poniedziałek, 6 maja

Nazwa „grill elektryczny” w przypadku KANKA, może być pojęciem nieco mylącym. Tak naprawdę jest to elektryczny wysięgnik, zakończony rusztem, który pozwala na rotacyjne grillowanie potraw nad ogniskiem.

Inspiracją dla projektantów było asado al palo, czyli patagoński ruszt pozwalając na równomierne grillowanie dużych kawałków mięsa.

Konstrukcja wykonana ze stali nierdzewnej, składa się z wbijanego w ziemię masztu, pełniącego rolę szyny dla przedłużonego rusztu. Wysokość oraz stopień wysunięcia rusztu, można dowolnie kontrolować. Podłużne elementy sprawiają, że grill jest wyjątkowo poręczny, natomiast po złożeniu nie zajmuje więcej miejsca niż przeciętny statyw fotograficzny.

Prócz dwuramiennego rusztu, na który można nabić duże kawałki mięsa, lub chociażby całego kurczaka, zestaw zawiera zamykaną z dwóch stron kratkę, przeznaczoną do grillowania kiełbasek, warzyw, czy szaszłyków.

Umiejscowiony wewnątrz przedłużenia rusztu, silnik elektryczny, sprawia że obraca się on samoczynnie. Pozwala to na uzyskanie optymalnych wyników grillowania, oraz niweluje do minimum potrzebę doglądania i przewracania potraw.

KANKA jest w stanie utrzymać do 5 KG mięsa, natomiast jego wymiary w przybliżeniu to: 160 cm (wysięgnik), 137 cm (ruszt z ramieniem), 84 cm (sam ruszt).

Aby stać się posiadaczem opisywanego grilla, należy wesprzeć projekt na portalu kickstarter, minimalną kwotą 229 dolarów oraz liczyć, że zebrana kwota wpłat przekroczy 45 tys dolarów. Aktualnie, na 16 dni przed końcem akcji promocyjnej, KANKA zebrała nieco ponad 1/5 tej kwoty.

 

Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.