niedziela, 23 czerwca

Jak co roku wyczekujemy majówki, tym razem jest szczególnie długa, bo jeżeli weźmiemy 1 dzień wolny, to możemy odpoczywać aż 5 dni. Wielu z nas właśnie z tą myślą zrobiłam internetowe zakupy, sama czekam właśnie na paczkę zamówioną przez Allegro z produktami do ogródka. Czy dojdzie na czas? Mam nadzieje, że tak, ale sprawdzałam od razu jak to wygląda przez cały tydzień.

Paczkomat InPost

Paczkomaty inPost i majówka

Usługę paczkomatów uwielbiam właśnie za to, że na jej działanie nie rzutują żadne święta. Same urządzenia ze skrytkami na przesyłki będą czynne i dostępne. Tak więc przez cały długi weekend majowy, będziecie mogli odebrać swoją przesyłkę.

Możliwe będzie również nadawanie przesyłek. Jednak trzeba mieć na uwadze, że nowe dostawy paczek, tak samo jak ich odbiory będą realizowane jedynie 2 maja.

1 maja – środa

Możemy odebrać paczki dostarczone we wtorek 30 kwietnia. Jednak kurierzy nie będę uzupełniać skrytek o nowe przesyłki. 1 maja jest dniem wolnym od pracy i tyczy się to jak najbardziej usług kurierskich.

2 maja – czwartek

2 maja jest dniem roboczym, oznacza to, że InPost będzie świadczył swoje usługi. Do paczkomatów zostaną dostarczone nowe przesyłki, które będziecie mogli odebrać aż do najbliższego poniedziałku.

3 maja – piątek

3 maja to również dzień wolny od pracy. Kurierzy nie będą dostarczać nowych przesyłek. Jeżeli do czwartkowego wieczora nie dostaliście powiadomienia, że paczka czeka do odbioru, będziecie musieli poczekać aż to poniedziałku 6 maja.

Oczywiście jeżeli przesyłaka została dostarczona wcześniej, to możecie ją odebrać w każdej chwili, gdyż paczkomaty są dzienne 7 dni w tygodniu przez całą dobę, nie bacząc na dni wolne od pracy.

4 maja – czwartek

Mimo że InPost oferuje usługi dostarczania w soboty, to 4 maja jest wyjątkiem. Kurierzy nie będą w tym razem dostarczać paczek. Na nowe dostawy poczekamy do poniedziałku.

5 maja – czwartek

Tak jak w każdy inny dzień, w niedzielę istnieje możliwość odbioru, wcześniej dostarczonych paczek. InPost nie ma jednak usługi uzupełniania skrytek paczkomatowych w niedziele. Uzbrójcie się w cierpliwość, w poniedziałek rozwożone będą nowe przesyłki.

Paczkomat 24h InPost

Kurierzy inPost w weekend majowy

1 maja – środa

1 maja to dzień ustawowo wolny od pracy. Kurierzy InPostu nie będą rozwodzić przesyłek.

2 maja – czwartek

Środa to jedyny dzień w ciągu weekendu majowego, gdzie mamy szansę otrzymać przesyłki z rak kurierów InPost. Jest to normalny dzień pracujący, nie powinniście więc mieć opóźnień, jeżeli do środy, wasze przesyłki trafiły do pobliskiej sortowni.

3 maja – piątek

Piątek, który również jest dniem wolnym dla kurierów. Jeżeli wasze przesyłki nie dotarły pod wasze drzwi w środę, to dzwonka możecie nasłuchiwać dopiero w poniedziałek.

4 maja – czwartek

W tę sobotę nie będzie można zrealizować usługi „Paczka w Weekend”. Jeżeli wasza paczka nie dotarła do was 2 maja, to nie pozostaje nic innego jak poczekać jeszcze dwa dni.

5 maja – czwartek

W przypadku usług kurierskich do rąk własnych, nikogo nie powinno zdziwić, że kurierzy nie pracują w niedziele. Na paczki trzeba poczekać do 6 maja.

Na początku istnienia serwisu, moim zadaniem było wyszukiwanie tematów i zbieraniem ich na wewnętrznym forum, skąd przechwytywali je redaktorzy. Aktualnie, bogatsza o wiele doświadczeń wyszukuje kierunki publikacji i analizuje wyniki naszych treści. Wszystkie te dane zbieram w tabelki, aby wszyscy mogli wysuwać swoje własne wnioski. Kierunki tematyczne, jakie przygarnęłam to: duże AGD kuchenne, saturatory i frytkownice. Dużą satysfakcję daje mi wyliczanie kosztów, jakie ponosimy przy ich eksploatacji. Czy wiesz, ile kosztuje jedno zmywanie w trybie Eco? Jeżeli masz zmywarkę w klasie minimum C, to zapewne wydajesz około 40 groszy plus za tabletkę. Czytasz każdą instrukcję obsługi? Ja czytam je skrzętnie, dzięki czemu mogę Ci doradzić zakup najlepszej płyty indukcyjnej. Przykładowo - moją ulubioną funkcją jest możliwość połączenia pól grzewczych, aby móc podgrzać dwupalnikową patelnię. Chociaż doceniam również funkcje smart, pozwalające z poziomu aplikacji dostosować temperaturę do poszczególnych etapów gotowania. Dodatkowo w ramach swoich zainteresowań opisuję innowacyjne nowinki od małych producentów. Mam nadzieję zainteresować was nimi na tyle, abyście kiedyś wsparli ich zapał. Think-About założyłam w czasie studiów z Piotrem Opulskim i szybko dołączyło do nas sporo znajomych ze studiów, którym podoba się nasz pomysł. Przygoda ta trwa do dziś, chociaż nasz pierwotny pomysł na tematykę dorósł wraz z nami. Początkowo portal skupiał się innowacyjnych urządzeniach oraz takich, które dostawały nagrody w międzynarodowych i polskich konkursach wzorniczych. Po studiach, gdy zaczęłam swoją karierą architekta, czas na ten projekt zredukował się do minimum. Zdobywanie i poszerzenie wiedzy w różnych dziedzinach otworzyło przede mną nowe horyzonty. Patrząc na sprzęt, wiem, gdzie optymalnie powinien zostać ustawiony. Znam też więcej aspektów czysto technicznych. Potrafię określić przełożenie poboru prądu na domową sieć energetyczną, klimatyzacji na sposób cyrkulacji i wymiany powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, czy ocenić względem wzrostu użytkownika. Poza pracą przy redakcji i prowadzeniu pracowni architektonicznej, większość czasu wypełnia mi marzenie i planowanie. Mam nadzieje, że wystarczy mi życia, aby zrealizować wszelkie plan. Posiadam tysiące zainteresowań - od hodowania meduz czy węży, przez gotowanie i kosmologię, aż do majsterkowania, nowych technologii, kryptowalut i odnawialnych źródeł energii. Często zainteresowania chwytam kątem oka, aby przeżywać je kolejne dni i tygodnie. Każde z dostrzeżonych zagadnień staram się zgłębić, choć troszeczkę, bo naprawdę praktycznie wszystko, co nas otacza, jest niesamowite.