środa, 19 czerwca

Polska marka rośnie w siłę zarówno na arenie krajowej, jak i za granicą. Paczkomaty są jedną z najczęściej wybieranych opcji dostawy, a pozycja lidera nie hamuje dalszych wzrostów i rozwoju. Przesyłki zagraniczne InPost to kolejny punkt, który zamierza wzmocnić Rafał Brzoska.

Zaledwie kilka dni temu nawiązywałam do silnej pozycji jednego z polskich serwisów sprzedażowych, choć to nie jedyne przedsiębiorstwo, z którego powinniśmy być dumni. Na podium znajduje się również InPost, co potwierdza m.in. wynik za pierwszy kwartał. Przychody skonsolidowane wyniosły 2,43 mld zł, co daje wzrost o 21,5 proc. Liczba zrealizowanych wysyłek wynosi aż 242,6 mln (całoroczny plan zakłada obsłużenie miliard paczek). Dynamiczny rozwój dotyczy nie tylko krajowego ogródka, ale również wzmacniania pozycji na arenie międzynarodowej. Jest to związane z przejęciem Mondial Relay (znanej jako sieć PUDO) w 2021 roku. Na tę chwilę, funkcjonuje w krajach Beneluksu, na półwyspie Iberyjskim oraz we Francji.

Fot. InPost/materiały prasowe

Przesyłki zagraniczne InPost, co nowego?

Jak wynika z wypowiedzi Rafała Brzoska podczas jednej z telekonferencji, w najbliższych miesiącach 2024 roku planowane jest wprowadzenie usługi cross-border (przesyłek transgranicznych). Ma przyczyniać się to wzrostu poza granicami naszego kraju – w dalszym ciągu, to polski rynek przynosi największe przychody.

Na tym etapie nie rozważamy stworzenia osobnego segmentu dla cross-border. Chcemy natomiast go wprowadzić na wszystkich naszych rynkach w tym roku (…) Obecnie mamy cross-border na rynkach, na których operuje Mondial Relay

prezes InPost, Rafał Brzoska

Przesyłki zagraniczne InPost mogą okazać się kluczowe, a wśród głównych założeń wyróżniono utworzenie nowych paczkomatów, a także zagęszczenie punktów odbioru przesyłek. Inwestycje, które obejmą aż 9 rynków mają oscylować na kwotę 1,2 mld złotych. O tym, jak będzie przebiegało to w praktyce – przekonamy się niebawem. Pewnym jest to, że firma nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, a my możemy spodziewać się nowych możliwości w zakresie przesyłek.

Jeśli planujesz dokonać zakupów przez internet, może zainteresować Cię również: Boże Ciało 2024. Jak pracują kurierzy? InPost, DPD, UPS, FedEx, DHL, Pocztex

Moja obecność w redakcji Think-About oraz 3D-Info wiąże się z wieloma aktywnościami w zakresie działań komercyjnych. Na co dzień uczestniczę w procesach sprzedażowych, bliscy są mi również nasi partnerzy. Marketing jest moją pasją od wielu lat, co bezpośrednio wiąże się również z pozyskaniem wyższego wykształcenia w tymże kierunku. Realizacja tak obszernych działań pozwala niemal codziennie szukać nowych wyzwań. Z przyjemnością pobudzam do pracy szare komórki, gdy pora na dozę kreatywności oraz wykazanie się znajomością realnych oczekiwań marek, które zamierzają współtworzyć specjalne projekty u boku redakcji. Znalezienie wspólnego celu oraz wypracowanie dedykowanych rozwiązań bywa niezwykle satysfakcjonujące. Rola Sales Managera nie jest więc skupiona tylko na zagadnieniach z zakresu e-commerce ale również kontaktach z ludźmi. Otwarcie na potrzeby drugiej strony jest kluczowe, aby realizacja była zarówno atrakcyjna, jak i wartościowa. Wspólnie z redaktorami redakcji mogę poszerzać swoją wiedzę również w zakresie technologii, nowoczesnych rozwiązań, a nawet AGD.   Moja przygoda w T-A oraz 3D-Info trwa stosunkowo krótko, jednak sama podróż w to miejsce rozpoczęła się blisko 8 lat temu. Wówczas pasją stała się komunikacja, social media, reklama oraz e-commerce. Dotychczas zajmowałam się komercjalizacją treści, prowadzeniem kampanii z wykorzystaniem mediów społecznościowych, fotografią, a także m.in. drobnymi działaniami z zakresu Google Ads i cross-marketingu. Dzięki zdobywaniu doświadczenia w wielu sektorach, jest mi łatwiej zrozumieć potrzeby partnerów.   Na co dzień w dalszym ciągu rozwijam swoje kompetencje w wyżej wymienionych kategoriach, choć największą frajdę przynosi mi fotografia oraz grafika. Niezwykle bliska jest mi również muzyka, co niejako wiąże się z moim artystycznym usposobieniem. Nie jest mi obca troska o dobrostan zwierząt, walka o ich prawa i należyte traktowanie. Dążę do wyznaczonych sobie celów i nie cofam się, gdy na horyzoncie pojawiają się niedogodności losu.