Pozwala się odprężyć, znaleźć spokój ducha oraz dbać o zdrowie i kondycję – joga jest coraz częściej spotykaną aktywnością nowoczesnego społeczeństwa, które chce żyć w zdrowy sposób. Właśnie dla takich osób powstała SmartMat, mata która pomoże w sposób zindywidualizowany dopasować pozycje oraz udostępni przydatne wskazówki.

Trudno zacząć swoją przygodę z jogą bez żadnych wskazówek, a te dostępne w internecie bądź w książkach poruszających tą tematykę nie są dopasowane indywidualnie lecz ogólnie. Dodatkowo osoby, początkujące dostosowują układ niekiedy „na oko”. Tak też powstała luka na urządzenie, które zastąpi role indywidualnego trenera.

Urządzenie z początku trzeba będzie skalibrować, w dedykowanej aplikacji uwzględniając: dane odnoście swojej płci, wagi czy wzrostu. Następnie już na macie uzupełnione mają być informacje pomiarowe na temat rozpiętości ramion czy proporcji. Dzięki temu SmartMat stworzy sobie profil użytkownika, w celu dopasowania rozstawu kończyn w różnych pozach.

Po zakończeniu wstępnych pomiarów urządzenie ma poprosić użytkownika o przyjęcie „bazowych” póz, pozwalając tym samym na ocenę indywidualnych zdolności ale i też ograniczeń. Wszystkie dane zbierane podczas ćwiczeń pomogą poprzez sugerowane poprawki, przybrać właściwą postawę czy poprawić równowagę. Wszystkich niezbędnych wskazówek na bieżąco będzie udzielał lektor, informując przykładowo o przesunięciu stopy czy podniesieniu rąk go góry.

Do dyspozycji użytkownicy otrzymają serie ćwiczeń dostosowanych do umiejętności, pory dnia czy wytrzymałości. Wszystkie te niesamowite funkcje możliwe są dzięki dostosowaniu szeregu czujników umieszczonych w elastycznej macie, zbierają one w czasie rzeczywistym dane przesyłając do wcześniej wspomnianej aplikacji, przez którą płyną narracje. Dodatkowo aplikacja zawiera system motywacyjnych pochwał typu „to Twoja idealna pozycja” oraz gratulacji po treningu.

SmartMat można nabyć w przedsprzedaży za pośrednictwem portalu crowdfundingowego Indiegogo.com. Najniższy próg cenowy to 247 dolarów (wyprzedane),  kolejne 297 dolarów i 347 dolarów.  Przewidywany termin dostarczenia produktu wyznaczony jest na lipiec-wrzesień 2015 roku.

Na początku istnienia serwisu, moim zadaniem było wyszukiwanie tematów i zbieraniem ich na wewnętrznym forum, skąd przechwytywali je redaktorzy. Aktualnie, bogatsza o wiele doświadczeń wyszukuje kierunki publikacji i analizuje wyniki naszych treści. Wszystkie te dane zbieram w tabelki, aby wszyscy mogli wysuwać swoje własne wnioski. Kierunki tematyczne, jakie przygarnęłam to: duże AGD kuchenne, saturatory i frytkownice. Dużą satysfakcję daje mi wyliczanie kosztów, jakie ponosimy przy ich eksploatacji. Czy wiesz, ile kosztuje jedno zmywanie w trybie Eco? Jeżeli masz zmywarkę w klasie minimum C, to zapewne wydajesz około 40 groszy plus za tabletkę. Czytasz każdą instrukcję obsługi? Ja czytam je skrzętnie, dzięki czemu mogę Ci doradzić zakup najlepszej płyty indukcyjnej. Przykładowo - moją ulubioną funkcją jest możliwość połączenia pól grzewczych, aby móc podgrzać dwupalnikową patelnię. Chociaż doceniam również funkcje smart, pozwalające z poziomu aplikacji dostosować temperaturę do poszczególnych etapów gotowania. Dodatkowo w ramach swoich zainteresowań opisuję innowacyjne nowinki od małych producentów. Mam nadzieję zainteresować was nimi na tyle, abyście kiedyś wsparli ich zapał. Think-About założyłam w czasie studiów z Piotrem Opulskim i szybko dołączyło do nas sporo znajomych ze studiów, którym podoba się nasz pomysł. Przygoda ta trwa do dziś, chociaż nasz pierwotny pomysł na tematykę dorósł wraz z nami. Początkowo portal skupiał się innowacyjnych urządzeniach oraz takich, które dostawały nagrody w międzynarodowych i polskich konkursach wzorniczych. Po studiach, gdy zaczęłam swoją karierą architekta, czas na ten projekt zredukował się do minimum. Zdobywanie i poszerzenie wiedzy w różnych dziedzinach otworzyło przede mną nowe horyzonty. Patrząc na sprzęt, wiem, gdzie optymalnie powinien zostać ustawiony. Znam też więcej aspektów czysto technicznych. Potrafię określić przełożenie poboru prądu na domową sieć energetyczną, klimatyzacji na sposób cyrkulacji i wymiany powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, czy ocenić względem wzrostu użytkownika. Poza pracą przy redakcji i prowadzeniu pracowni architektonicznej, większość czasu wypełnia mi marzenie i planowanie. Mam nadzieje, że wystarczy mi życia, aby zrealizować wszelkie plan. Posiadam tysiące zainteresowań - od hodowania meduz czy węży, przez gotowanie i kosmologię, aż do majsterkowania, nowych technologii, kryptowalut i odnawialnych źródeł energii. Często zainteresowania chwytam kątem oka, aby przeżywać je kolejne dni i tygodnie. Każde z dostrzeżonych zagadnień staram się zgłębić, choć troszeczkę, bo naprawdę praktycznie wszystko, co nas otacza, jest niesamowite.