Czekasz na przesyłkę nadaną InPostem? Nie jesteś sam. Polska firma chwali się aż 9,3 miliona aktywnych użytkowników w 2022 roku. Sama najczęściej wybieram tego przewoźnika, zamawiając paczki do pobliskiego paczkomatu. Ale czy zamówione na ostatnią chwilę przesyłki dotrą do odbiorców?

Inpost kurier paczkomat wysyłka automat paczka Poniedziałek Wielkanocny Wielkanoc

Czy Paczkomaty InPost będą czynne?

Same urządzenia będą funkcjonowały. Usługa odbioru przesyłek z paczkomatów jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, nie bacząc na święta, deszcz i upały. Inaczej ma się sprawa z kurierami dostarczającymi paczki do paczkomatów. Ci mają wolne i nie pracują w święta.

Tak więc jeżeli przesyłka trafiła do doręczenia w piątek, to z dużym prawdopodobieństwem właśnie tego dnia trafi do paczkomatu. Przez całe święta, będziecie mogli stamtąd odebrać przesyłkę aż do końca poniedziałku, a dokładniej do wtorkowego poranka kiedy kurierzy przyjadą z nowymi paczkami. Zyskacie więc dodatkowe 24 godziny na odbiór (do standardowych).

Co jeżeli paczkomat, do którego zamawialiście będzie zapełniony?

Jeżeli tak się zdarzy, zostaniecie poinformowani, że paczka zostaje przekierowana do innego punktu. Może być on oddalony o maksymalnie 2 kilometry od tego, który oznaczyliście. Będzie tam przechowywana maksymalnie przez jeden dzień roboczy. Po tym czasie, w tym przypadku we wtorek, zostaną z niego zabrane przez kuriera i zawiezione do pierwotnego paczkomatu.

Przerwa serwisowa w Poniedziałek Wielkanocny. Co to znaczy?

Między 06:00, a 17:00 w Poniedziałek Wielkanocny, InPost zapowiedział prace serwisowe. Mają one w tym czasie wpłynąć na pracę aplikacji InPost Mobile.

Trudności, jakie możemy napotkać w tym czasie to między innymi niemożność zdalnego otwarcia skrytki i nadawanie nowych paczek. Należy przez to rozumieć zarówno tworzenie zamówień oraz etykiet jak i opłacanie zmówień. Pojawić się mogą również problemy z dostępnością usługi InPost Lodówkomaty (do których możemy zamawiać żywność).

Czy w tym czasie będzie można w ogóle wyjąć przesyłkę z paczkomatu? Tak, z tym że lepiej zrobić to bezpośrednio w urządzeniu poprzez zeskanowanie QR-kodu lub wpisanie kodu ręcznie.

Inpost kurier paczkomat wysyłka automat paczka nadawanie paczek Poniedziałek Wielkanocny Wielkanoc

Czekasz na przesyłkę kurierską pod drzwi?

Domyślam się, że część z was czeka z niecierpliwością na dzwonek kuriera. Jednak jeżeli ten nie pojawi się u was w piątek 7 kwietnia, to na przesyłkę poczekacie najpewniej do wtorku. Pracownicy dostarczający przesyłki mają w Poniedziałek Wielkanocny dzień wolny od pracy i wrócą do dostarczania paczek dopiero po świętach.

Przy tej okazji cała Redakcja Think – About pragnie złożyć wam życzenia ciepłych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkanocy. Aby wszyscy mieli szanse odpocząć i przygotować się na nadciągające dni.