Sleep Shepherd – czapka poprawiająca zasypianie i sen

Badania pokazuję, że 41% polaków ma problemy ze snem. 5 na 100 z przepytanych osób miało ten problem w przeszłości, 11% zażywa leki aby spokojnie wpaść w ramiona Orfeusza, a 25% badanych bezskutecznie wierci się na łóżku próbując zasnąć. Ci, którzy zmagają się z tym problemem wiedzą jakie to może być frustrujące. Rozwiązanie, z za Oceanu, przynosi dr Michael Larson.

Sleep Shepherd to czapka, która monitoruje fale mózgowe i wykorzystuje system biofeedbacku aby wprowadzić mózg w fale o niższych częstotliwościach, co przyczyni się do zaśnięcia. Prace nad gadżetem trwały kilka lat, wykorzystuje on opatentowaną technologię, która sprawia, że jego działanie jest naprawdę skuteczne.

Sleep Shepherd

Zamontowana wewnątrz Sleep Shepherd technologia jest w stanie badać fale mózgowe, ale za ich zmianę odpowiedzialne są wbudowane głośniki. Specjalny algorytm jest w stanie stwierdzić jakie dźwięki (niezależnie do lewego i prawego ucha) należy wysłać aby obniżyć częstotliwość fal mózgowych użytkownika. dr Michale Larson wykorzystał tutaj jeszcze jedne właściwości ludzkiego mózgu. Odpowiedni sposób wysyłania rytmicznych dźwięków przez czapkę sprawia, że nosząca ją osoba ma wrażenie jakby się kołysała. Uczucie leżenia w hamaku z pewnością pozwoli zasnąć jeszcze lepiej i szybciej.

Sleep Shepherd

Co ciekawe funkcjonalność gadżetu jest obszerniejsza. Oprócz pomocy w zasypianiu zadba on także o jakość snu. Dzięki zwiększeniu efektywności odpoczynku rano jest się bardziej wypoczętym, a finalnie owego snu potrzebuje się znacznie mniej. Cena gadżetu w przedsprzedaży wynosi 119$, cena detaliczna ma być wyższa o kolejne 30$.

Sleep Shepherd