Firma Adobe specjalizuje się w projektowaniu popularnych programów graficznych, skierowanych w szczególności do profesjonalistów. Jednakże najnowszym produktem z logo Adobe, jest zestaw fizycznych narzędzi ułatwiających prace grafikom, skutecznie zastępując tablety graficzne.

Ink & Slide przeznaczony jest do współpracy z kilkoma ostatnimi modelami tabletów iPad. Zestaw składa się z 2 podstawowych elementów. Pierwszym z nich jest pióro cyfrowe pracujące w technologii Adonit Pixelpoint. Pozwala ono na precyzyjne rysowanie, dowolnych kształtów na ekranie iPada z odwzorowaniem 2048 poziomów nacisku. Drugim jest natomiast elektroniczna linijka, ułatwiająca przygotowywanie precyzyjnych szkiców oraz uzupełniająca funkcjonalność całości.

Dodatkowym elementem jest sprytnie zaprojektowana ładowarka, w formie nakładki na pióro, wyposażonej w diodę informującej o stanie naładowania akumulatora.

Pióro pozwala na personalizację profilu użytkownika poprzez dostosowanie koloru świecenia, umieszczonej na jego szczycie diody LED. Ponadto podobnie jak linijka, posiada ono przycisk funkcyjny, oferujący dostęp do podstawowych opcji.

Połączenie między tabletem, a Ink & Slide nawiązywane jest z wykorzystaniem technologii Bluetooth 4.0 o niskim poborze energii.

Wraz z urządzeniami, producent oferuje dedykowane oprogramowanie Adobe Line oraz Adobe Sketch, dostępne w App Store. Zestaw wymaga, aby użytkownik posiadał profil w usłudze Creative Cloud, pozwalającej na obsługę w chmurze, zestawu programów Adobe.

Niezwykłe połączenie innowacyjnych rozwiązań, zaawansowanej technologii oraz dopracowanego wzornictwa, pozwalają sądzić, że Ink & Slide odniesie znaczny sukces na rynku.

Zestaw dostępny jest jedynie dla nabywców ze Stanów Zjednoczonych. Cena wynosi 200 dolarów.

Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.