Thermomix TM7 – wszystko, co wiemy o nowym wielofunkcyjnym robocie

Model Thermomix TM6 jest na naszym rynku już od 4 lat. Nic więc dziwnego, że fani marki wypatrują, co przyniesie kolejny model. Jeżeli – tak jak mnie – ciekawi cię, jaka będzie kolejna wersja tego popularnego robota wielofunkcyjnego, sprawdź, co już wiemy o Thermomix TM7.

Thermomix to zaawansowany, wielofunkcyjny robot kuchenny, który wyróżnia się wśród konkurencji posiadaniem wbudowanej bogatej bazy przepisów kuchennych. Producent podkreśla, że za pomocą tego urządzenia można przyrządzić wszystko – od najprostszych potraw po nawet najbardziej skomplikowane dania.

Thermomix – producent

Marka Thermomix należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw o nazwie Vorwerk, która przywędrowała do Polski z Niemiec. Nie jest to jednak jedyna linia produktów AGD, dystrybuowanych przez tę spółkę. Poza Thermomixem zajmują się także bezpośrednią sprzedażą odkurzaczy Kobold, kosmetyków oraz mebli kuchennych. Nie da się jednak ukryć, że w Polsce największym sukcesem jest właśnie sprzedaż wielofunkcyjnych robotów.

Thermomix – linie produktów

Aktualnie oficjalnie dystrybuowany jest tylko jeden model Thermomixa, w wersji TM6. Przy jego zakupie w zestawie podstawowym otrzymamy podstawową książkę kucharską „Proste pomysły”, akcesoria (koszyczek, miarka, motylek, osłona przed rozpryskiwaniem, przystawka Varoma) oraz 6 miesięcy bezpłatnego dostępu do portalu przepisów Thermomix Cookidoo. Istnieje możliwość zakupu Thermomix TM6 razem z Thermomix Friend, wtedy otrzymamy stację gotującą Thermomix Friend z naczyniem miksującym oraz przedmioty wymienione w zestawie podstawowym.

Na rynku można jeszcze zakupić poprzednie modele, jak: TM5, TM4, TM31, TM21, TM3300. Są one dostępne do kupienia z tak zwanej drugiej ręki na portalach takich, jak Allegro czy OLX. Niestety, nie są one już oficjalnie produkowane i dystrybuowane. Oznacza to, że gdy następny model Themormix TM7 wejdzie na rynek, to TM6 najprawdopodobniej zostanie usunięty ze sprzedaży.

thermomix tm7

Thermomix – tryby i funkcje

Najnowszy dostępny model Thermomixa TM6 posiada 20 funkcji i trybów.

Funkcje TM6:

 • Wysokie temperatury
 • Sous-vide
 • Wolne gotowanie
 • Fermentacja
 • Zagęszczanie
 • Gotowanie ryżu
 • Karmelizowanie
 • Gotowanie na parze
 • Emulgowanie
 • Wyrabianie
 • Gotowanie
 • Mielenie
 • Mieszanie
 • Miksowanie
 • Ubijanie
 • Podgrzewanie
 • Gotowanie jajek
 • Rozdrabnianie

W przypadku modelu TM6 nowością są tryby fermentowania, sous vide oraz wolnego gotowania. Biorąc do pod uwagę, spodziewamy się, że kolejny model Thermomix TM7 będzie posiadał jeszcze co najmniej dwa nowe tryby, na przykład związane z pieczeniem i odgrzewaniem.

Themomix TM7 – spodziewane nowości

Poza nowymi funkcjami spodziewamy się, że Themomix TM7 zostanie ulepszony pod względem podzespołów oraz elementów zewnętrznych. Analizując zmiany, które zostały wprowadzone w TM6, wydaje nam się, że może zostać ulepszona przede wszystkim waga. W aktualnym modelu jej dokładność wynosi 1 gram. Naszym zdaniem kolejny model powinien mieć funkcję mierzenia z dokładnością do 0,1 g, by odpowiednio odmierzać składniki gotowania. Większa precyzja przyda się np. podczas odmierzania przypraw i niewielkich dodatków.

Kolejnym elementem, który zawsze ulega modernizacji, jest wyświetlacz. Naszym zdaniem w urządzeniu Thermomix TM7 wyświetlacz nie będzie większy, ale prawdopodobnie stanie się jedynym elementem sterującym. Oznacza to, że pokrętło służące do ustawiania prędkości miksowania oraz temperatury zostanie usunięte na rzecz sterowania wyłącznie za pomocą ekranu dotykowego. Czy będzie wygodnie? Osoby przyzwyczajone do pokrętła początkowo mogą mieć trudności w adaptacji swoich nawyków do odświeżonego panelu sterowania. Widać wyraźnie, że producent idzie jednak w kierunku w pełni intuicyjnego sterowania, a korzystanie z Thermomixa coraz bardziej przypomina obsługę smartfona.

Wielu konkurentów decyduje się również na większe miski. Aktualnie sprzedawany model TM6 ma pojemność 2,2 litra, podczas gdy propozycja od Tefala FE937E i-Companion Touch może pomieścić aż 4,5 litra. Trzeba przyznać, że różnica jest znacząca i może zaważyć na decyzjach zakupowych wielu konsumentów. Możliwe więc, że i Vorwerk spojrzy w kierunku rodzin z większą ilością domowników.

Thermomix TM7 – nowe akcesoria

W podstawowej wersji Thermomix TM6 sprzedawany jest razem z podstawową książką kucharską „Proste pomysły” oraz kilkoma akcesoriami takimi jak: koszyczek, miarka, motylek, osłona przed rozpryskiwaniem i przystawka Varoma. W rozszerzonym zestawie użytkownik otrzymuje także stację gotującą Thermomix Friend z naczyniem miksującym. Oczywiście, poza oryginalnymi akcesoriami możecie też znaleźć wiele ciekawych dodatków od innych producentów. Przykładowo, można upolować szpatułkę obrotową, nasadki odprowadzające parę w stronę okna lub wyciągu, a nawet przystawkę pełniącą funkcję sokowirówki. Oczywiście, nie koniec na tym. Jeśli chcesz wiedzieć, o jakie jeszcze akcesoria można rozbudować swój Thermomix, koniecznie sprawdź nasze zestawienie.

Nie da się więc ukryć, że podstawowy zestaw akcesoriów proponowanych przez producenta jest niezwykle biedny. Zauważyły to inne firmy, które zaczęły wypuszczać na rynek niemarkowe akcesoria, pasujące do różnych modeli Thermomixa. Co ciekawe, od niedawna w sklepie internetowym producenta Thermomixa można dokupić także nakładkę krojącą. To zupełna nowość. Naszym zdaniem, wypuszczenie jej do sprzedaży jest dowodem na to, że przedstawiciele przedsiębiorstwa Vorwerk planują kolejny model wielofunkcyjnego robota gotującego wyposażyć w większą liczbę akcesoriów – a przynajmniej umożliwić konsumentom do nich dostęp z poziomu ich własnego sklepu internetowego.

Thermomix TM7 – data premiery

Zanim przejdziemy do daty premiery urządzenia Thermomix TM7, przeanalizujmy premiery poprzednich urządzeń. W przypadku robota wielofunkcyjnego Thermomix TM5 premiera odbyła się w 2014 roku. Pięć lat później, czyli w 2019 roku, na rynek trafił najnowszy model TM6, który aktualnie jest oficjalnie dystrybuowanym urządzeniem. W takim wypadku możemy się spodziewać, że premiera Thermomix TM7 odbędzie się w 2024 roku. Nie jest to jednak potwierdzona informacja.

Thermomix TM7 – cena

Na ten moment nie znamy oficjalnej ceny urządzenia Thermomix TM7. Biorąc jednak pod uwagę aktualny rynek oraz cenę poprzedniego modelu Thermomix TM6, możemy spekulować, że nie będzie ona niższa niż pięć tysięcy złotych w tańszym zestawie. Nie ma się jednak co oszukiwać – taniej raczej nie będzie. Cena może co najwyżej wzrosnąć w związku z rosnącą popularnością robotów wielofunkcyjnych.

Pamiętajcie, że świat robotów do gotowania nie kończy się na Thermomixie. Ze względu na to, że coraz więcej osób interesuje się tego typu urządzaniami, wielu topowych producentów przedstawiło już swoje, nieraz dużo tańsze, propozycje. Jeżeli poszukujesz inteligentnego robota gotującego, przejrzyj również co można kupić zamiast TM6.

Thermomix – nowy wariant kolorystyczny TM6?

Sparkling Black – tak ma nazywać się nowy wariant flagowego urządzenia marki Vorwerk, Thermomix TM6. W czarnej wersji pojawił się już parokrotnie, nic więc dziwnego, że producent ponownie zdecydował się na zaprojektowanie edycji limitowanej. Tym razem jest bardzo elegancko, nowocześnie, a wręcz – glamour. Jednak nadal nie wiadomo, czy ten wariant będzie dystrybuowany również na polskim rynku. Będziemy informować, gdy tylko się czegoś dowiemy!