P-One jest to koncept telefonu zaprojektowanego przez pakistańskiego projektanta, Bilal’a Khan’a. Urządzenie ma być ukierunkowane na potrzeby zindywidualizowanej społeczności.p-one_2

Modularne telefony mogą okazać się w niedalekiej przyszłości czymś oczywistym, a każdy użytkownik, będzie indywidualnie dobierał jego komponenty. Projekt P-One, również przewiduje swojego typu modularność, jednakże nie wszystkich jego elementów, a jedynie możliwość rozszerzenia go np. o dodatkową baterię czy procesor.

Całość zaprojektowana jest z myślą o łatwym dostępie do najważniejszych funkcji. Standardowo przewidziana jest możliwość dzwonienia czy odbierania i wysyłania wiadomości, poza tym P-One miałby mieć dostęp do WiFi, radia oraz niskopoziomowe menu.

Natomiast wcześniej wspomniane modularne rozszerzenia to : dodatkowy akumulator, procesor, pamięć, szkło powiększające, głośniki, latarka, lepsza kamera.

Ciekawym rozwiązaniem zdaje się być również rozpoznawanie tekstu pisanego poprzez użyciu P-One w roli pióra. Telefon rozpoznaje pisany przez użytkownika tekst, bądź inne wprowadzone gesty. Celem tego rozszerzenia ma być zwiększona intuicyjność w obsłudze urządzenia.

Dodatkowo P-One przewiduje funkcjonalność ręcznej ładowarki, działającej na zasadzie dynama. Pozwoliło by to na niewielkie podładowanie telefonu gdy skończy się bateria, w niezbędnych momentach pozwalało by to chociażby na nadanie sygnału SOS czy szybkiej rozmowy, co może uratować życie.

Na początku istnienia serwisu, moim zadaniem było wyszukiwanie tematów i zbieraniem ich na wewnętrznym forum, skąd przechwytywali je redaktorzy. Aktualnie, bogatsza o wiele doświadczeń wyszukuje kierunki publikacji i analizuje wyniki naszych treści. Wszystkie te dane zbieram w tabelki, aby wszyscy mogli wysuwać swoje własne wnioski. Kierunki tematyczne, jakie przygarnęłam to: duże AGD kuchenne, saturatory i frytkownice. Dużą satysfakcję daje mi wyliczanie kosztów, jakie ponosimy przy ich eksploatacji. Czy wiesz, ile kosztuje jedno zmywanie w trybie Eco? Jeżeli masz zmywarkę w klasie minimum C, to zapewne wydajesz około 40 groszy plus za tabletkę. Czytasz każdą instrukcję obsługi? Ja czytam je skrzętnie, dzięki czemu mogę Ci doradzić zakup najlepszej płyty indukcyjnej. Przykładowo - moją ulubioną funkcją jest możliwość połączenia pól grzewczych, aby móc podgrzać dwupalnikową patelnię. Chociaż doceniam również funkcje smart, pozwalające z poziomu aplikacji dostosować temperaturę do poszczególnych etapów gotowania. Dodatkowo w ramach swoich zainteresowań opisuję innowacyjne nowinki od małych producentów. Mam nadzieję zainteresować was nimi na tyle, abyście kiedyś wsparli ich zapał. Think-About założyłam w czasie studiów z Piotrem Opulskim i szybko dołączyło do nas sporo znajomych ze studiów, którym podoba się nasz pomysł. Przygoda ta trwa do dziś, chociaż nasz pierwotny pomysł na tematykę dorósł wraz z nami. Początkowo portal skupiał się innowacyjnych urządzeniach oraz takich, które dostawały nagrody w międzynarodowych i polskich konkursach wzorniczych. Po studiach, gdy zaczęłam swoją karierą architekta, czas na ten projekt zredukował się do minimum. Zdobywanie i poszerzenie wiedzy w różnych dziedzinach otworzyło przede mną nowe horyzonty. Patrząc na sprzęt, wiem, gdzie optymalnie powinien zostać ustawiony. Znam też więcej aspektów czysto technicznych. Potrafię określić przełożenie poboru prądu na domową sieć energetyczną, klimatyzacji na sposób cyrkulacji i wymiany powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, czy ocenić względem wzrostu użytkownika. Poza pracą przy redakcji i prowadzeniu pracowni architektonicznej, większość czasu wypełnia mi marzenie i planowanie. Mam nadzieje, że wystarczy mi życia, aby zrealizować wszelkie plan. Posiadam tysiące zainteresowań - od hodowania meduz czy węży, przez gotowanie i kosmologię, aż do majsterkowania, nowych technologii, kryptowalut i odnawialnych źródeł energii. Często zainteresowania chwytam kątem oka, aby przeżywać je kolejne dni i tygodnie. Każde z dostrzeżonych zagadnień staram się zgłębić, choć troszeczkę, bo naprawdę praktycznie wszystko, co nas otacza, jest niesamowite.