Fish Hunter to niewielki przenośny sonar, którego jakość wedle zapewnień producentów jest porównywana do odpowiedników pochodzenia wojskowego. Urządzenie wsparte przez dedykowaną aplikację na telefon pozwalać ma wędkarzom na śledzenie ryb pod wodą do głębokości 30-40 metrów.

Po wrzucenia urządzenia do wody na lince, sonar zbiera dane na temat ryb pływających w jego zasięgu i przesyła je za pomocą Bluetooth do zintegrowanego urządzenia mobilnego. Aplikacja przedstawi zebrane informacje na dość intuicyjnej wizualizacji zawierającej: głębokości na jakich znajdują się ryby oraz temperaturę i mapę zbiornika wodnego. Dzięki temu wędkarz będzie mógł ustalić na jaką głębokość i gdzie zarzucać przynętę.

Aplikacja dostępna jest za darmo z przeznaczeniem na produkty wyposażone w system iOS bądź Android. Dodatkowo użytkownicy mogą mapować łowiska bezpośrednio za pośrednictwem aplikacji zaznaczając je na mapach, opisując i fotografując. Oczywiście można również zaznaczać inne, przydatne informacje takie jak zagrożenia czy sklepy wędkarskie. Kolejną przydatną funkcją zdaje się być dziennik pokładowy pełniący funkcję podobną do książeczki wędkarskiej. Można w nim wpisać złowione ryby, ich wagę i wymiary, stosowaną przynętę oraz zaopatrzyć całość fotografiami. W aplikacji wędkarze będą mieć również dostęp do krótkoterminowych prognoz pogodowy, informacji o fazach księżyca oraz zbiór informacji, zdjęć ryb i przynęt na które można je złapać.

Wszystkie informacje można w łatwy sposób publikować na portalach społecznościowych,  takich jak Facebook, Twitter lub wysyłając mailowo jak również śledzić osiągnięcia innych użytkowników Fish Hunter.

Na koniec autorzy aplikacji zachęcają do uczestnictwa w codziennych konkursach znajdujących się w oddzielnej zakładce. Użytkownicy mogę nadsyłać swoje zdjęcia bądź głosować na fotografie znajomych i przyjaciół.

Specyfikacja:

Materiały obudowy Poliwęglanu i silikonu.
Zakres częstotliwości 381kHz
Rodzaj impulsu Fala ciągła.
Długość impulsu 25usec ~ 250 mikrosekund (10 ~ 100 długość fali)
długość impulsu zwiększa się wraz ze wzrostem zakresu wykrywania i waha się.
Głębokości 10, 20 i 30m.
Odległość Bluetooth 20 ~ 40 m
Wg pogody (sytuacja na morzu), to może się zmienić, jeśli FishHunter ciało wstrząsa.
Waga około 117,5 g
Zasilanie 3.6 VDC 600 mAh.
Pobór mocy 0,1 mAh podczas oczekiwania (lub w uśpieniu). 60 mAh, podczas pracy.
Jeśli odległość komunikacji jest długa, może wzrosnąć do 150 mAh.
Czas pracy około 6-9 godziny
Zakres temperatury -30’C do 35’C
Liczba pingów / sek 4
Zasięg Do 80 stóp
Głębokość Do 100 metrów
Czas ładowania 2 godziny (w pełni naładowana)

 

Fish Hunter dostępny jest na stronie producenta w cenie 199,99 dolarów. (aplikację Fish Hunter można pobrać za darmo w Google Play i App Store)

Na początku istnienia serwisu, moim zadaniem było wyszukiwanie tematów i zbieraniem ich na wewnętrznym forum, skąd przechwytywali je redaktorzy. Aktualnie, bogatsza o wiele doświadczeń wyszukuje kierunki publikacji i analizuje wyniki naszych treści. Wszystkie te dane zbieram w tabelki, aby wszyscy mogli wysuwać swoje własne wnioski. Kierunki tematyczne, jakie przygarnęłam to: duże AGD kuchenne, saturatory i frytkownice. Dużą satysfakcję daje mi wyliczanie kosztów, jakie ponosimy przy ich eksploatacji. Czy wiesz, ile kosztuje jedno zmywanie w trybie Eco? Jeżeli masz zmywarkę w klasie minimum C, to zapewne wydajesz około 40 groszy plus za tabletkę. Czytasz każdą instrukcję obsługi? Ja czytam je skrzętnie, dzięki czemu mogę Ci doradzić zakup najlepszej płyty indukcyjnej. Przykładowo - moją ulubioną funkcją jest możliwość połączenia pól grzewczych, aby móc podgrzać dwupalnikową patelnię. Chociaż doceniam również funkcje smart, pozwalające z poziomu aplikacji dostosować temperaturę do poszczególnych etapów gotowania. Dodatkowo w ramach swoich zainteresowań opisuję innowacyjne nowinki od małych producentów. Mam nadzieję zainteresować was nimi na tyle, abyście kiedyś wsparli ich zapał. Think-About założyłam w czasie studiów z Piotrem Opulskim i szybko dołączyło do nas sporo znajomych ze studiów, którym podoba się nasz pomysł. Przygoda ta trwa do dziś, chociaż nasz pierwotny pomysł na tematykę dorósł wraz z nami. Początkowo portal skupiał się innowacyjnych urządzeniach oraz takich, które dostawały nagrody w międzynarodowych i polskich konkursach wzorniczych. Po studiach, gdy zaczęłam swoją karierą architekta, czas na ten projekt zredukował się do minimum. Zdobywanie i poszerzenie wiedzy w różnych dziedzinach otworzyło przede mną nowe horyzonty. Patrząc na sprzęt, wiem, gdzie optymalnie powinien zostać ustawiony. Znam też więcej aspektów czysto technicznych. Potrafię określić przełożenie poboru prądu na domową sieć energetyczną, klimatyzacji na sposób cyrkulacji i wymiany powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, czy ocenić względem wzrostu użytkownika. Poza pracą przy redakcji i prowadzeniu pracowni architektonicznej, większość czasu wypełnia mi marzenie i planowanie. Mam nadzieje, że wystarczy mi życia, aby zrealizować wszelkie plan. Posiadam tysiące zainteresowań - od hodowania meduz czy węży, przez gotowanie i kosmologię, aż do majsterkowania, nowych technologii, kryptowalut i odnawialnych źródeł energii. Często zainteresowania chwytam kątem oka, aby przeżywać je kolejne dni i tygodnie. Każde z dostrzeżonych zagadnień staram się zgłębić, choć troszeczkę, bo naprawdę praktycznie wszystko, co nas otacza, jest niesamowite.