poniedziałek, 6 maja

myIDkey to urządzenie mające ułatwić przechowywanie haseł. Dzięki zabezpieczeniu przez skaner odcisków oraz reakcji jedynie na głos właściciela, dane informujące o haśle oraz powiązanej z nim lokalizacji wyświetlać się moją jedynie na żądanie jego posiadacza. Urządzanie może przechowywać setki haseł, numerów kont i wiele innych ważnych informacji.

Jak dokładnie wygląda korzystanie z myIDkey? Najpierw należy podpiąć urządzanie do portu USB bądź połączyć się przez fale Bluetooth z jakimś urządzeniem mobilnym w celu wgrania na niego haseł, zintegrowania odcisku palca oraz głosu (po podpięciu urządzenia program do obsługi zainstaluje się automatycznie). Aby sprawdzać hasło w razie potrzeby należy przesunąć palcem po skanerze i wydać komendę pod którą zakodowane są informacje. Za pomocą Bluetooth, myIDkey można podłączyć do urządzeń mobilnych korzystając z jego bazy haseł bez potrzeby sprawdzania ich za każdym razem (oczywiście po uprzednim odblokowaniu urządzenia za pośrednictwem odcisku).

Dane techniczne:

  •  Procesor: Atmel wysokiej wydajności ARM Cortex ™-M3 32-bitowy rdzeń.
  •  Czytnik odcisków palca: DSP kontroler z AES1711 AuthenTec biometrycznego czytnika linii papilarnych za pomocą TrueMatch TruePrint ® i ® Technology
  •  Bluetooth:  Bluetooth 2.1 + EDR z RoHS
  •  Złącza: 1x USB, Hi-Speed ​​USB
  •  Pamięć: 2GB/8GB/16GB
  •  Wyświetlacz: Przekątna 0,96 „, rozdzielczość 128×64, niebieski / żółty kolor mono wyświetlacza – OLED
  •  Przyciski:4 przyciski (1 Up, 1 w dół, 1 Voice Uaktywnij, 1 On / Off)
  •  Indeksowanie mowy: Mikrofon Digital + Rozwiązanie rozpoznawania głosu
  •  Język: ASCII (Extended)
  •  Bateria: Litowo-jonowa, czas czuwania (240 godzin)
  •  Wymiary:  78 x  24 x  12 mm
  •  Waga: 43g
  •  Optymalna temp: -20 Do 60 ° C
  •  Wilgoć: 20% – 95% wilgotności względnej w temperaturze 25 ° C
  •  Maksymalna temp: -30 Do 70 ° C
  • Systemy kompatybilne:  Apple OS X i MS, Windows 7/8/XP oraz MS Vista.
  • Przeglądarki kompatybilne: Safari, Chrome, IE oraz Mozilla.

Urządzenie dostępne jest w dwóch kolorach czarnym i białym w cenie 79$, za pośrednictwem kikstarter’a.

źródło: myidkey.com

Na początku istnienia serwisu, moim zadaniem było wyszukiwanie tematów i zbieraniem ich na wewnętrznym forum, skąd przechwytywali je redaktorzy. Aktualnie, bogatsza o wiele doświadczeń wyszukuje kierunki publikacji i analizuje wyniki naszych treści. Wszystkie te dane zbieram w tabelki, aby wszyscy mogli wysuwać swoje własne wnioski. Kierunki tematyczne, jakie przygarnęłam to: duże AGD kuchenne, saturatory i frytkownice. Dużą satysfakcję daje mi wyliczanie kosztów, jakie ponosimy przy ich eksploatacji. Czy wiesz, ile kosztuje jedno zmywanie w trybie Eco? Jeżeli masz zmywarkę w klasie minimum C, to zapewne wydajesz około 40 groszy plus za tabletkę. Czytasz każdą instrukcję obsługi? Ja czytam je skrzętnie, dzięki czemu mogę Ci doradzić zakup najlepszej płyty indukcyjnej. Przykładowo - moją ulubioną funkcją jest możliwość połączenia pól grzewczych, aby móc podgrzać dwupalnikową patelnię. Chociaż doceniam również funkcje smart, pozwalające z poziomu aplikacji dostosować temperaturę do poszczególnych etapów gotowania. Dodatkowo w ramach swoich zainteresowań opisuję innowacyjne nowinki od małych producentów. Mam nadzieję zainteresować was nimi na tyle, abyście kiedyś wsparli ich zapał. Think-About założyłam w czasie studiów z Piotrem Opulskim i szybko dołączyło do nas sporo znajomych ze studiów, którym podoba się nasz pomysł. Przygoda ta trwa do dziś, chociaż nasz pierwotny pomysł na tematykę dorósł wraz z nami. Początkowo portal skupiał się innowacyjnych urządzeniach oraz takich, które dostawały nagrody w międzynarodowych i polskich konkursach wzorniczych. Po studiach, gdy zaczęłam swoją karierą architekta, czas na ten projekt zredukował się do minimum. Zdobywanie i poszerzenie wiedzy w różnych dziedzinach otworzyło przede mną nowe horyzonty. Patrząc na sprzęt, wiem, gdzie optymalnie powinien zostać ustawiony. Znam też więcej aspektów czysto technicznych. Potrafię określić przełożenie poboru prądu na domową sieć energetyczną, klimatyzacji na sposób cyrkulacji i wymiany powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, czy ocenić względem wzrostu użytkownika. Poza pracą przy redakcji i prowadzeniu pracowni architektonicznej, większość czasu wypełnia mi marzenie i planowanie. Mam nadzieje, że wystarczy mi życia, aby zrealizować wszelkie plan. Posiadam tysiące zainteresowań - od hodowania meduz czy węży, przez gotowanie i kosmologię, aż do majsterkowania, nowych technologii, kryptowalut i odnawialnych źródeł energii. Często zainteresowania chwytam kątem oka, aby przeżywać je kolejne dni i tygodnie. Każde z dostrzeżonych zagadnień staram się zgłębić, choć troszeczkę, bo naprawdę praktycznie wszystko, co nas otacza, jest niesamowite.