Czekasz na przesyłkę nadaną InPostem? Nie jesteś sam. Polska firma chwali się aż 9,3 miliona aktywnych użytkowników w 2022 roku. Sama najczęściej wybieram tego przewoźnika, zamawiając paczki do pobliskiego paczkomatu. Ale czy zamówione na ostatnią chwilę przesyłki dotrą do odbiorców?

Czy Paczkomaty InPost będą czynne?

Same urządzenia będą funkcjonowały. Usługa odbioru przesyłek z paczkomatów jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, nie bacząc na święta, deszcz i upały. Inaczej ma się sprawa z kurierami dostarczającymi paczki do paczkomatów. Ci mają wolne i nie pracują w święta.

Tak więc jeżeli przesyłka trafiła do doręczenia w piątek, to z dużym prawdopodobieństwem właśnie tego dnia trafi do paczkomatu. Przez całe święta, będziecie mogli stamtąd odebrać przesyłkę aż do końca poniedziałku, a dokładniej do wtorkowego poranka kiedy kurierzy przyjadą z nowymi paczkami. Zyskacie więc dodatkowe 24 godziny na odbiór (do standardowych).

Co jeżeli paczkomat, do którego zamawialiście będzie zapełniony?

Jeżeli tak się zdarzy, zostaniecie poinformowani, że paczka zostaje przekierowana do innego punktu. Może być on oddalony o maksymalnie 2 kilometry od tego, który oznaczyliście. Będzie tam przechowywana maksymalnie przez jeden dzień roboczy. Po tym czasie, w tym przypadku we wtorek, zostaną z niego zabrane przez kuriera i zawiezione do pierwotnego paczkomatu.

Przerwa serwisowa w Poniedziałek Wielkanocny. Co to znaczy?

Między 06:00, a 17:00 w Poniedziałek Wielkanocny, InPost zapowiedział prace serwisowe. Mają one w tym czasie wpłynąć na pracę aplikacji InPost Mobile.

Trudności, jakie możemy napotkać w tym czasie to między innymi niemożność zdalnego otwarcia skrytki i nadawanie nowych paczek. Należy przez to rozumieć zarówno tworzenie zamówień oraz etykiet jak i opłacanie zmówień. Pojawić się mogą również problemy z dostępnością usługi InPost Lodówkomaty (do których możemy zamawiać żywność).

Czy w tym czasie będzie można w ogóle wyjąć przesyłkę z paczkomatu? Tak, z tym że lepiej zrobić to bezpośrednio w urządzeniu poprzez zeskanowanie QR-kodu lub wpisanie kodu ręcznie.

Czekasz na przesyłkę kurierską pod drzwi?

Domyślam się, że część z was czeka z niecierpliwością na dzwonek kuriera. Jednak jeżeli ten nie pojawi się u was w piątek 7 kwietnia, to na przesyłkę poczekacie najpewniej do wtorku. Pracownicy dostarczający przesyłki mają w Poniedziałek Wielkanocny dzień wolny od pracy i wrócą do dostarczania paczek dopiero po świętach.

Przy tej okazji cała Redakcja Think – About pragnie złożyć wam życzenia ciepłych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkanocy. Aby wszyscy mieli szanse odpocząć i przygotować się na nadciągające dni.

Na początku istnienia serwisu, moim zadaniem było wyszukiwanie tematów i zbieraniem ich na wewnętrznym forum, skąd przechwytywali je redaktorzy. Aktualnie, bogatsza o wiele doświadczeń wyszukuje kierunki publikacji i analizuje wyniki naszych treści. Wszystkie te dane zbieram w tabelki, aby wszyscy mogli wysuwać swoje własne wnioski. Kierunki tematyczne, jakie przygarnęłam to: duże AGD kuchenne, saturatory i frytkownice. Dużą satysfakcję daje mi wyliczanie kosztów, jakie ponosimy przy ich eksploatacji. Czy wiesz, ile kosztuje jedno zmywanie w trybie Eco? Jeżeli masz zmywarkę w klasie minimum C, to zapewne wydajesz około 40 groszy plus za tabletkę. Czytasz każdą instrukcję obsługi? Ja czytam je skrzętnie, dzięki czemu mogę Ci doradzić zakup najlepszej płyty indukcyjnej. Przykładowo - moją ulubioną funkcją jest możliwość połączenia pól grzewczych, aby móc podgrzać dwupalnikową patelnię. Chociaż doceniam również funkcje smart, pozwalające z poziomu aplikacji dostosować temperaturę do poszczególnych etapów gotowania. Dodatkowo w ramach swoich zainteresowań opisuję innowacyjne nowinki od małych producentów. Mam nadzieję zainteresować was nimi na tyle, abyście kiedyś wsparli ich zapał. Think-About założyłam w czasie studiów z Piotrem Opulskim i szybko dołączyło do nas sporo znajomych ze studiów, którym podoba się nasz pomysł. Przygoda ta trwa do dziś, chociaż nasz pierwotny pomysł na tematykę dorósł wraz z nami. Początkowo portal skupiał się innowacyjnych urządzeniach oraz takich, które dostawały nagrody w międzynarodowych i polskich konkursach wzorniczych. Po studiach, gdy zaczęłam swoją karierą architekta, czas na ten projekt zredukował się do minimum. Zdobywanie i poszerzenie wiedzy w różnych dziedzinach otworzyło przede mną nowe horyzonty. Patrząc na sprzęt, wiem, gdzie optymalnie powinien zostać ustawiony. Znam też więcej aspektów czysto technicznych. Potrafię określić przełożenie poboru prądu na domową sieć energetyczną, klimatyzacji na sposób cyrkulacji i wymiany powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, czy ocenić względem wzrostu użytkownika. Poza pracą przy redakcji i prowadzeniu pracowni architektonicznej, większość czasu wypełnia mi marzenie i planowanie. Mam nadzieje, że wystarczy mi życia, aby zrealizować wszelkie plan. Posiadam tysiące zainteresowań - od hodowania meduz czy węży, przez gotowanie i kosmologię, aż do majsterkowania, nowych technologii, kryptowalut i odnawialnych źródeł energii. Często zainteresowania chwytam kątem oka, aby przeżywać je kolejne dni i tygodnie. Każde z dostrzeżonych zagadnień staram się zgłębić, choć troszeczkę, bo naprawdę praktycznie wszystko, co nas otacza, jest niesamowite.