OwnFone to mały telefon, pozwalający na wykonywanie połączeń jedynie do osób zapisanych w pamięci bądź odbieranie połączeń przychodzących. Producent promuje produkt jako znakomite rozwiązanie dla dzieci bądź osób starszych, ale również jako telefon zapasowy.

OwnFone to telefon projektowany na zamówienie. Przy zakupie klient może skorzystać z szerokiej palety kolorów i styli, a następnie zdefiniować nazwy kontaktów, które mają być wydrukowane na obudowie. Kolejnym krokiem jest przypisanie numerów do nazw i zapisanie ich w odpowiednio zabezpieczonym systemie urządzenia. Gdy telefon się zgubi lub zepsuje można bez problemu zamówić identyczny nie martwiąc się o bezpieczeństwo zapisanych numerów. Dostępne są cztery opcje telefonu, posiadającego 2,4,8 lub 12 kontaktów.

OwnFone

Jak działa urządzenie? Tuż po wyjęciu telefonu z opakowania nadaje się do użytku. Należy jedynie przycisnąć przycisk połączenia i kontakt do którego chce się zadzwonić. W przypadku połączenia przychodzącego wystarczy samo kliknięcie „answer”. Ponadto numer telefonu przypisanego do urządzenia wydrukowany jest na tylnej części jego obudowy.

OwnFone

Telefon jest wielkości karty kredytowej o grubości zaledwie 7mm, a jego waga wynosi 40 gramów, bez problemu można go nosić na smyczy bądź w kieszeni. Wyposażony został w baterie o długiej żywotności, w trybie wygaszenia jest w stanie wytrzymać nawet rok. Gdy dioda z przodu zacznie mrugać na czerwono, oznacza to, że telefon wymaga ładowania, które można przeprowadzić dzięki trzy-pinowej ładowarce. Według informacji producenta ładowanie do pełna trwa około 1,5 godziny.

Poza tym urządzenie wyposażone jest w przycisk zasilania On/Off, głośnik i mikrofon, diodę informującą o zasięgu (jeśli miga – sygnał zanika, jeśli pali się ciągle – sygnał jest mocny i stały), strzałki regulujące głośność, przewidziano również sygnał wibracyjny. Natomiast aby wybrać numer alarmowy należy przycisnąwszy którykolwiek z klawiszy trzy razy.

Projekt OwnFone’a jak i samo zamówienie można wykonać bezpośrednio na stronie producenta. W razie potrzeby zmiany zapisanego w pamięci komórki numeru należy jedynie zadzwonić na infolinie.

Przy zmianie nazwy kontaktu należy odesłać telefon do producenta, a cała operacja kosztuje 5 funtów. Niestety na chwilę obecną produkt pracuje jedynie na terenie Wielkiej Brytanii i Północnej Irlandii. Produkt objęty jest na starcie 12 miesięczną gwarancją producenta.

OwnFone

Cena urządzenia to 55 GBP (wraz z przesyłką), w razie zgubienia wykonanie kolejnego to koszt 35 GBP, abonament waha się między 7,50 GBP za 50 minut miesięcznie do 15 GBP za 500 minut.

źródło: myownfone.com/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *