L8 SmartLight – iluminujący sześcian

L8 to niewielki sześcian wyświetlający drobne komunikaty,  przykładowo: „nowa wiadomość email”, dziś jest „-11’C” itd. Oprócz tych, popodstawowych funkcji gadget posiada rozbudowane możliwości informowania swojego użytkownika chociażby w roli wizualizacji GPS czy zmiennobarwnej lampki.

L8 SmartLight

Urządzenie zostało wyposażone w 64 inteligantne diody led z jednej strony, natomiast z drugiej jedną lecz o znacznie większej mocy. Ponadto L8 posiada czujniki temperatury, oświetlenia i odległości. Dzięki temu pierwszemu gadget jest w stanie wyświetlać aktualną temperaturę tworząc kombinacje cyfr bądź wyświetlając kolor przypisany do do danego wskazania. Czujnik odległości umożliwia pozyskanie informacji chociażby o obecności użytkownika w pomieszczeniu, za to dzięki miernikowi oświetlenia jest w stanie w inteligenty sposób ocenić czy potrzebne jest doświetlenie pomieszczenia.

L8 SmartLight

Dzięki temu iż diody zostały zamocowane po obu stronach użądzenia, stosując prosty abażur można z pomocą L8 przygotować lampkę oferującą ciekawe efekty wizualne. Według autora jest to zastosowanie warte wypróbowania na imprezach ale również w domu wprowadzając w ten sposób ulubione kolory domowników do otoczenia.

Obudowa gadgetu wyposażona jest w port USB i Micro-USB, diody odpowiadające za informacje o aktywności bluetooth i prezentację mocy świecenia, czujnik odległości i oświetlenia oraz przycisk zasilania On/Off.

L8 SmartLight

Ciekawą opcją wartą uwagi jest możliwość wyświetlenia za pomocą l8 dowolnej grafiki, a same predefiniowane obrazki można pobrać ze specjalnego katalogu dostępnego na stronie producenta w zakładce „SimuL8tor”, można tam też stworzyć swoją własną unikalną kombinację.

Jak odbywa się obsługa L8? Ustawianie grafik, kolorów, trybów czy tego za co ma odpowiadać urządzenie odbywa się za pośrednictwem specjalnej aplikacji (Controller L8) zainstalowanej w urządzeniu mobilnym właściciela. Można też przez nią przesyłać między znajomymi grafiki bądź całe modyfikacje wraz z wizualizacami. Aplikacja działa z systemami: Android, iPhone / iPad i PC.

L8 SmartLight

Gadget komunikuje się za pośrednictwem fal Bluetooth 2,1 i 4,0 ze smartphonem, laptopem bądź innym urządzeniem mobilnym i wyświetla lakoniczne komunikaty informujące o pracy systemu by usprawnić wgląd bez potrzeby wnikliwej analizy. Całość natomiast zasilana jest przez litową baterię, która po pełnym naładowaniu działa przez około 9h. Po rozładowaniu można ją naładować ponownie za pomocą zwykłego portu USB.

L8 SmartLight

Dzięki niewielkim gabarytom oraz małej wadze L8 można łatwo zabrać ze sobą w podróż. Gadget może okazać się bardzo pomocny gdyż po połączeniu z GPS’em, na ekranie będą pojawiać się strzałki w jakim kierunku posiadacz powinien jechać bądź iść. Połączenie Bluetooth pozawala na schowanie telefonu i używanie samego L8.

L8 SmartLight

L8 ma ogromny potencjał, a zakres jego zastosowań jest praktycznie nieskończony. Ciekawe przykłady zastosowania:

  • Alarm świetlny – jeśli posiadacz nie lubi głośnych alarmów bądź nie chce obudzić domowników.
  • Wizualny, bezprzewodowy informator o stanie smartphona,  np: nowa wiadomość, połączenie przychodzące, ładowanie czy niski stan baterii. 
  • Jako alarm który informuje na bieżąco o tym co dzieje się w mieszkaniu, dzięki mobilności można go zabrać w niemal każde miejsce (np. jak sugeruje autor – do łazienki). Umożliwi to szybką reakcję na to co dzieje się w mieszkaniu np. powrót któregoś z domowników lub niepotrzebnie zapalone światło w którymś z pomieszczeń.
  • Umieszczając go po drugiej stronie okna może zmieniać światło dzienne wpadające do mieszkania.
  • Ciekawa dekoracja pokoju. Dzięki możliwości tworzenia z niego lamp dających interesujące efekty wizulane, może znacznie wzbogacić wnętrza.
  • Jako migające światło zawieszone np. na plecaku, dzięki czemu użytkownik jest bardziej widoczny idąc bądź jadąc rowerem po poboczu (lampa rowerowa).
L8 SmartLight

Gadget dostępny jest w trzech wariantach kolorystycznych: białym, czarnym i srebrnym. Produkt można zakupić w 4 paczkach: 1 x L8 za 85 USB; 2  x L8 za 170 USD; 3  x L8 za 255 USD; 5  x L8 za 425 USD. Dodatkowo koszt przesyłki do USA wynosi 4,99 USD, do pozostałych krajów 14,99 USD. Zakupu L8 można dokonać bezpośrednio na stronie producenta.

L8 SmartLight

źródło: l8smartlight.com