środa, 19 czerwca

Sam jeździ po całym domu, oczyszczając powietrze. Do tego ma wbudowany głośnik Bluetooth. Ecovacs Airbot Z1 jest teraz dostępny na Amazon, w dodatku ze sporym rabatem!

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że w każdym pomieszczeniu powinniśmy mieć osobny oczyszczacz powietrza. Raczej mało prawdopodobne jest, by urządzenie stojące np. w salonie, przefiltrowało równie efektywnie również powietrze w sypialni. Z kolei przenoszenie oczyszczacza z miejsca na miejsce nie należy do najwygodniejszych rozwiązań. No, chyba że ma się takiego robota, który samodzielnie jeździ po całym domu.

Ecovacs Airbot Z1 – co to za robot?

Oferowany przez Amazon robot to urządzenie, które naprawdę potrafi zaskoczyć. Po pierwsze, jest to oczyszczacz powietrza, wyposażony w filtr HEPA. Wydajność określono tu na 600 m³/h. Robot ma też czujniki jakości powietrza – stężenia PM2.5, VOC, temperatury, a nawet wilgotności. Po drugie, urządzenie może też stać się nawilżaczem, a po zastosowaniu specjalnych kapsułek zapachowych – również odświeżaczem powietrza (jednak w tym celu należy dokupić specjalny moduł). Robot ma też lampę UV, której zadaniem jest pozbywanie się bakterii.

Oczywiście, by mógł samodzielnie poruszać się po domu, wyposażono go w kamerę i liczne czujniki. To pozwala na tworzenie map i rozpoznawanie przeszkód – zupełnie niczym roboty sprzątające. Wszystko dzięki technologii 3D AIVI i TrueMapping 2.0. Co ciekawe, urządzenie ma funkcję wykrywania zanieczyszczeń, co pozwala na automatyczne dostosowanie jego pracy w zależności od aktualnych potrzeb. Robot samodzielnie udaje się tam, gdzie wykryje największe stężenie zanieczyszczeń.

Na koniec ciekawostka – Ecovacs Airbot Z1 ma też głośniki stereo, działające za pośrednictwem Bluetooth. Ponadto, łączy się ze smartfonem przy pomocy aplikacji mobilnej. Dzięki temu można na bieżąco podejrzeć pracę urządzenia i zmieniać ustawienia. Dodatkowo, użytkownik może liczyć na sterowanie oczyszczaczem poprzez wydawanie komend głosowych.

Warto wiedzieć, że pierwotnie sugerowana cena detaliczna Ecovacs Airbot Z1 to aż 6 999 zł. W tym kontekście propozycja Amazon – 3 759 zł zamiast 5 309 zł – wydaje się być szczególnie atrakcyjna.

Zobacz też koniecznie moje Amazon finds!

Jestem dziennikarką, specjalizującą się w zagadnieniu nowych mediów. W Think-About zajmuję się przede wszystkim tematyką AGD, którą poznałam już od podszewki. Największą przyjemność sprawia mi odkrywanie innowacyjnych rozwiązań i technologii. Zachwyca mnie dobry design, który uważam za równie ważny, jak funkcjonalność sprzętów. Potrafię docenić stosowane w sprzętach domowych sprytne rozwiązania. Satysfakcję czerpię też z wyszukiwania perełek cenowych – gdy tylko jakąś znajdę, od razu biegnę podzielić się nią z czytelnikami. Mam oko do produktów, które szybko stają się prawdziwymi bestsellerami. Wierzę, że na każdy temat można napisać coś ciekawego. Dbam jednak, by artykuły były nie tylko wysokiej jakości merytorycznej, ale również – by były przejrzyste i przyjemne dla oka. Doskonale czuję się pisząc artykuły, jednak prawdziwa frajda to, oczywiście, recenzowanie testowanych osobiście urządzeń. Niestety, często przywiązuję się do nich tak bardzo, że nie umiem z czymś rozstać i prędko biegnę po swój własny egzemplarz. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Zdecydowałam się na specjalizację koncentrującą się na tematyce nowych mediów. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zbierałam w redakcjach portali internetowych. Zajmuję się między innymi tematyką prawa, finansów i nieruchomości. Czytelnicy mogą też kojarzyć mnie np. z redakcji PCWorld, w której do niedawna odpowiadałam za tematykę ofert i AGD. Jestem współtwórczynią książki „Digital 5.0: wywiady o mediach cyfrowych i technologii”. Swoje pierwsze zawodowe kroki stawiałam w akademickim magazynie, pisząc felietony. Mieszkam w Krakowie, choć pochodzę z Krynicy. Prywatnie jestem żoną, mamą i opiekunką dwóch adoptowanych kotów. Pasjonuje mnie polityka i obserwacja ludzkich zachowań społecznych. Relaksuję się, tworząc rękodzieło – uwielbiam tworzyć piękne rzeczy, które jednocześnie są funkcjonalne i nie służą tylko do podziwiania. Choć jestem domatorką, z przyjemności uciekam od codzienności pod namiot, odpoczynku szukając w lesie. Z wytęsknieniem upatruję chwili, gdy na stałe ucieknę na wieś i zamieszkam pod własnym lasem.