MeMe to projekt przedstawiony na Behance przez Australijskiego projektanta Shane Crozier’a. Prezentuje on odmienne zastosowanie diod LED w oświetleniu firmy Osram,w postaci designerskiej figurki wizualizującej emocje poprzez szereg różnych emotikon.

Koncepcja została zaprojektowana z myślą o osobach, które chcą być ze sobą w kontakcie mimo odległości. Oferować ma ona ciekawą alternatywę od sms’ów czy innych tego typu przekazów.

Figurka MeMe będzie wykonana z poliwęglanu, a za wyświetlanie wizualizacji 'ust’ i 'oczek’ odpowiadać będzie technologia LED. Całkowita wysokość urządzenia to 10 cm, więc tak niewielki dodatek można będzie mieć zawsze przy sobie.Figurkę będzie  można ubrać bądź narysować na jej  powierzchni przy pomocy markera znaki szczególne takie jak tatuaż czy broda. Emotki będzie można natomiast przesyłać do figurki przy pomocy smartphone bądź komputera, wizualizując radość, smutek czy też miłość. Projektowane są dwa modele MeMe, jeden wyposażony w kartę sim odbierającą wiadomości oraz drugi wyposażony w kabel USB gdzie dane pobierane będą za pośrednictwem urządzenia, do którego figurka zostnie podłączona.

Autor wskazuje potencjalne grupy konsumentów, dla których może być skierowany jego produkt:

  • Dla ludzi pragnących pozostać w kontakcie z osobami starszymi, nie umiejącymi korzystać z nowej technologi takich jak internet czy telefony komórkowe. Każdy członek rodziny może mieć własną figurkę aby przesłać uśmiech do dziadka czy babci.
  • Rodziców w pracy, aby być w nieinwazyjnym kontakcie z dziećmi.
  • Parom, by być ciągle blisko siebie.

Na początku istnienia serwisu, moim zadaniem było wyszukiwanie tematów i zbieraniem ich na wewnętrznym forum, skąd przechwytywali je redaktorzy. Aktualnie, bogatsza o wiele doświadczeń wyszukuje kierunki publikacji i analizuje wyniki naszych treści. Wszystkie te dane zbieram w tabelki, aby wszyscy mogli wysuwać swoje własne wnioski. Kierunki tematyczne, jakie przygarnęłam to: duże AGD kuchenne, saturatory i frytkownice. Dużą satysfakcję daje mi wyliczanie kosztów, jakie ponosimy przy ich eksploatacji. Czy wiesz, ile kosztuje jedno zmywanie w trybie Eco? Jeżeli masz zmywarkę w klasie minimum C, to zapewne wydajesz około 40 groszy plus za tabletkę. Czytasz każdą instrukcję obsługi? Ja czytam je skrzętnie, dzięki czemu mogę Ci doradzić zakup najlepszej płyty indukcyjnej. Przykładowo - moją ulubioną funkcją jest możliwość połączenia pól grzewczych, aby móc podgrzać dwupalnikową patelnię. Chociaż doceniam również funkcje smart, pozwalające z poziomu aplikacji dostosować temperaturę do poszczególnych etapów gotowania. Dodatkowo w ramach swoich zainteresowań opisuję innowacyjne nowinki od małych producentów. Mam nadzieję zainteresować was nimi na tyle, abyście kiedyś wsparli ich zapał. Think-About założyłam w czasie studiów z Piotrem Opulskim i szybko dołączyło do nas sporo znajomych ze studiów, którym podoba się nasz pomysł. Przygoda ta trwa do dziś, chociaż nasz pierwotny pomysł na tematykę dorósł wraz z nami. Początkowo portal skupiał się innowacyjnych urządzeniach oraz takich, które dostawały nagrody w międzynarodowych i polskich konkursach wzorniczych. Po studiach, gdy zaczęłam swoją karierą architekta, czas na ten projekt zredukował się do minimum. Zdobywanie i poszerzenie wiedzy w różnych dziedzinach otworzyło przede mną nowe horyzonty. Patrząc na sprzęt, wiem, gdzie optymalnie powinien zostać ustawiony. Znam też więcej aspektów czysto technicznych. Potrafię określić przełożenie poboru prądu na domową sieć energetyczną, klimatyzacji na sposób cyrkulacji i wymiany powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, czy ocenić względem wzrostu użytkownika. Poza pracą przy redakcji i prowadzeniu pracowni architektonicznej, większość czasu wypełnia mi marzenie i planowanie. Mam nadzieje, że wystarczy mi życia, aby zrealizować wszelkie plan. Posiadam tysiące zainteresowań - od hodowania meduz czy węży, przez gotowanie i kosmologię, aż do majsterkowania, nowych technologii, kryptowalut i odnawialnych źródeł energii. Często zainteresowania chwytam kątem oka, aby przeżywać je kolejne dni i tygodnie. Każde z dostrzeżonych zagadnień staram się zgłębić, choć troszeczkę, bo naprawdę praktycznie wszystko, co nas otacza, jest niesamowite.