smart

W nowo udostępnionym showroomie Samsung odwiedzający mają okazję przyjrzeć się wybranym urządzeniom marki. Wśród prezentowanych pozycji znalazły się między innymi umożliwiające przygotowanie dwóch różnych potraw w tym samym czasie, bez ryzyka przenika się zapachów, piekarni Samsung Dual Cook oraz wyposażone w technologię Twin Cooling Plus lodówki. Całości dopełniają płyty indukcyjne Samsung z mogącą pomieścić kilka naczyń jednocześnie przestrzenią Flex Zone oraz zmywarki z technologią Water Jet Clean.

Na miejscu obecni są profesjonalni doradcy, którzy z chęcią przedstawią zainteresowanym korzyści wynikające z wykorzystania urządzeń AGD współpracujących z autorską aplikacją marki, SmartThings. Konsultanci służą również fachową opinią i poradą w kwestii kuchennych rozwiązań. Co więcej, podczas odwiedzin w Cook Story by Samsung można też dokonać zakupu urządzeń i skorzystać z usługi dostawy do domu w dogodnym terminie.

Cook Story by Samsung, czyli tam, gdzie smak ma odpowiednią oprawę

Przyglądając się nowej wystawie Cook Story by Samsung, nie sposób nie zwrócić uwagi na unikatowe wzornictwo i warianty kolorystyczne, w jakich przedstawiono linię Bespoke wraz z dedykowanymi dla studiów kuchennych modelami Infinite Line. Warto w tym miejscu wspomnieć o marce Paradyż, która jest partnerem showroomu Samsung. Jej wkład w wystój kulinarnego wnętrza w postaci odpornych na wszelkiego rodzaju uszkodzenia spieków kwarcowych TRI-D można podziwiać w części warsztatowej.

Otwarcie nowej przestrzeni Cook Story, w której nadal odbywać się będą zajęcia kulinarne, miało miejsce 25 kwietnia, a wydarzeniu przewodził uznany kucharz, Piotr Kucharski, który, tak wypowiadał się na temat zachodzących w świecie kuchennym rewolucji:

Pracując w kuchni, na co dzień widzę, jak nowoczesne technologie rewolucjonizują nasze kuchenne doświadczenia. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom w inteligentnych urządzeniach kuchennych możemy podnieść nasze umiejętności kulinarno-artystyczne na zupełnie nowy poziom – powiedział Piotr Kucharski. – Choć tradycja i umiejętność rządzą kuchnią od wieków, nowoczesne technologie dają nam możliwość sięgać po nowe smaki i doznania. To emocjonujący czas dla wszystkich pasjonatów kulinariów, gdyż granice możliwości kuchni stają się coraz bardziej płynne, a eksploracja nowych kulinarnych terytoriów staje łatwiejsza niż kiedykolwiek wcześniej, a co najważniejsze – jest dostępna dla każdego.

Z chętnymi do rozwijania swoich umiejętności będą pracować uznani szefowie kuchni, a także bloggerzy i influencerzy kulinarni, służący radą i różnego rodzaju ciekawymi wskazówkami. Dla tych, którzy marzą o zdobyciu doświadczenia w konkretnym zakresie, przewidziano zajęcia tematyczne, w tym między innymi te poświęcone recepturom wegańskim oraz wykorzystaniu produktów sezonowych. Niezależnie jednak od tego, które zajęcia uczestnicy warsztatów wybiorą, kucharze na swoich stanowiskach zawsze zastaną najnowsze urządzenia kuchenne producenta.

Cook Story by Samsung mieści się w budynku Royal Wilanów przy ulicy Klimczaka 1. Wszelkie informacje na temat nadchodzących wydarzeń i organizowanych warsztatach można znaleźć na stronie internetowej www.cookstory.pl.

Jeśli lubisz nie tylko gotować, a rozwiązania smart sprawiają, że dom jest dla ciebie jeszcze ciekawszym miejscem, może zainteresować cię artykuł na temat rozwiązań, jakie marka Samsung przedstawiła odbiorcom na początku tego roku.

Z redakcją Think-About związałam się pod koniec 2023 roku i od tego momentu nieustannie zgłębiam tajemnice drugiej strony konsumenckiego świata. Każdego dnia tworzę różnego rodzaju treści, które, mam nadzieję, pomagają Czytelnikom w podejmowaniu bardziej świadomych zakupowych decyzji. W ostatnich latach zdobywałam doświadczenie jako copywriter, współpracując z klientami indywidualnymi, agencjami czy firmami IT. Często tworzenie konkretnych artykułów wiązało się z eksploracją tematów dotychczas mi obcych, co jednak nigdy nie było dla mnie przeszkodą. Wręcz przeciwnie. Możliwość nieustannego poszerzania swojej wiedzy to coś, co niezmiennie pociąga mnie w moim zawodzie. Z wykształcenia jestem muzykiem, jednak to zabawa słowem od dziecka dawała mi prawdziwą radość. Chociaż w swoim życiu pracowałam już w różnych branżach, wiem, że pisanie jest tym, co chcę i co mam szczęście robić na co dzień. W trakcie studiów, oprócz tworzenia dla własnej przyjemności, publikowałam teksty na portalu muzycznym Cameral Music oraz w kwartalniku muzycznym Kamerton. Obecnie prowadzę bloga, na którym pozwalam sobie na dzielenie się z innymi własnym zdaniem na różne tematy oraz tworzoną przeze mną miniaturową prozą. Gdy nie piszę - rysuję, czytam książki o hobbitach i pierścieniach, różach bez imion i stuleciach samotności. Słuchając audiobooków, śledzę losy małego belgijskiego detektywa, a czas przed  teleodbiornikiem spędzam obserwując pojedynki na miecze świetlne i podróże w nadprzestrzeni.