BuddyBuddy to zegarek wyposażony w nadajnik bluetooth dzięki czemu umożliwia wiadomości przychodzących na smarpthone. Urządzenie wyprodukowane zostało przez firmę VEA, aby ułatwić korzystanie z telefonu bez potrzeby wyjmowania go z kieszeni.

Buddy został przedstawiony na łamach Indiegogo, tam też na chwile obecną można wesprzeć projekt i nabyć urządzenie. Producent zachwala zwój produkt hasłem: „VEAbuddy – już nigdy nie przegap ważnych powiadomień”.

 

Producent zwraca uwagę że współczesne smartphone’y są coraz większe i nie zawsze wygode jest wyjmowanie ich za każdym razem gdy sygnalizują nową wiadomość lub inne powiadomienie. Buddy ma za zadanie pobieranie danych z telefonu za pośrednictwem fal bluetooth. Gdy na telefonie pojawi się jakiś komunikat, zegarek dyskretnie zwróci na siebie uwagę użytkowania za pomocą wibracji.

Oczywiście prócz powiadomień Buddy umożliwia posiadaczom przeglądanie niektórych aplikacji takich jak facebook czy twitter. Wygodna obsługa możliwa jest dzięki dotykowemu ekranowi w jaki wyposażone zostało urządzenie. Oprócz wcześniej wymienionej funkcji podglądu wiadomości przewidziano również szereg innych, takich jak:

CZAS: podgląd czasu ze smartphone na wyświetlaczu Buddy.
TELEFON: zegarek wibruje i pokazuje, kto dzwoni (jeśli rozmówca jest w kontaktach) lub wyświetla numer dzwoniącego. Umożliwia również zaakceptowanie lub odrzucenie połączenia. Jeśli zaakceptuje się połączenie do telefonu dotrze sygnał równoznaczny z wciśnięciem zielonej słuchawki i rozpocznie się rozmowa. Połączenia przychodzące, nieodebrane oraz lista połączeń wyświetlać się będą w formie listy.

SMS i MMS: kiedy przyjdzie nowa wiadomość, zegarek podobnie jak przy połączeniach uruchomi alarm wibracyjny, sama wiadomość może być wyświetlona na ekranie.
EMAILS: przy nadejściu nowej wiadomości  zegarek zareaguje tak jak w poprzednich przypadkach, jednak w przypadku tej funkcji wyświetlona zostanie najpierw skrzynka odbiorcza, w której można wybrać konkretną pozycję z listy w celu jej przeczytania.
KALENDARZ: kiedy zbliży się termin zaplanowanego przypomnienia zegarek poinformuje użytkowania wibracjami, możne również wyświetlić przypisaną notatkę.
ZDJĘCIA: na ekranie Buddy przeglądać można całe galerie, które znajdują się w pamięci telefonu, przerzuca się je tak samo jak na smartphone.
MUZYKA: możliwe jest odtwarzanie, przewijanie i zatrzymywanie wybranych utworów z pamięci telefonu.

GPS: w tym trybie na ekranie zegarka pokazują się komunikaty z GPS’u (takie jak „za 100 metrów w prawo” itp.).
FACEBOOK i TWITTER: Pokazuje wszystkie powiadomienia z serwisów społecznościowych.
AKTUALIZACJE: zegarek może być aktualizowany za pośrednictwem portu USB umieszczonego na końcu paska bransolety.

Dane techniczne:

  • Grubość : 8 mm. 
  • Wyświetlacz : dotykowy, pojemnościowy, 2 ” o wysokim kontraście.
  • Przyciski : tylko jeden, w lewym dolnym rogu.
  • Bluetooth : 4,0 .
  • SoC : MTK. 
  • Pamięć wewnętrzena: 8GB.
  • Obudowa : Metal. 
  • Wtyk USB na końcu bransolety.
  • Bateria: w stanie aktywności wytrzymuje do 10 dni, w stanie czuwania około 2 tygodnie. 
  • Wodoszczelność: 3 ATM.
  • Bransoleta: wykonana z elastometru.
  • Współpracuje z systemami: iOS / Android / Windows Phone.
  • Odporność na wstrząsy.

Dostępny w kolorze: czarnym, czerwonym oraz białym.

źródło: veadigital.com

Na początku istnienia serwisu, moim zadaniem było wyszukiwanie tematów i zbieraniem ich na wewnętrznym forum, skąd przechwytywali je redaktorzy. Aktualnie, bogatsza o wiele doświadczeń wyszukuje kierunki publikacji i analizuje wyniki naszych treści. Wszystkie te dane zbieram w tabelki, aby wszyscy mogli wysuwać swoje własne wnioski. Kierunki tematyczne, jakie przygarnęłam to: duże AGD kuchenne, saturatory i frytkownice. Dużą satysfakcję daje mi wyliczanie kosztów, jakie ponosimy przy ich eksploatacji. Czy wiesz, ile kosztuje jedno zmywanie w trybie Eco? Jeżeli masz zmywarkę w klasie minimum C, to zapewne wydajesz około 40 groszy plus za tabletkę. Czytasz każdą instrukcję obsługi? Ja czytam je skrzętnie, dzięki czemu mogę Ci doradzić zakup najlepszej płyty indukcyjnej. Przykładowo - moją ulubioną funkcją jest możliwość połączenia pól grzewczych, aby móc podgrzać dwupalnikową patelnię. Chociaż doceniam również funkcje smart, pozwalające z poziomu aplikacji dostosować temperaturę do poszczególnych etapów gotowania. Dodatkowo w ramach swoich zainteresowań opisuję innowacyjne nowinki od małych producentów. Mam nadzieję zainteresować was nimi na tyle, abyście kiedyś wsparli ich zapał. Think-About założyłam w czasie studiów z Piotrem Opulskim i szybko dołączyło do nas sporo znajomych ze studiów, którym podoba się nasz pomysł. Przygoda ta trwa do dziś, chociaż nasz pierwotny pomysł na tematykę dorósł wraz z nami. Początkowo portal skupiał się innowacyjnych urządzeniach oraz takich, które dostawały nagrody w międzynarodowych i polskich konkursach wzorniczych. Po studiach, gdy zaczęłam swoją karierą architekta, czas na ten projekt zredukował się do minimum. Zdobywanie i poszerzenie wiedzy w różnych dziedzinach otworzyło przede mną nowe horyzonty. Patrząc na sprzęt, wiem, gdzie optymalnie powinien zostać ustawiony. Znam też więcej aspektów czysto technicznych. Potrafię określić przełożenie poboru prądu na domową sieć energetyczną, klimatyzacji na sposób cyrkulacji i wymiany powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, czy ocenić względem wzrostu użytkownika. Poza pracą przy redakcji i prowadzeniu pracowni architektonicznej, większość czasu wypełnia mi marzenie i planowanie. Mam nadzieje, że wystarczy mi życia, aby zrealizować wszelkie plan. Posiadam tysiące zainteresowań - od hodowania meduz czy węży, przez gotowanie i kosmologię, aż do majsterkowania, nowych technologii, kryptowalut i odnawialnych źródeł energii. Często zainteresowania chwytam kątem oka, aby przeżywać je kolejne dni i tygodnie. Każde z dostrzeżonych zagadnień staram się zgłębić, choć troszeczkę, bo naprawdę praktycznie wszystko, co nas otacza, jest niesamowite.