Harvest Matching to koncepcja urządzenia, którego zadaniem ma być obserwacja roślin i warzyw oraz informowanie właściciela gdy te są dojrzałe. Oprócz wymienionych funkcji, użytkownicy mają mieć również możliwość podglądu roślin znajomych. Dzięki tym właśnie rozwiązaniom projekt zakwalifikował się do drugiego etapu konkursy Electrolux Design Lab 2013.

Urządzenie po wbiciu w ziemię obok rośliny, czerpać ma energię dzięki  niewielkiemu panelowi słonecznemu umieszczonemu na szczycie, zapewnić ma to pełną samowystarczalność. Obserwując wzrost rośliny i dojrzewanie owoców Harvest Matching będzie mógł ocenić kiedy są one gotowe do zebrania.

Czujnik umieszczony w „nóżce” Harvest Matching, monitorować będzie na bieżąco stan korzeni czyy wilgotność potrzebną do najbardziej optymalnego rozwoju rośliny. Poza tym informować będzie również kiedy należy przesadzić roślinę, wszystkie informacje o stanie sadzonki wyświetlane będą w odpowiednim panelu aplikacji.

Twórca koncepcji, Ke chang-han zauważając problem życia w ciągłym biegu uwzględnił w swoim projekcie kilka pomysłów zainspirowanych codziennymi uciążliwościami. Dedykowana aplikacja ma sczytywać dane nie tylko z urządzenia właściciela ale również z wszystkich Harvest Matching  z okolicy bądź z urządzeń znajomych. Dzięki temu gdy owoce u jednej osoby dojrzeją będzie ona miała podgląd czy nie da się dopasować ich z owocami dojrzałymi u znajomych, dając tym samym bodziec do spotkania się na wspólne gotowanie. Dodatkowo aplikacja posiadać ma przepisy aby ułatwić wybór dań z dostępnych składników.

Każde urządzenie Harvest Matching posiadać będzie również informacje o ilości sadzonek z dołączonym zdjęciem. Kolejnym udogodnieniem zawartym w aplikacji ma być możliwość ustalenia miejsca spotkania i wybrania gości.

Użytkowanie produktu ma być stosunkowo proste, po wbiciu Harvest Matching do gleby należy indywidualnie nazwać urządzenie, określić współrzędne geograficzne oraz ustawić jakie warzywo zostało posadzone zaopatrując je w dokładną datę sadzenia. Później użytkownik będzie musiał jedynie reagować na informacje wyświetlane przez aplikację.






Na początku istnienia serwisu, moim zadaniem było wyszukiwanie tematów i zbieraniem ich na wewnętrznym forum, skąd przechwytywali je redaktorzy. Aktualnie, bogatsza o wiele doświadczeń wyszukuje kierunki publikacji i analizuje wyniki naszych treści. Wszystkie te dane zbieram w tabelki, aby wszyscy mogli wysuwać swoje własne wnioski. Kierunki tematyczne, jakie przygarnęłam to: duże AGD kuchenne, saturatory i frytkownice. Dużą satysfakcję daje mi wyliczanie kosztów, jakie ponosimy przy ich eksploatacji. Czy wiesz, ile kosztuje jedno zmywanie w trybie Eco? Jeżeli masz zmywarkę w klasie minimum C, to zapewne wydajesz około 40 groszy plus za tabletkę. Czytasz każdą instrukcję obsługi? Ja czytam je skrzętnie, dzięki czemu mogę Ci doradzić zakup najlepszej płyty indukcyjnej. Przykładowo - moją ulubioną funkcją jest możliwość połączenia pól grzewczych, aby móc podgrzać dwupalnikową patelnię. Chociaż doceniam również funkcje smart, pozwalające z poziomu aplikacji dostosować temperaturę do poszczególnych etapów gotowania. Dodatkowo w ramach swoich zainteresowań opisuję innowacyjne nowinki od małych producentów. Mam nadzieję zainteresować was nimi na tyle, abyście kiedyś wsparli ich zapał. Think-About założyłam w czasie studiów z Piotrem Opulskim i szybko dołączyło do nas sporo znajomych ze studiów, którym podoba się nasz pomysł. Przygoda ta trwa do dziś, chociaż nasz pierwotny pomysł na tematykę dorósł wraz z nami. Początkowo portal skupiał się innowacyjnych urządzeniach oraz takich, które dostawały nagrody w międzynarodowych i polskich konkursach wzorniczych. Po studiach, gdy zaczęłam swoją karierą architekta, czas na ten projekt zredukował się do minimum. Zdobywanie i poszerzenie wiedzy w różnych dziedzinach otworzyło przede mną nowe horyzonty. Patrząc na sprzęt, wiem, gdzie optymalnie powinien zostać ustawiony. Znam też więcej aspektów czysto technicznych. Potrafię określić przełożenie poboru prądu na domową sieć energetyczną, klimatyzacji na sposób cyrkulacji i wymiany powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, czy ocenić względem wzrostu użytkownika. Poza pracą przy redakcji i prowadzeniu pracowni architektonicznej, większość czasu wypełnia mi marzenie i planowanie. Mam nadzieje, że wystarczy mi życia, aby zrealizować wszelkie plan. Posiadam tysiące zainteresowań - od hodowania meduz czy węży, przez gotowanie i kosmologię, aż do majsterkowania, nowych technologii, kryptowalut i odnawialnych źródeł energii. Często zainteresowania chwytam kątem oka, aby przeżywać je kolejne dni i tygodnie. Każde z dostrzeżonych zagadnień staram się zgłębić, choć troszeczkę, bo naprawdę praktycznie wszystko, co nas otacza, jest niesamowite.