Pozwala się odprężyć, znaleźć spokój ducha oraz dbać o zdrowie i kondycję – joga jest coraz częściej spotykaną aktywnością nowoczesnego społeczeństwa, które chce żyć w zdrowy sposób. Właśnie dla takich osób powstała SmartMat, mata która pomoże w sposób zindywidualizowany dopasować pozycje oraz udostępni przydatne wskazówki.

Trudno zacząć swoją przygodę z jogą bez żadnych wskazówek, a te dostępne w internecie bądź w książkach poruszających tą tematykę nie są dopasowane indywidualnie lecz ogólnie. Dodatkowo osoby, początkujące dostosowują układ niekiedy „na oko”. Tak też powstała luka na urządzenie, które zastąpi role indywidualnego trenera.

SmartMat

SmartMat

Urządzenie z początku trzeba będzie skalibrować, w dedykowanej aplikacji uwzględniając: dane odnoście swojej płci, wagi czy wzrostu. Następnie już na macie uzupełnione mają być informacje pomiarowe na temat rozpiętości ramion czy proporcji. Dzięki temu SmartMat stworzy sobie profil użytkownika, w celu dopasowania rozstawu kończyn w różnych pozach.

SmartMat

SmartMat

Po zakończeniu wstępnych pomiarów urządzenie ma poprosić użytkownika o przyjęcie „bazowych” póz, pozwalając tym samym na ocenę indywidualnych zdolności ale i też ograniczeń. Wszystkie dane zbierane podczas ćwiczeń pomogą poprzez sugerowane poprawki, przybrać właściwą postawę czy poprawić równowagę. Wszystkich niezbędnych wskazówek na bieżąco będzie udzielał lektor, informując przykładowo o przesunięciu stopy czy podniesieniu rąk go góry.

SmartMat

Do dyspozycji użytkownicy otrzymają serie ćwiczeń dostosowanych do umiejętności, pory dnia czy wytrzymałości. Wszystkie te niesamowite funkcje możliwe są dzięki dostosowaniu szeregu czujników umieszczonych w elastycznej macie, zbierają one w czasie rzeczywistym dane przesyłając do wcześniej wspomnianej aplikacji, przez którą płyną narracje. Dodatkowo aplikacja zawiera system motywacyjnych pochwał typu „to Twoja idealna pozycja” oraz gratulacji po treningu.

SmartMat

SmartMat można nabyć w przedsprzedaży za pośrednictwem portalu crowdfundingowego Indiegogo.com. Najniższy próg cenowy to 247 dolarów (wyprzedane),  kolejne 297 dolarów i 347 dolarów.  Przewidywany termin dostarczenia produktu wyznaczony jest na lipiec-wrzesień 2015 roku.

SmartMat

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *