niedziela, 23 czerwca

Dla wielu zawodów sobota bywa dniem pracującym. To idealny moment na zakupy, ale co z przesyłkami, na które czekamy? Niektóry kurierzy dostarczają paczki w weekend, a InPost?

Czy Paczkomaty są czynne w sobotę?

Tak, wszystkie paczkomaty są czynne całą dobę w każdy dzień tygodnia, w tym w sobotę. Kurierzy InPost dostarczają paczki do skrytek od poniedziałku do piątku, ale odbierać możemy je również w sobotę. Jeżeli przegapimy komunikat, to w poniedziałek przesyłki zostaną wyjęte z paczkomatu i odesłane do odbiorcy. Aktualny status przesyłki możemy sprawdzić w aplikacji InPostu lub w wyszukiwarce przesyłek, na stronie prostego dostawcy.

Czy kurierzy inPost dostarczają przesyłki w sobotę?

Tak, są jednak dwa „ale”. Aby paczka przyszła do nas w pierwszy dzień weekendu, musi zostać nadana z opcją dodatkową „dostawa w sobotę”. Ta usługa, jest jednak zarezerwowana jedynie dla nadawców biznesowych i e-commerce i jest dodatkowo płatna 15 złotych. Opcja ta nie jest dostępna dla sprzedawców Allegro, korzystających ze standardowego zakresu usług kurierskich oferowanych przez popularną platformę. Drugą kwestią jest to, że aby kurier miał szanse nas odwiedzić musimy mieszkać w mieście, w którym znajduje się placówka InPostu. Listę miast możemy znaleźć na stronie polskiego dostawcy paczek.

Tak więc przed zamówieniem przesyłki, która ma być dostarczona w sobotę, warto dowiedzieć się od wysyłającego czy ma dostęp do tej usługi. Dodatkowo przesyłka, musi zostać nadana w piątek do godziny 15 (lub 16 w zależności od placówki) oraz mieć standardowe wymiary i wagę.

Na początku istnienia serwisu, moim zadaniem było wyszukiwanie tematów i zbieraniem ich na wewnętrznym forum, skąd przechwytywali je redaktorzy. Aktualnie, bogatsza o wiele doświadczeń wyszukuje kierunki publikacji i analizuje wyniki naszych treści. Wszystkie te dane zbieram w tabelki, aby wszyscy mogli wysuwać swoje własne wnioski. Kierunki tematyczne, jakie przygarnęłam to: duże AGD kuchenne, saturatory i frytkownice. Dużą satysfakcję daje mi wyliczanie kosztów, jakie ponosimy przy ich eksploatacji. Czy wiesz, ile kosztuje jedno zmywanie w trybie Eco? Jeżeli masz zmywarkę w klasie minimum C, to zapewne wydajesz około 40 groszy plus za tabletkę. Czytasz każdą instrukcję obsługi? Ja czytam je skrzętnie, dzięki czemu mogę Ci doradzić zakup najlepszej płyty indukcyjnej. Przykładowo - moją ulubioną funkcją jest możliwość połączenia pól grzewczych, aby móc podgrzać dwupalnikową patelnię. Chociaż doceniam również funkcje smart, pozwalające z poziomu aplikacji dostosować temperaturę do poszczególnych etapów gotowania. Dodatkowo w ramach swoich zainteresowań opisuję innowacyjne nowinki od małych producentów. Mam nadzieję zainteresować was nimi na tyle, abyście kiedyś wsparli ich zapał. Think-About założyłam w czasie studiów z Piotrem Opulskim i szybko dołączyło do nas sporo znajomych ze studiów, którym podoba się nasz pomysł. Przygoda ta trwa do dziś, chociaż nasz pierwotny pomysł na tematykę dorósł wraz z nami. Początkowo portal skupiał się innowacyjnych urządzeniach oraz takich, które dostawały nagrody w międzynarodowych i polskich konkursach wzorniczych. Po studiach, gdy zaczęłam swoją karierą architekta, czas na ten projekt zredukował się do minimum. Zdobywanie i poszerzenie wiedzy w różnych dziedzinach otworzyło przede mną nowe horyzonty. Patrząc na sprzęt, wiem, gdzie optymalnie powinien zostać ustawiony. Znam też więcej aspektów czysto technicznych. Potrafię określić przełożenie poboru prądu na domową sieć energetyczną, klimatyzacji na sposób cyrkulacji i wymiany powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, czy ocenić względem wzrostu użytkownika. Poza pracą przy redakcji i prowadzeniu pracowni architektonicznej, większość czasu wypełnia mi marzenie i planowanie. Mam nadzieje, że wystarczy mi życia, aby zrealizować wszelkie plan. Posiadam tysiące zainteresowań - od hodowania meduz czy węży, przez gotowanie i kosmologię, aż do majsterkowania, nowych technologii, kryptowalut i odnawialnych źródeł energii. Często zainteresowania chwytam kątem oka, aby przeżywać je kolejne dni i tygodnie. Każde z dostrzeżonych zagadnień staram się zgłębić, choć troszeczkę, bo naprawdę praktycznie wszystko, co nas otacza, jest niesamowite.