„Czy wszystko dobrze? Może puszcze Ci muzykę?” – EmoSpark ma obserwować użytkownika w celu udzielenia mu wszechstronnej pomocy, z dbaniem o jego dobry nastrój włącznie.

Samo urządzenie EmoSpark jest niewielką sześcienną kostką o designerskiej zmienno-kolorowej obudowie, którą za pomocą kabla HDMI można podłączyć do telewizora lub z wykorzystaniem WiFi bądź Bluetooth, z każdym innym kompatybilnym sprzętem takim jak telefon, tablet czy komputer. Dzięki zastosowaniu w panelach obudowy diod RGB LED, kostka może mienić się na wiele kolorów. Jednakże jej rozmiary są odwrotnie proporcjonalne do możliwości, użytkownicy będą mogli porozmawiać z sztuczną inteligencją na blisko 39 milionów tematów, a samo urządzenie będzie obserwowało ich samopoczucie.

Za pośrednictwem kamer EmoSpark tworzyć ma profile lokatorów i gości oraz dbać o ich samopoczucie oceniając stan emocjonalny. Roboty z wizji przyszłości powoli stają się rzeczywistością. Zapewne wiele osób będzie miało obawy przed ich wprowadzeniem do własnego domu jednakże niektórzy naukowcy są zdania iż takie rozwiązanie pozwoli sprawić że ludzi poczują się w swoich domach bardziej szczęśliwi.

Możliwości EmoSpark są praktycznie nieograniczone:

  • może pomagać dzieciom w nauce, korzystając z bazy naukowej bądź  Wikipedii.
  • gry dorośli nie mają czasu bawić się z dziećmi, po części może ich wyręczyć gdyż potrafi sterować zdalnymi zabawkami takimi jak np. Sphero.
  • może sprawdzać i informować na bieżąco o wynikach konkretnych meczy lub przypominać o ich transmisji.
  • włączać ulubione utwory dla wybranych użytkowników – niezależnie od miejsca przebywania melodie będą grane z najbliższych głośników jakie może używać EmoSpark.
  • informować o przychodzących połączeniach, wiadomościach czy informacjach na portalach społecznościowych.

Urządzenie ma również oceniać nastrój poszczególnych osób poprzez badanie ich mimiki, a w oparciu o ich zachowania EmoSpark ma nauczyć się co poprawia im humor. Przykładowo zapyta o samopoczucie i zaoponuje ulubiony utwór czy pokaże zdjęcie, które według profilu sztucznej inteligencji ma szanse wywołać uśmiech. Ponadto gdy ktoś nowy przyjdzie do domu, EmoSpark automatycznie zapyta się kim on jest i stworzy mu kolejny profil.

Obsługę nad urządzeniem sprawuje się poprzez komendy głosowe, dzięki temu nie trzeba mieć bezpośredniego kontaktu z telefonem czy komputerem.

Dane techniczne:

  • wymiary: 9 x 9 x 9 cm
  • system operacyjny: Android 4.2
  • procesor: quad core  1,8 Gh
  • pamięć operacyjna: 2 Gb DDR3
  • dysk: 8 GB
  • wbudowane moduł WiFi
  • wbudowana antena
  • zintegrowana grafika, złącza wyjście wejście
  • rozdzielczość: 1920 x 1080
  • 1 port USB 2.0, 1 port microUSB, 1 port HDMI
  • zasilanie: 90-230V, wejście 50/60 Hz, maksymalna moc: 30 W
  • wyjście: 5V/1A
  • patent US

 

 

Trwa obecnie kampania mająca na celu wsparcie projektu drogą crowdfundingu na portalu indiegogo, gdzie od 02.01 do 22.02.2014 r będzie można wspierać projekt. Za dotację sumą 249 dolarów można otrzymać EmoSpark wraz z dedykowaną aplikacją, a za 299 dolarów urządzenie wraz z aplikacją i kamerą.

Na początku istnienia serwisu, moim zadaniem było wyszukiwanie tematów i zbieraniem ich na wewnętrznym forum, skąd przechwytywali je redaktorzy. Aktualnie, bogatsza o wiele doświadczeń wyszukuje kierunki publikacji i analizuje wyniki naszych treści. Wszystkie te dane zbieram w tabelki, aby wszyscy mogli wysuwać swoje własne wnioski. Kierunki tematyczne, jakie przygarnęłam to: duże AGD kuchenne, saturatory i frytkownice. Dużą satysfakcję daje mi wyliczanie kosztów, jakie ponosimy przy ich eksploatacji. Czy wiesz, ile kosztuje jedno zmywanie w trybie Eco? Jeżeli masz zmywarkę w klasie minimum C, to zapewne wydajesz około 40 groszy plus za tabletkę. Czytasz każdą instrukcję obsługi? Ja czytam je skrzętnie, dzięki czemu mogę Ci doradzić zakup najlepszej płyty indukcyjnej. Przykładowo - moją ulubioną funkcją jest możliwość połączenia pól grzewczych, aby móc podgrzać dwupalnikową patelnię. Chociaż doceniam również funkcje smart, pozwalające z poziomu aplikacji dostosować temperaturę do poszczególnych etapów gotowania. Dodatkowo w ramach swoich zainteresowań opisuję innowacyjne nowinki od małych producentów. Mam nadzieję zainteresować was nimi na tyle, abyście kiedyś wsparli ich zapał. Think-About założyłam w czasie studiów z Piotrem Opulskim i szybko dołączyło do nas sporo znajomych ze studiów, którym podoba się nasz pomysł. Przygoda ta trwa do dziś, chociaż nasz pierwotny pomysł na tematykę dorósł wraz z nami. Początkowo portal skupiał się innowacyjnych urządzeniach oraz takich, które dostawały nagrody w międzynarodowych i polskich konkursach wzorniczych. Po studiach, gdy zaczęłam swoją karierą architekta, czas na ten projekt zredukował się do minimum. Zdobywanie i poszerzenie wiedzy w różnych dziedzinach otworzyło przede mną nowe horyzonty. Patrząc na sprzęt, wiem, gdzie optymalnie powinien zostać ustawiony. Znam też więcej aspektów czysto technicznych. Potrafię określić przełożenie poboru prądu na domową sieć energetyczną, klimatyzacji na sposób cyrkulacji i wymiany powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, czy ocenić względem wzrostu użytkownika. Poza pracą przy redakcji i prowadzeniu pracowni architektonicznej, większość czasu wypełnia mi marzenie i planowanie. Mam nadzieje, że wystarczy mi życia, aby zrealizować wszelkie plan. Posiadam tysiące zainteresowań - od hodowania meduz czy węży, przez gotowanie i kosmologię, aż do majsterkowania, nowych technologii, kryptowalut i odnawialnych źródeł energii. Często zainteresowania chwytam kątem oka, aby przeżywać je kolejne dni i tygodnie. Każde z dostrzeżonych zagadnień staram się zgłębić, choć troszeczkę, bo naprawdę praktycznie wszystko, co nas otacza, jest niesamowite.