poniedziałek, 6 maja

Smarty Ring  to projekt pierścionka, który na niewielkich ekranach wyświetlać będzie podstawowe informacje z telefonu takie jak nowa wiadomość, telefon, godzinę czy stan baterii. Ludzie często zerkają na ekrany telefonów aby sprawdzić czy nie przyszła nowa wiadomość lub jaka jest aktualna godzina, dlatego też Smarty Ring umożliwić ma im dostęp do tych informacji bez potrzeby wyjmowania urządzenia.

Pierścionek łączy się na pośrednictwem Bluetooth 4.0 z telefonem, na którym zainstalować trzeba będzie dedykowaną aplikację, kompatybilnej z oprogramowaniem Android i iOS. Umożliwi ona ustawienie jasności ekranu, dopasowanie strefy czasowej, regulację sygnalizatora czy budzika. Całość ma być prosta i intuicyjna, aby użytkownik w szybki sposób mógł dopasować rzeczy, o których informować ma go ten niewielki gadżet.

Smarty Ring wyświetlać będzie:

  • Przychodzące i wychodzące połączenia.
  • Wiadomości tekstowe i e-mail.
  • Informacje z portali społecznościowych i komunikatorów: Facebook, Twitter i Skype czy Hangout.

Dodatkowo możliwe będzie również sterowanie telefonem za pośrednictwem pierścionka.Odbieranie bądź odrzucanie połączeń, wybieranie numerów za pośrednictwem odpowiednio zakodowanych ikon, sterowanie muzyką czy aktywacja migawki aparatu  zawierają się w funkcjonalnościach konceptu. Poza tym, Smart Ring pełnić będzie również funkcję zabezpieczenia telefonu przed kradzieżą czy zgubieniem, gdy znajdzie się on na odległości ponad 30 metrów od pierścionka włączy się alarm sygnalizujący użytkownikowi problem.

Zasilanie całość odbywać się będzie dzięki wbudowanemu akumulatorowi umożliwiającemu pracę przez około 24 godziny. Jego ładowanie odbywać się ma za pośrednictwem technologii IQ, dzięki czemu pierścionek nie ma zbędnych portów.

Dane techniczne:

  • Bluetooth 4.0
  • Wymiary – 13mm x 4mm
  • Elastyczna bateria – 22 mAh.
  • Korpus ze stali chirurgicznej
  • Gwarancja: 1 rok
  • Panele LED w kolorach: zielony bądź niebieski (w przyszłości planowane jest rozszerzenie gamy kolorów)

Rozmiary:

Najbardziej uboga wersja Smarty Ring (sam nadajnik) dostępna jest po wsparciu projektu na indiegogo kwotą 50 dolarów (w detalicznej sprzedaży będzie kosztować 70 dolarów), kolejny próg to 70 dolarów – nadajnik+zegarek; natomiast w pełni rozbudowana wersja dostępna jest przy kwocie 175 dolarów.

 

Na początku istnienia serwisu, moim zadaniem było wyszukiwanie tematów i zbieraniem ich na wewnętrznym forum, skąd przechwytywali je redaktorzy. Aktualnie, bogatsza o wiele doświadczeń wyszukuje kierunki publikacji i analizuje wyniki naszych treści. Wszystkie te dane zbieram w tabelki, aby wszyscy mogli wysuwać swoje własne wnioski. Kierunki tematyczne, jakie przygarnęłam to: duże AGD kuchenne, saturatory i frytkownice. Dużą satysfakcję daje mi wyliczanie kosztów, jakie ponosimy przy ich eksploatacji. Czy wiesz, ile kosztuje jedno zmywanie w trybie Eco? Jeżeli masz zmywarkę w klasie minimum C, to zapewne wydajesz około 40 groszy plus za tabletkę. Czytasz każdą instrukcję obsługi? Ja czytam je skrzętnie, dzięki czemu mogę Ci doradzić zakup najlepszej płyty indukcyjnej. Przykładowo - moją ulubioną funkcją jest możliwość połączenia pól grzewczych, aby móc podgrzać dwupalnikową patelnię. Chociaż doceniam również funkcje smart, pozwalające z poziomu aplikacji dostosować temperaturę do poszczególnych etapów gotowania. Dodatkowo w ramach swoich zainteresowań opisuję innowacyjne nowinki od małych producentów. Mam nadzieję zainteresować was nimi na tyle, abyście kiedyś wsparli ich zapał. Think-About założyłam w czasie studiów z Piotrem Opulskim i szybko dołączyło do nas sporo znajomych ze studiów, którym podoba się nasz pomysł. Przygoda ta trwa do dziś, chociaż nasz pierwotny pomysł na tematykę dorósł wraz z nami. Początkowo portal skupiał się innowacyjnych urządzeniach oraz takich, które dostawały nagrody w międzynarodowych i polskich konkursach wzorniczych. Po studiach, gdy zaczęłam swoją karierą architekta, czas na ten projekt zredukował się do minimum. Zdobywanie i poszerzenie wiedzy w różnych dziedzinach otworzyło przede mną nowe horyzonty. Patrząc na sprzęt, wiem, gdzie optymalnie powinien zostać ustawiony. Znam też więcej aspektów czysto technicznych. Potrafię określić przełożenie poboru prądu na domową sieć energetyczną, klimatyzacji na sposób cyrkulacji i wymiany powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, czy ocenić względem wzrostu użytkownika. Poza pracą przy redakcji i prowadzeniu pracowni architektonicznej, większość czasu wypełnia mi marzenie i planowanie. Mam nadzieje, że wystarczy mi życia, aby zrealizować wszelkie plan. Posiadam tysiące zainteresowań - od hodowania meduz czy węży, przez gotowanie i kosmologię, aż do majsterkowania, nowych technologii, kryptowalut i odnawialnych źródeł energii. Często zainteresowania chwytam kątem oka, aby przeżywać je kolejne dni i tygodnie. Każde z dostrzeżonych zagadnień staram się zgłębić, choć troszeczkę, bo naprawdę praktycznie wszystko, co nas otacza, jest niesamowite.